Michelle Branch - Hopeless Romantic

Rozvodem inspirovaný comeback "Hopeless Romantic" Michelle Branch je intimním pop-rockem

Vydáno: 30.04.2017 11:00 v sekci Recenze - Ondřej Hricko | foto: facebook interpreta

Ač to zní vůči umělcům krutě, nejlepší počiny většinou přicházejí po některé smutné události v jejich životě. Americká písničkářka Michelle Branch po rozvodu se svým manželem Teddym Landauem složila nový materiál pro svou třetí desku "Hopeless Romantic" po čtrnácti letech. A inspirovaný je právě nešťastnou láskou.

7/10

Michelle Branch - Hopeless Romantic

Vydáno: 7.4.2017
Celkový čas: 52:26

Skladby: Best You Ever, Youre Good, Fault Line, Heartbreak Now, Hopeless Romantic, Living A Lie, Knock Yourself Out, Temporary Feeling, Carry Me Home, Not A Love Song, Last Night, Bad Side, Shadow, City

Vydavatel: Universal

Americká zpěvačka a herečka Michelle Branch strávila v manželství s baskytaristou Teddym Landauem devět let. V roce 2014 se od sebe odloučili a rok poté rozvedli. Právě tyto negativní zkušenosti přiměly Michelle nahrát nové album po neuvěřitelných čtrnácti letech od svého posledního počinu "Hotel Paper" z roku 2003. Tehdy bylo rodačce z Arizony pouhých dvacet let a měla na kontě druhou desku. Úspěšnější ovšem byl debut "The Spirit Room" z roku 2000, který kritici tehdy přijali velmi kladně a kromě samotného vokálu vyzdvihli i sympatickou směs popového a rockového písničkářství.

Druhé album se obdobných ovací nedočkalo a možná právě nepříliš vřelé přijetí způsobilo, že sólovou kariéru na dlouhou dobu zmrazila. To ovšem neznamená, že by na hudbu zanevřela úplně. V roce 2002 nazpívala na Santanovo album "Shaman" vokály ke skladbě "The Game Of Love", která nakonec získala ocenění Grammy v kategorii "Best Pop Collaboration With Vocals". Nominaci na Grammy má také za singl "Leave The Pieces", který nahrála v roce 2006 společně s Jessicou Harp pod názvem The Wreckers. Country ovlivněné dívčí duo i přes úspěch dlouho nevydrželo a po třech letech a vydaném debutu "Stand Still, Look Pretty" to holky zabalily.

Od té doby Michelle skládala do šuplíku, aby v roce 2017 svou sólovou kariéru znovu resuscitovala s třetím počinem "Hopeless Romantic". Hudebně se na něm od svých počátků příliš nevzdálila. Stále jde o milý pop-rock s důrazem na zpěvné refrény i emotivní texty. Novinka je ale oproti předchozí tvorbě zamyšlenější a pochopitelně i vyspělejší. "Hopeless Romantic" působí intimněji a sevřeněji a pro samotnou autorku jde zřejmě o velmi osobní výpověď. V mnohých textech naráží na svou osobu a své pohledy na svět, zejména pak na vztahy.

Novinku také zdobí jižanský zvuk, který nahrávce dodali producenti Patrick Carney (The Black Keys) a Gus Seyffert. Branch se kromě nich obklopila i dalšími oceňovanými hudebníky, kteří jí pomohli složit nový materiál. Jedním kusem přispělo třeba bratrské duo Atlas Genius, popový zpěvák Bleu či úspěšná producentka Jennifer Decilveo (Cody Simpson, B.o.B, Machine Gun Kelly).

Za vrcholné momenty lze považovat psychedelickou pecku "You're Good" s retro-rockovým základem, titulní "Hopeless Romantic" se snovou atmosférou připomínající Lanu Del Rey a energickou "Carry Me Home", která svou naivní lehkostí baví podobně jako tvorba Taylor Swift. I přes různé odbočky má však její současný rukopis nejblíže k tvorbě Alanis Morissette a to i přes dominantní aranže syntezátorů.

Michelle Branch si své místo na pop-rockové scéně novinkou "Hopeless Romantic" vybojuje. Vokálně je to stále zajímavá zpěvačka, která složila svůj zřejmě nejsilnější materiál. Comeback se vydařil a snad na další desku budeme čekat přece jen kratší dobu.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Písně našich srdcí: Vánoce, svátky a tak vůbec
Publicistika: Písně našich srdcí: Vánoce, svátky a tak vůbec V dnešním článku rozhodně nečekejte záplavu koled, svátečních písní či odevšad znějících vánočních hitů. Zadání znělo jinak - jakou skladbu máte spojenou s obdobím Vánoc? A je úplně jedno, že ona sama s nimi třeba nemá... čtěte zde
Vydáno: 24.12.2025 08:00 v sekci Publicistika
Pohled do českých hitparád - 51. týden 2025
Bez "Last Christmas" nejsou Vánoce. Čtyřicetiletý hit od Wham! kraluje českému digitálnímu žebříčku Ve vánočním vydání českých hitparád se prosadily klasické sváteční hity "Last Christmas" od Wham!, "All I Want For Christmas Is You" od Mariah Carey a také Ewa Farna s "Vánocemi na míru". Všechny tři zmíněné singly zamířily do... čtěte zde
Vydáno: 23.12.2025 19:00 v sekci Novinky | České hitparády
Vesna - Koledy 8/10
Recenze: Zdaleka ne typické "Koledy". Veselé vánoční písně od EP Vesny nečekejte Vesna na Mikuláše překvapila své fanoušky třípísňovým ípíčkem s vánoční tematikou. Ač název odkazuje na "Koledy", obsah nepřekypuje veselím. Písně naopak jdou do hloubky a přinášejí jiný úhel pohledu na tyto svátky. Také... čtěte zde
Vydáno: 23.12.2025 15:00 v sekci Recenze
Kylie Minogue - Kylie Christmas (Fully Wrapped) 7/10
Recenze: Kylie Minogue znovu zabalila vánoční album "Kylie Christmas" a elegantně jej posouvá od kancelářské párty ke svátečnímu popovému lesku Kylie Minogue se na závěr roku ponořila do vánoční atmosféry s reedicí alba "Kylie Christmas", na kterou přidala čtveřici zbrusu nových skladeb. My jsme si protentokrát posvítili na to, co je čerstvé, a analyzujeme, jak se popové... čtěte zde
Vydáno: 23.12.2025 09:00 v sekci Recenze
Wanastowi Vjecy, Klub Mlejn, Praha, 21.12.2025
Naživo: Wanastowi Vjecy slavili Vánoce, slunovrat i punkovou minulost Už si nepamatuji, ve kterém roce zavedli Wanastowi Vjecy tu hezkou tradici vánočních koncertů, jejichž předzvěstí se stala sváteční akustická šňůra v roce 1998. Ale nápad to byl famózní a adventní čas už si nedovedu bez... čtěte zde
Vydáno: 22.12.2025 18:30 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Bez "Last Christmas" nejsou Vánoce. Čtyřicetiletý hit od Wham! kraluje českému digitálnímu žebříčku (23.12.2025 19:00)
- Viktor Sheen ovládl český albový žebříček i pod alter egem Buka, na paty mu šlapali 4 Tenoři (20.11.2025 08:00)
- Xindl X se vrátil do čela rádiového žebříčku, albovou top desítku rozvířila Lucie Bílá (13.11.2025 09:00)
- Tanec mrtvých Lady Gaga už rozhýbal i česká rádia, první místo si uzmul Kamrad (06.11.2025 19:30)
- Xindl X a PTK si podrželi vedení v českých žebříčcích, digitálním singlům vládne virální hit "Navždycky blázen" (30.10.2025 14:00)
- PTK přeskočil v albovém žebříčku Taylor Swift, Sofian a Ben startují na třetím místě (23.10.2025 08:00)
- Na Taylor Swift nikdo nemá. Zpěvačka po přepsání rekordu v USA kraluje i českému albovému a singlovému žebříčku (16.10.2025 09:00)
- Nové desky 39/2025 - od Taylor Swift přes Jamese Morrisona po Mayday Parade (08.10.2025 15:00)
- Recenze: Taylor Swift na "The Life of a Showgirl" nahrála nudu, která se ale hezky poslouchá (08.10.2025 08:00)
- mgk, dříve známý jako Machine Gun Kelly, míří do O2 areny. Zazpívá v ní v únoru (18.09.2025 15:15)

ALBUM TÝDNE 51/2025

Story
Takzvaná duša

Svět je plný příběhů. Jeden takový nenápadně píše i Marian Zima se svým projektem Story. Na druhou desku "Takzvaná duše" muzikant opět přizval ke spolupráci známá jména česko-slovenské scény a nabídl jim silný autorský materiál. Jak se mu tentokrát vedlo v týmu s Prokopem, Lipou nebo Chodúrem?

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Justin Bieber Prince The Prodigy Beyoncé Madonna Lady Gaga Coldplay Ewa Farna Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe