Operators povedou v MeetFactory hodinu jiného tance

Operators povedou v MeetFactory hodinu jiného tance

Vydáno: 12.08.2016 09:41 v sekci Novinky - Veronika Ondečková | foto: facebook interpreta
Dan Boeckner, vůdčí hlas kanadské indie formace Wolf Parade a respektovaná postava nejen domácí hudební scény, má nový outfit. V Operators, které vedle něho tvoří multi-instrumentalistka Devojka s bubeníkem Samem Brownem (Divine Fits, New Bomb Turks) a baskytaristou Dustinem Hawthornem, za svoji druhou kůži přijal elegantní oblek a dal volný průchod tanečním choutkám. Před dvěma lety na sebe skupina upozornila turné s Future Islands, vystupovala s kultovními Japandroids a letos na jaře si vysloužila skvělé hodnocení za debutové LP s názvem "Blue Wave". V Praze se poprvé představí 7. října v MeetFactory.

Osmatřicetiletý Dan Boeckner je v pravém slova smyslu mužem mnoha tváří a není nejmenší důvod pochybovat o tom, že jeho nejnovější inkarnace pro něj neznamená jen nějakou pomíjivou bokovku. Víc než pevná kotva je prý pro něho důležité soustavně odvádět kus poctivé práce. Díky Wolf Parade, aktuálně se navrátivších po šestileté odmlce, stanul mezi elitou kanadské indie rockové větve a ještě během působení v nich, se s (dnes již ex-) manželkou naplno pustil do projektu Handsome Furs. Zde si poprvé ve větší míře osvojil rukopis poháněný syntezátory a perkusemi, který se později stal základem také Operators.

Když v roce 2012 z Boecknerova života odešla manželka a spolu s ní i Handsome Furs, sevřenější produkce jeho allstar gangu Divine Fits, který založil s Brittem Danielem ze Spoon a Samem Brownem, pro něj byla tím pravým útočištěm. Jak se ale rány postupně hojily, začal postrádat prostor pro vybití radostnější energie, a ten nalezl právě v Operators. Stále čerstvý debut zachycuje Boecknerům nově objevený elán okořeněný jeho tradičně naléhavým projevem, upřímnou poctu osmdesátým létům bez zbytečně hlubokých poklonek a pečlivě vyváženou práci kytar se záplavou synťáků i drobných parádiček v čele s epizodním povoláním saxofonu.

Možnost vychutnat si nahrávku jako stvořenou pro intenzivní a lehce dekadentní pobyt na tanečním parketu bude unikátní příležitost, protože závazky k Wolf Parade a Divine Fits jistě Dana Boecknera brzy jistě odvelí zase do jiných vod.

Cena vstupenek činí v předprodeji 290 Kč a 390 Kč na místě v den konání koncertu.


  • Dost dobre,tohle je muzika a ne ty sra*ky co se ta... (Y3k, 13.08.2016 10:01) Reagovat

    Dost dobre,tohle je muzika a ne ty sra*ky co se tady z 90% prezentuji a maji komercni uspech u hudebnich teroristu.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Apashe Live With Philharmonic Orchestra, O2 universum, Praha, 6.2.2026
Naživo: Apashe s Alinou Pash a dalšími v O2 universu ukázali, že spojení elektroniky se symfonickým orchestrem není nesmysl Neuvěřitelné čtyři hodiny trval program v pražském O2 universu, před jehož začátkem Apashe lákal, ať přijdeme včas, tedy už v 19:30, abychom zažili kompletní show. Náročný páteční večer proto končil až po 23. hodině a... čtěte zde
Vydáno: 07.02.2026 13:43 v sekci Naživo
Peter Lipa - Je to stále tak (vinylová reedice 2025) 8/10
Recenze: Peter Lipa se na albu "Je to stále tak" pootevřel mainstreamu, nahrávka šlape i po letech Na sólový debut "Neúprosné ráno" čekal Peter Lipa dlouho. Pozici měl už tehdy stabilní a deska ji jen potvrdila a upevnila. Následující kolekce "Je to stále tak", která vyšla o čtyři roky později, má tak ve zpěvákově diskografii... čtěte zde
Vydáno: 07.02.2026 08:00 v sekci Recenze
Blitz Union - Nejsme prorokové, jen nás baví vymýšlet příběhy. Snažíme se vytvářet silnou komunitu
Rozhovory: Blitz Union - Nejsme prorokové, jen nás baví vymýšlet příběhy. Snažíme se vytvářet silnou komunitu Domácí Blitz Union jsou známí spíše v zahraničí, ale postupně si budují základnu i u nás. V půlce ledna vydali desku "Evolution", na které najdeme jedenáct songů. Nově hrají v pěti členech, přičemž dva jsme mohli vidět v... čtěte zde
Vydáno: 06.02.2026 08:10 v sekci Publicistika | Rozhovory
Pohled do českých hitparád - 5. týden 2026
Českým rádiím vládne David Guetta, streamům Djo. Raye je v hledání manžela stále úspěšnější Po čtyřech týdnech na vrcholu opustila Taylor Swift s "The Fate of Ophelia" vedoucí příčku české rádiové hitparády. V čele ji nahradili David Guetta, Teddy Swims a Tones And I s "Gone Gone Gone". Albovému žebříčku dál kraluje Buka,... čtěte zde
Vydáno: 05.02.2026 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Hudba v roce 2025 napříč žánry aneb Co byste neměli minout podle Honzy Trávníčka?
Nejvíc nej: Hudba v roce 2025 napříč žánry aneb Co byste neměli minout podle Honzy Trávníčka? Když jsem začínal psát o muzice, čtenáři i interpreti řešili, jestli danému albu bude udělena šestka, nebo sedmička. Jenže jak hudby vychází čím dál víc, skutečně důležitým faktorem není výsledné číslo, ale to, že se o... čtěte zde
Vydáno: 04.02.2026 20:00 v sekci Publicistika | Nejvíc nej
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Video: Future Islands se v animovaném klipu "Glimpse" rozhodli zavzpomínat na vše dobré i špatné (06.09.2024 09:46)
- Recenze: Rozchodová deska podle Future Islands. "People Who Aren't There Anymore" je jejich nejlepší album (03.02.2024 13:00)
- Nové desky 4/2024 - od Jamese Arthura přes The Smile po Dymytry (31.01.2024 21:27)
- Video: V animovaném klipu "Say Goodbye" od Future Islands se růžovovlasá dívka toulá abstraktními krajinami (10.01.2024 12:14)
- Video: Future Islands se pro klip k osobitému singlu "The Fight" spojili s talentovanou Beedallo (03.12.2023 10:36)
- Video: Future Islands jsou zpět. V černobílém videoklipu "Deep in the Night" teskní po lásce (16.08.2023 17:33)
- Naživo: Sam Smith se stali vládci Mad Cool Festivalu, sklonit se ve Španělsku museli i Mumfordi a Queens Of The Stone Age (09.08.2023 07:55)
- Audio: Spoon předělali Bowieho "I Can't Give Everything Away" do podoby křehké klavírní skladby (10.01.2023 16:39)
- Audio: Letošní coververzi "Last Christmas" obstarali Future Islands. Vánoční zázrak ale nečekejte (10.11.2022 13:38)
- Naživo: Future Islands si v Praze vytahovali z pusy hady (02.11.2022 13:03)

ALBUM TÝDNE 05/2026

Blitz Union
Evolution

Blitz Union fungují už pár let, v Česku ale pořád zůstávají spíš neprobádaným zbožím. Po pěti letech nyní přicházejí s deskou "Evolution" vydanou u německého labelu a přinášejí vypilované songy, promyšlenou image, syrové kytary i osmdesátkové klávesy. Nečekejte ale žádné "Ein Kessel Buntes".

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)
Čt 12.02.
Lenka Dusilová (CZ) (Archa+, Praha)
Ne 15.02.
BvdLvd (UK) / Changeline (FR) (Café V Lese, Praha)
Po 16.02.
Sombr (US) (Forum Karlín, Praha)
Út 17.02.
The Last Dinner Party (UK) (Forum Karlín, Praha)
St 18.02.
Hatari (ISL) (Fuchs2, Praha)
Pá 20.02.
Kensington (NL) (Rock Café, Praha)
So 21.02.
mgk (US) (O2 arena, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Prince Justin Bieber Vladimír Mišík The Prodigy Beyoncé Hraczki Lady Gaga Madonna The Cure Ewa Farna
musicserver.cz na Facebooku musicserver.cz na Twitteru musicserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe