Sledujte musicserver.cz také na Facebooku!
Richard Krajčo - Vyjet se "Srdcebeatem" do zahraničí? Nabídku máme na stole

Richard Krajčo - Vyjet se "Srdcebeatem" do zahraničí? Nabídku máme na stole

Vydáno: 26.05.2015 08:00 v sekci Rozhovory - Josef Martínek

Kryštof vydává 1. června novou desku "Srdcebeat", kterou ovlivnilo euforické období i atmosféra ve studiu. "Vnuknou vám pocit, že jste nejlepší kapela na světě," říká Richard Krajčo o spolupráci s americkými producenty. Bavili jsme se ale i o halovém turné, Kryštof Kempech nebo mezinárodních ambicích.

SDÍLET:    
Kryštof zrovna představuje novou, v pořadí už sedmou desku "Srdcebeat". Zní velmi energicky a čerstvě, skoro jako byste byli úplně nová kapela a vydávali první album. Jak se vám toho povedlo docílit?

Kryštof, Vizovické Trnkobraní 2014, Areál Rudolfa Jelínka, Vizovice, 22.8.2014
© Miroslav Tkadlec / musicserver.cz
Je skvělé, že to říkáte, my totiž máme stejný pocit. Vznik desky hodně ovlivnilo euforické období, které jsme za poslední tři roky zažili s albem "Inzerát". Hodně nám pomohli opět i američtí producenti Yaron Fuchs a Ido Zmishlany (producent Shawna Mendese, pozn. red.), se kterými jsme pracovali už na "Inzerátu", ale tentokrát jsme chtěli zajít ještě dál. Natáčení nás velmi bavilo a ta energie se do výsledku promítla. Když jsme šli do studia, vůbec jsme si nedovedli představit, že bychom se mohli "Inzerátu" vyrovnat, dnes jsme ale přesvědčeni, že "Srdcebeat" je ještě lepší. Je to pro nás hodně zásadní deska.

Práce se zahraničními producenty tedy byla tím hlavním hnacím motorem?

Spolupráce s nimi je úžasná. Mají v sobě určitý druh energie, který je hrozně nakažlivý, úplně vás strhnou. Vnuknou vám pocit, že jste nejlepší kapela na světě (smích). Vletí kdykoliv do studia a třeba začnou tančit a celkově budují takovou atmosféru, že vám ten pocit navodí. Když oponujete, že jsme jen česká kapela, pomalu na vás křičí, že songy můžou být hitem kdekoliv na světě, tak proč jsme tak skromní? Řeší každý detail, pomohou vám překonat vaše představy. Hodně nás to posunulo.

Richard Krajčo & Kryštof

Kryštof, Kryštofkemp, amfiteátr, Náměšť na Hané, 12.7.2014
© Marek Gerhard / musicserver.cz
Jedna z našich nejpopulárnějších skupin se dala dohromady v devadesátých letech v Havířově, první výrazný úspěch ale přišel až v roce 2001 díky hitu "Lolita" a debutovému albu "Magnetické pole". Poté následovalo dalších pět řadových desek, včetně stále ještě aktuálního "Inzerátu" z roku 2012, který kapelu vynesl na dosavadní vrchol popularity. V roce 2013 totiž poprvé (a zatím naposledy) zvítězila v anketě Český Slavík, kromě toho posbírala řadu hudebních cen a její koncerty byly vyprodány dlouho dopředu. V roce 2014 se pod názvem Kryštof Kempy uskutečnil první ročník jejich vlastního putovního festivalu, jehož pokračování již bylo ohlášeno na léto 2016.

Na úspěch předchozích alb se formace nyní snaží navázat novinkou "Srdcebeat", která vyjde 1. června a muzikanti o ní sebevědomě tvrdí, že se jedná o jejich nejlepší desku.

Richard Krajčo se kromě toho věnuje i herectví, a to jak na divadelní úrovni, tak v rámci televize a filmu. Hrál například v několika seriálech a ujal se také hlavní role v úspěšném filmu režisérky Karin Babinské "Křídla Vánoc".

Vy už jste se zahraničními producenty pracovali i dříve, nemáte ale pocit, že v poslední době se s nimi u nás roztrhl pytel? Není to najednou jakýsi trend, že každá druhá skupina chce mít zahraničního producenta?

Podle mě to vůbec není špatně, kapele to rozšiřuje obzory, získá jiný pohled. Pro českou scénu je to dobře - čím více zahraničních producentů, tím víc čerstvého vzduchu to sem přinese.

Z vaší tvorby je patrná snaha pořád někam růst, být stále větší kapelou, oslovovat stále širší publikum. Co na to říkají vaši původní fanoušci, kteří si kdysi Kryštof oblíbili v o něco civilnější formě? Vyčítají vám to?

I to ke všem změnám přirozeně patří. Když máte na Facebooku 245 tisíc lidí, taky se nikdy nemůžete zavděčit všem. Sám to jako hudební fanoušek znám, vždycky se těším na nové desky svých oblíbenců. Třeba jsem se moc těšil na novinku Imagine Dragons, ale ve výsledku jsem zjistil, že jsou na ní vlastně jen tři opravdové písničky z patnácti, které si chci s nimi zpívat. Změnili zajímavě zvuk, ale na písně - pro mě - trochu pozapomněli. Naopak finská kapela Satellite Stories má na novém albu taky totální změnu zvuku, ale silné songy, to samé Mumford & Sons, a já jsem nadšen z obojího. Jejich nové skladby nemají s předchozí tvorbou skoro nic společného, spousta lidí je nespokojená, spousta nadšená a mně osobně se to líbí. Je to vždy subjektivní.

Jako první singl jste vydali titulní song "Srdcebeat". Byla to pro vás jasná volba? Potenciálních singlů je na albu totiž hodně.

"Srdcebeat" jsme vybrali proto, že podle nás nejvíc charakterizuje náš nový sound, skloubilo se v něm vše, co na desce je - ať už se jedná o výrazné akustické kytary, velké kotle nebo synťáky... Máte ale pravdu, že možných singlů máme na albu hodně. Vždycky jsme natočili písničku a řekli si: "To by mohl být singl." Pak jsme natočili další a uvědomili si, že to by mohl být taky singl. "Srdcebeat" jsme zvolili možná i proto, že jsme po něm chtěli desku pojmenovat a přišlo nám to jako ideální předzvěst.

Kryštof - Srdcebeat
A volba to byla evidentně dobrá. "Srdcebeat" je už několik týdnů nejhranější písní v našich rádiích...

Je to skvělé, moc jsme s tím nepočítali. Chtěli jsme to pojmout moderněji a nebyli jsme si jistí, zda se to setká s odezvou. Ale zdá se, že se singl líbí jak dramaturgům, tak lidem, jinak by ho přece nehráli. Druhý singl, který vyjde na konci června, bude pomalejší písnička "Ty a já", která celou nahrávku uzavírá.

V Česku už máte pozici hodně silnou, ale co zahraničí? Poslední dobou se zdá, že by vás možnost uspět i za hranicemi docela lákala, mám pravdu?

Před nedávnem se nám ozval jeden americký manažer, ke kterému se nová deska dostala a líbila se mu. Prý ho nadchla aranžérská struktura skladeb, okouzlily ho klenuté a výrazné melodie, a dokonce můj hlas a výraz. A i když nerozumí textům, oslovil nás s tím, že by s námi rád pracoval. Zdá se, že se i s naší hudbou dá dostat do zahraniční, vždyť třeba singl "Srdcebeat" hrají ve švédských rádiích. Důležité teď ale pro nás je, aby byla deska dobře přijata u nás. A může to být inspirativní pro mnoho českých kolegů. Že ty dveře ven nejsou úplně zavřené.

Dovedete si vůbec představit zpívat v angličtině? Dosud se zdálo, že české texty jsou pro vaši tvorbu dost zásadní.

Jednou z podmínek této případné spolupráce je natočit čtyři songy v angličtině. Co se nám hodně líbilo, je to, že ten člověk má již nyní pro kapelu vypracovanou kompletní strategii na dva roky. Přijde nám to úžasné, protože v Česku takhle nikdo nepracuje. Je to propracované do posledního detailu, včetně toho, na jaká média, jaké země či jaké konkrétní posluchače bychom se měli společně zaměřit. To nám přijde neuvěřitelné. Má to ale i zádrhel - museli bychom na tom dva roky intenzivně pracovat v zahraničí. Jsme otcové od rodin a řešíme, zda je pro nás vlastně vůbec možné být takhle dlouho na cestách. Přesto ty anglické verze asi zkusíme. Jen tak pro radost.

Deska má hodně barevný koncept, ať se jedná třeba o promo fotografie nebo videoklip k "Srdcebeatu". Ponese se v podobně euforickém duchu i podzimní halové turné?

Chtěli bychom, aby stejně jako u "Inzerátu" všechno drželo pohromadě. Přípravy na turné už jsou v plném proudu, chceme lidem zase ukázat něco, na co nejsou v našich podmínkách zvyklí. A myslíme, že barvy k té euforii a radosti patří.

Kryštof, Kryštofkemp, amfiteátr, Náměšť na Hané, 12.7.2014
© Marek Gerhard / musicserver.cz
Kapacitu halového turné jste museli několikrát rozšiřovat, neboť o vstupenky je obrovský zájem. Chystáte ještě nějaké další rozšíření?

Nechystáme, už to není po technické stránce možné. Přidali jsme druhý koncert v Brně a už se také blíží vyprodání, podle dosavadních čísel věříme, že se zaplní podruhé i ČEZ Aréna v Ostravě i druhá O2 arena v Praze, kde jsme zatím pro druhý koncert otevřeli dolní sekci pro deset tisíc lidí.

K desce "Inzerát" jste jeli turné v halách, po klubech a v létě byly open-air Kryštof Kempy. Jejich druhý ročník je již na léto 2016 potvrzen, halovou šňůru absolvujete letos na podzim, ale co kluby? Vejdete se do nich ještě?

Pojedeme i menší turné, ale asi bych ho už nenazýval klubové. Do některých sálů se už vzhledem k velikosti pódia a technické náročnosti zkrátka nevejdeme, takže oproti turné k "Inzerátu" bude zastávek zhruba o polovinu méně. Zcela vzdát se takových koncertů ale určitě nechceme, protože mají svou atmosféru a kontakt s publikem je tam na úplně jiné úrovni, a to i přesto, že když jedeme na koncert třeba do Pardubic nebo Liberce, kde na nás bylo minule kolem dvou a půl tisíce lidí, slovo klub už trochu ztrácí svůj význam.

Kryštof, Vizovické Trnkobraní 2014, Areál Rudolfa Jelínka, Vizovice, 22.8.2014
© Miroslav Tkadlec / musicserver.cz
V propagaci a distribuci desky intenzivně spolupracujete i s vašimi partnery, například v prodejnách T-Mobile bude od 1. června možno zakoupit CD "Srdcebeat", jsou i různé soutěže a slevové programy na turné. Některým lidem to ale leží v žaludku, že?

Naše partnerství se snažíme využívat k většímu komfortu fanoušků. Přijde mi skvělé, když například T-Mobile dá slevu svým klientům na vstupenky na naše turné, stejně tak to, že se bude naše CD prodávat v pobočkách T-Mobile. Já si například v Trutnově dnes nemám kde koupit CD, protože žádná specializovaná prodejna už tam není, takže jsem rád, že aspoň touto cestou budu moci dodržet tradici a jít si v den vydání koupit naše nové album. 1. června si jej v trutnovském T-Mobile znovu pořídím. Pokud se to někomu nelíbí, nic s tím neudělám, ale každopádně v tom nevidím žádnou negativní stránku. Vždycky jde o to, aby nám partnerství něco přineslo, snažíme se získat nějaké výhody pro fanoušky.

Existují nějaké hranice, kam byste co se týče partnerských spoluprací nezašli? Například s kým byste se nespojili, co byste neudělali?

Odpověď je jednoduchá: nikdy neuděláme nic, co bychom nechtěli udělat. Nedovedu říct jednoznačně, co to je, protože vždycky záleží na konkrétní situaci. Asi by se mi například nelíbilo, kdyby někdo přišel a řekl: "Chceme, abyste v hypermarketu prodávali naše banány." Ale je něco jiného, když přijde T-Mobile a řekne: "Dáme našim zákazníkům slevu na vstupenky na vaše turné." Nebo distribuují váš vyzváněcí tón a najednou si ho stáhne deset tisíc lidí jen díky tomu, že mají tu možnost, ví o tom. Takový druh spolupráce mi přijde zajímavý. Je to standardní druh marketingu a myslím, že je v pořádku, aby kapela takhle fungovala.

A není chyba v našem prostředí, ve vnímání kultury v Česku, kdy se všechno, co je úspěšné a populární, hodí do jednoho pytle slůvkem "komerce"?

Takovým výtkám už nepřikládáme žádný význam, komerce je asi to nejzprofanovanější slovo, jaké znám. Už v momentě, kdy kapela vystoupí na nějakém festivalu, který je podpořen různými sponzory a přijde na něj masa lidí, se není třeba bavit o to, zda je něco komerční, nebo ne. Komerční totiž znamená úspěšný a fungující, to je i Metallica, System Of A Down a tak dále. Myslím, že u nás se trochu to slovo zneužívá, aby se pohanilo něco nepohodlného, něco, co se tomu člověku nelíbí, nebo je, nedej bože, i úspěšné. Je to bohužel tak trochu národní sport. Ale na druhou stranu - my opravdu jsme "komerční" kapela, vždyť na nás chodí tisíce lidí. A my jim za to děkujeme.

Na turné s vámi pojede i mladá kapela Mirai a zpěvačka Lenny. Ta zpívá na desce "Srdcebeat" v duetu "Přiznání", a to v češtině, což pro ni není typické. Jak se se zpěvem v mateřštině poprala?

Je to poprvé, co Lenny v nějaké vydané písni zpívá česky. Řekli jsme si, že to zkusíme, a když bude s výsledkem spokojená, použijeme to. Nám se to líbí a věřím, že se to bude líbit i lidem, protože z jejího hlasu se vůbec nic nevytratilo. Ona je velmi talentovaná písničkářka, má úžasný chraplák. Možná si ale na sebe teď trochu upletla bič, třeba se na ni fanoušci začnou obracet, aby zpívala více česky (smích). Myslím si, že by klidně mohla. Třeba časem.

Kryštof, Kryštofkemp, amfiteátr, Náměšť na Hané, 12.7.2014
© Marek Gerhard / musicserver.cz
S mladými talenty obecně pracujete rádi. Ať už se bavíme o Mirai, Lenny nebo třeba skupině Nebe, kterou jste před pár lety objevil a dnes má za sebou vyprodané turné s kolegy z Jelena. Kdo bude další? Máte vyhlídnuté i další talenty, kterým byste chtěl pomoci?

Zatím nemám, je to většinou spontánní. Když mě něco osloví, snažím se pomoci, upozornit na talenty vydavatelství, dostat je k lidem, kteří by je mohli dál posouvat. Takhle se to stalo s Nebe, kterým jsem první desku vydal sám a produkoval ji (i finančně), u Mirai jsem docílil toho, že si je vzalo pod křídla velké vydavatelství. Až se zase někdo objeví, rád pomůžu. Mám radost, že v české tvorbě teď nastupuje mladá generace a zavedená jména na festivalech se zase začínají trochu obměňovat.

Kdo vás třeba ze současných mladých interpretů zaujal?

Těch jmen je řada. Ať je to Voxel, neuvěřitelně talentovaní bratři Balcárkové aka Light & Love, Jelen, Nebe, Lenny, Mirai, Slza, která dělá moderní pop, Sebastian, který vydal zajímavý singl, poppunkeři Donaha a další. Pro českou scénu je to jedině dobře, je to zajímavé, čerstvé, okysličující, je to paráda.

Pozvete někoho z mladých jmen i na druhý ročník Kryštof Kempů, který vypukne za rok?

Line-up už máme hotový, ten vám zatím neprozradím, ale dáme určitě zase někomu mladému šanci, jako jsme to udělali loni s Lenny a Nebe. Musím ale říct, že kdybychom měli pozvat všechny, kteří by si na Kryštof Kempu chtěli zahrát, museli bychom fungovat na třech nebo čtyřech scénách a to už by ztratilo charakter rodinného festivalu, který jsme těm akcím chtěli vtisknout. Jsme ale rádi za všechny pozitivní ohlasy právě ze strany kapel, co by tam chtěly hrát.

Zastávky zůstanou stejné, nebo dojde k nějakému rozšíření?

Budou stejné, dostali jsme nabídky na rozšíření, ale řekli jsme si, že pokud to chceme dělat tak, jak jsme si na začátku stanovili, tedy tři dny se návštěvníkům a fanouškům věnovat, kempovat a posedět u táboráku, nemůžeme to rozšiřovat. Zůstane stejných sedm míst, která se osvědčila. Máme radost, že jsme například oživili areál ve Svojšicích, kde se předtím kromě letního techna roky nic nekonalo, nebo areál v Náměšti na Hané, který od dob Porty nikdo nevyužíval a najednou jsme přišli my a zaplnili to tam. Atmosféra na Kryštof Kempech byla kouzelná a ten kontakt, jaký se nám s návštěvníky povedlo vytvořit, je nezapomenutelný.

Úzce s fanoušky komunikujete i skrz sociální sítě, oproti jiným kapelám využíváte kromě Facebooku i různé jiné platformy, například jste živě streamovali nové písničky přes Periscope.

Kryštof, Vizovické Trnkobraní 2014, Areál Rudolfa Jelínka, Vizovice, 22.8.2014
© Miroslav Tkadlec / musicserver.cz
Ano, myslím, že jsme první kapelou, která svoje písně živě přenášela touto cestou. Snažíme se být fanouškům co nejblíž, a to už od našich začátků. Už v roce 2001 jsme si stanovali pravidlo, že po každém našem koncertě následuje autogramiáda. Od té doby jsme se vyvinuli, naše koncerty jsou větší, ale autogramiády stále děláme, tedy samozřejmě s výjimkou koncertů v hale, kde by to bylo těžko realizovatelné. V sociálních sítích vidíme nové možnosti kontaktu s fanoušky. Proto se taky o všechny sociální sítě či naši mobilní aplikaci staráme osobně.

Hodně jste se skrz sociální sítě vyjadřoval i k různým společenským tématům. Reakce přitom byly často bouřlivé...

Dříve jsem se k něčemu touto cestou občas vyjádřil, ale už to nedělám. Nějak jsem ztratil nutkání, v jistém smyslu mě to přestalo bavit.

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

 • Čiší z toho pokora a vděk fanouškům. Kluci v... (Anonym, 26.05.2015 11:24) Reagovat

  Čiší z toho pokora a vděk fanouškům. Kluci vědí, že se hodně za ta léta nadřeli a teď sklízejí zasloužené plody své píle a to prostě málo kdo unese.. Proto Kryštofy milujete nebo nenávidíte. Jako jedna z mála kapel si svých fanoušků storpocentně cení a my jim za to oplácíme tím, že jsme s nimi jedna rodina :) Richard je úžasný tahoun a vizionář, nic nikdy nedělá napůl. Děkujeme Vám za to, jací jste!!

 • A kde že je ve Švédsku hrají ?Googlovala jsem... (Anonym, 26.05.2015 17:36) Reagovat

  A kde že je ve Švédsku hrají ?Googlovala jsem si to a nic?:)

  • Re: A kde že je ve Švédsku hrají ?Googlovala jsem... (Marty, 13.06.2015 14:30) Reagovat

   Já taky :) Na youtube není pod klipem jediný švédský komentář!


 • To jsou pouze velká PRÁZDNÁ slova ... mužou b (Radek, 26.05.2015 19:12) Reagovat

  To jsou pouze velká PRÁZDNÁ slova ... mužou být tak akorát rádi, když si jejich desku koupí pár lidi v ČR. Už jen kousek za hranicemi (např. na Slovensku) po nich ani pes neštěkne ... klídek hoši, nebudete bortit žádné zahraniční hitparády ani pořádat megakoncerty ... musí vám stačit muzicírování po hospodách :D

  • Re: To jsou pouze velká PRÁZDNÁ slova ... mužou b (Adam, 26.05.2015 19:50) Reagovat

   2x O2 aréna, 2x Rondo v Brně, 2x Čez Aréna v Ostravě. Tak o takových hospodách si může kde kdo nechat zdát. Ty bych taky bral. Kolik lidí se jim s Pardubicema a Libercem do těch hospod vleze? 80 tisíc?

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2018 podle musicserveru (40-31)
Publicistika: Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2018 podle musicserveru (40-31) Rok se s rokem sešel a jednadvacet redaktorů musicserveru opět zasedlo k pomyslnému kulatému stolu, aby vybrali nejlepší alba uplynulého roku. V jejich hledáčku se objevilo 195 zahraničních desek, ovšem pouze čtyřicítka jich prošla... čtěte zde
Vydáno: 18.01.2019 16:00 v sekci Publicistika
0
Snow Patrol, Foy Vance, JC Stewart, Velodrom, Berlín, Německo, 16.1.2018
Naživo: Snow Patrol dali Berlínu lekci ze stadiónového poprocku Ne, nezdá se vám to. Ani sedmé studiové album po sedmileté tvůrčí pauze naše promotéry nezlomilo, a tak na českou koncertní premiéru Snow Patrol i po čtvrtstoletí existence ještě pořád marně čekáme. A tak jsme se na ně už... čtěte zde
Vydáno: 18.01.2019 09:00 v sekci Naživo
1
Nové desky 1-3/2019 - od ZAYNa přes Vídeňskou filharmonii po Zofie Dares
Nové desky 1-3/2019 - od ZAYNa přes Vídeňskou filharmonii po Zofie Dares Něco zbylých alb z úplného konce loňského roku a k tomu pár novinek vám představíme v letošním prvním vydání Nových desek. Vedle tradičního koncertu Vídeňské filharmonie představí druhé album ZAYN, sólový debut Žofie... čtěte zde
Vydáno: 16.01.2019 19:26 v sekci Novinky | Nové desky
0
Pohled do českých hitparád - 2. týden 2019
Do třetice všeho královského pro "Bohemian Rhapsody", rádia jsou znovu pod nadvládou LP LP se po týdenní přestávce vrací na vrchol českého rádiového žebříčku. Možná se hit "Girls Go Wild" stane podobnou trvalkou jako před dvěma lety její průlomová písnička "Lost On You". V albech se situace nemění. Queen s... čtěte zde
Vydáno: 16.01.2019 15:48 v sekci Novinky | České hitparády
1
Mark Morton - Cross Off ft. Chester Bennington 9/10
Audio: Chester Bennington ožívá v debutovém singlu "Cross Off" kytaristy Lamb Of God Marka Mortona Sólový debut kytaristy Marka Mortona vzbudil v posledních týdnech velký zájem, a to nejen u fanoušků jeho domovské kapely Lamb Of God. Důvodem je hostování tragicky zesnulého lídra Linkin Park Chestera Benningtona. Ten nazpíval "Cross... čtěte zde
Vydáno: 14.01.2019 15:00 v sekci Audio / Video | Audio
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Publicistika: Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2018 podle musicserveru (40-31) (18.01.2019 16:00)
- Do třetice všeho královského pro "Bohemian Rhapsody", rádia jsou znovu pod nadvládou LP (16.01.2019 15:48)
- Video: Mirai si klip "ØTCHI" přivezli z Londýna. Zahajují s ním novou éru a míří do velkých sálů (11.01.2019 10:11)
- Recenze: Kryštof na DVD "Kryštof na Strahově 2017" důstojně zavzpomínali na vrchol kariéry (30.12.2018 11:30)
- Naživo: Jelen a Míša Tučná vzdali ve Foru Karlín poctu Michalovi Tučnému (16.12.2018 13:01)
- Kralování Lucie končí, nejžádanější desku mají díky strahovskému živáku Kryštof (13.12.2018 06:30)
- Předvánoční žně? Kdepak, české žebříčky se uložily k zimnímu spánku (07.12.2018 20:20)
- Naživo: Lenny předvedla ve Foru Karlín show světového formátu (02.12.2018 11:32)
- Fotogalerie: Lenny v obrazech (02.12.2018 10:57)
- Lucie a George Ezra stvrdili nadvládu v českých žebříčcích (29.11.2018 19:02)

ALBUM TÝDNE 02/2019

Lenka Filipová
Oppidum

Po patnácti letech bez studiového alba by se na mnoho interpretů zapomnělo. Ne tak na Lenku Filipovou. Ta si mohla dovolit nejen takto dlouhou pauzu, navrch si troufla ukončit ji deskou "Oppidum", jejíž obsah možná konzervativního posluchače překvapí.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 20.01.
Alex Vargas (DK) (Chapeau Rouge, Praha)
Út 22.01.
Jacob Lee (AUS) (Café V lese, Praha)
St 23.01.
Tom Odell (UK) (Forum Karlín, Praha)
Ne 27.01.
Ghostemane (USA) (Roxy, Praha)
St 06.02.
The Neighbourhood (USA) (Forum Karlín, Praha)
Čt 07.02.
Animé (USA) (Roxy, Praha)
So 09.02.
Slash feat. Myles Kennedy & The Conspirators (O2 Arena, Praha)
So 09.02.
IAMX (UK) (Fléda, Brno)
Po 11.02.
Good Charlotte (Forum Karlín, Praha)
So 16.02.
Twenty One Pilots (USA) (O2 Arena, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Lady Gaga Sia Beyoncé Queen Kryštof The Cure Coldplay Madonna Rihanna LP Ewa Farna Adele Ava Max AC/DC Lucie Linkin Park Debbi Muse Imagine Dragons Pokáč
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2019 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver