Aneta Langerová oslaví dva roky od vydání alba "Na Radosti" trojkoncertem "Na vlně radosti"

Aneta Langerová oslaví dva roky od vydání alba "Na Radosti" trojkoncertem "Na vlně radosti"

Vydáno: 13.12.2016 18:00 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: facebook interpreta
Aneta Langerová chystá na prosinec tři velké koncerty v Brně (již vyprodáno), Ostravě a Praze, kterými vyvrcholí její úspěšné dvouleté turné k dvakrát platinovému albu "Na Radosti". Koncerty budou rovněž oslavou Anetiných třicátých narozenin. U této příležitosti vyšla píseň "Hvězda", jejíž refrén "Přej si, co chceš" se stal podtitulem speciálního prosincového trojkoncertu.

"Zažívám spolu se svojí kapelou, smyčcovým triem a nejbližším týmem lidí krásné období, které je spojeno s albem 'Na Radosti'. Koncem roku to budou dva roky od vydání desky. Putujeme od města k městu, vyprávíme příběhy inspirované zapadlou osadou Na Radosti a zažíváme nezapomenutelné chvíle. Rádi bychom tento pro nás výjimečný čas oslavili s fanoušky třemi speciálními koncerty, kdy se k mé kapele a smyčcovému triu přidají další hudebníci - takový malý orchestr. Jak lépe oslavit třicáté narozeniny než v kruhu lidí, se kterými je mi dobře, kteří mě inspirují a obohacují. Věřím, že se večery ponesou na vlně radosti a že budeme mít dlouho na co vzpomínat," říká Aneta.

Osobitou českou zpěvačku a hudebnici doprovodí její stálá kapela a smyčcové trio se rozroste o dechové nástroje. Diváci se tedy mohou těšit na výjimečnou atmosféru, hudební zážitek a aranže, které vznikají speciálně pro tyto tři večery. Na jejich přípravě Aneta spolupracuje opět s Jakubem Zitkem, spoluautorem aranží k úspěšnému akustickému turné Pár míst a producentem alba "Na Radosti".

"Píseň 'Hvězda' vznikala v době, kdy jsme s Jakubem Zitkem skládali album 'Na Radosti'. Na poslední chvíli jsme se rozhodli, že na albu nebude. Cítili jsme, že její čas teprve přijde. Je takovou pomyslnou tečkou (nebo spíše trojtečkou, protože věříme, že tím nic nekončí) za obdobím, které spolu s kapelou prožíváme. Když si člověk něco opravdu moc přeje, většinou se to splní. Důležité je neztratit naději a o tom se právě zpívá v písni, která je inspirována příběhem Sv. Vavřince. Legenda vypráví, že majetek, který chránil, raději rozdal chudým, než aby jej odevzdal císaři. Po jeho popravě padaly z nebe několik dní třpytivé slzy. Roji Perseid se od té doby říká slzy Sv. Vavřince, padají v srpnu každý rok a my si tak můžeme něco přát…," vysvětluje Aneta.

Trojkoncert "Na vlně radosti":

14.12.2016 - Brno, Sono Centrum
15.12.2016 - Ostrava, Multifunkční aula Gong
17.12.2016 - Praha, Forum Karlín


  • vyprodáno (Petr, 13.12.2016 18:17) Reagovat

    Pro Brno už je to opravdu vyprodané, chtěl jsem lístky a nikde. Takže jedem do Ostravy. Tam snad budou nějaké volné.

    • Re: vyprodáno (bulsara, 14.12.2016 07:04) Reagovat

      Jo v Gongu to viazne už dosť dlho, cca 1/3 miest je deň pred koncertom voľných ...

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Priessnitz - Nebel (vinylová reedice 2025) 9/10
Recenze: Noc a mlha v Jeseníkách a nově na vinylu. Na desce "Nebel" obalují Priessnitz posluchače příjemnou temnotou Vinylové ohlížení do minulosti kultovních Priessnitz pokračuje. Po loňském vydání dlouho nedostupného třetího alba "Hexe" a reedici naopak pozdějšího "Zero" přišel čas na "Nebel". Druhá studiovka formace nabízí jesenickou gotiku... čtěte zde
Vydáno: 31.12.2025 08:00 v sekci Recenze
Martin Čupka - V MØNØDREAM nedělám umělecké kompromisy
Rozhovory: Martin Čupka - V MØNØDREAM nedělám umělecké kompromisy Martin Čupka, frontman jedné z nejvýraznějších česko-slovenských rockových kapel John Wolfhooker, přichází s novým autorským projektem MØNØDREAM. Otevírá tak zcela novou kapitolu své hudební cesty. S myšlenkou zkusit si vlastní... čtěte zde
Vydáno: 30.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Trny & Žiletky - Je nutné zabít beránka 8/10
Recenze: Trny & Žiletky na desce "Je nutné zabít beránka" přidávají na zlověstnosti Nová studiovka Trnů & Žiletek "Je nutné zabít beránka" přináší hutnou, emotivní a temnou jízdu. Na posluchače nečeká žádný med, ale ten asi nikdo z fanoušků Desedovy práce ani neočekává. Lídr Dark Gamballe znovu posouvá... čtěte zde
Vydáno: 29.12.2025 13:00 v sekci Recenze
Alibaba - Furt stejný 8/10
Recenze: Swingující blues-folk olomouckých Alibaba možná zůstává "Furt stejný", ale furt stejně skvělý a svůj Folk může být sofistikovaný i kýčovitý, židličkový, kotlíkářský, může tepat do společenských nešvarů, být zasněný, básnivý i výrazově dutý. V každém případě, ať už použijeme jakékoliv další adjektivum, měl by... čtěte zde
Vydáno: 29.12.2025 00:00 v sekci Recenze
Green Monster - Mutant Farm 8/10
Recenze: Mutanti i zombíci řádí v rytmu psychobilly na "Mutant Farm" veteránů Green Monster Páté desce domácích psychobilly legend Green Monster vévodí jedovatá zelená barva, která láká na hororovou projížďku farmou mutantů. Vedle ní hrají prim dunivý kontrabas a charakteristický, kousavý vokál lídra a zároveň... čtěte zde
Vydáno: 28.12.2025 14:30 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nejvíc nej: Dvacet nejlepších domácích desek roku 2024 podle musicserveru (15-11) (20.01.2025 09:30)
- Recenze: "Zázračná písně krajina 20 LET Symfonická" Anety Langerové nabízí dokonalou esenci všeho, co hudba přináší (21.12.2024 08:00)
- Video: Aneta Langerová novou interpretací ukazuje, jak "Hříšná těla, křídla motýlí" za dvacet let uzrála (09.12.2024 09:30)
- Fotogalerie: Od Anety přes Dhol Foundation po Zrní: opavský Slunovrat v obrazech (25.06.2024 09:53)
- Fotogalerie: Třetí den Rock for People nabídl pestrou mozaiku (15.06.2024 13:56)
- Aneta Langerová pokračuje v oslavách dvaceti let. Na podzim chystá velké koncerty s orchestrem (04.05.2024 11:30)
- Rozhovory: Aneta Langerová - Není na škodu se jednou za čas ohlédnout zpět (19.04.2024 08:00)
- Nové desky 11/2024 - od Justina Timberlakea přes The Black Crowes po Kacey Musgraves (20.03.2024 21:00)
- Video: Aneta Langerová nás v novém klipu provádí "Zázračnou písně krajinou" (13.03.2024 10:51)
- Aneta Langerová rekapituluje prvních dvacet let své kariéry dvoudiskovým výběrem "Zázračná písně krajina" (27.02.2024 13:39)

ALBUM TÝDNE 52/2025

Alibaba
Furt stejný

Folk může být sofistikovaný i kýčovitý, židličkový, kotlíkářský, může tepat do společenských nešvarů, být zasněný, básnivý i výrazově dutý. V každém případě, ať už použijeme jakékoliv další adjektivum, měl by být upřímný, na nic si nehrát. To rozhodně platí pro album "Furt stejný" olomouckých Alibaba.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 11.01.
Pocta Davidu Stypkovi (CZ) (O2 universum, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince The Prodigy Justin Bieber Beyoncé Lady Gaga Ewa Farna Madonna Kryštof Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe