Pohled do britských hitparád platných od 22. března 2015

"X" Eda Sheerana už vlastní dva miliony Britů. Hitparády vedou Sam Smith a Kendrick Lamar

Vydáno: 23.03.2015 19:29 - Josef Martínek | foto: facebook.com/kendricklamar

Kendrick Lamar v těsném souboji udolal Sama Smitha a s deskou "To Pimp A Butterfly" stanul na vrcholu britského albového žebříčku. Jeho poražený konkurent si ale spravil chuť v singlech, kde s Johnem Legendem společně vedou druhý týden s baladou "Lay Me Down". Důvod k radosti má i Ed Sheeran.

Sam Smith - Lay Me Down
© facebook interpreta
SINGLY - V Top 10 singlového žebříčku bychom tentokrát novinku hledali marně. Jedničku si proto drží Sam Smith díky nové verzi písničky "Lay Me Down", se kterou mu pro charitativní účely pomohl John Legend. Dvojice zvítězila s náskokem devíti tisíc bodů před druhými Years & Years, jejichž "King" vévodil hitparádě před dvěma týdny. Nyní přidává jeden z předpokládaných objevů roku třetí týden na stupních vítězů.

Skvěle si stále vede i Rihanna v doprovodu Kanye Westa a Paula McCartneyho. "FourFiveSeconds" se po minulém pátém místě vrací zpět na bronz, a i když zatím překvapivě znějící spolupráce na první místo nedosáhla, co do trvanlivosti se jednoznačně jedná o jeden z největších hitů prvního čtvrtletí roku 2015. Druhým týdnem navíc trio kraluje statistice streamů, oproti minulému týdnu jich sice zhruba sto čtyřicet tisíc ubylo, ale 1,98 milionu je stále nejvíc ze všech.

Z desítky až na čtyřku vystoupal James Bay, jehož očekávaný dlouhohrající debut "Chaos And The Calm" vychází na ostrovech tento týden. Bramborové umístění singlu "Hold Back The River" je pro laureáta prestižní ceny kritiků v rámci letošních Brit Awards dobrou předzvěstí věcí příštích. Tento týden přeskočil i Ellie Goulding, která s "Love Me Like You Do" vedla žebříček skoro celý únor.

Šestý Hozier svou pozici nemění, Flo Rida a Sage The Gemini na sedmičce ztratili čtyři pozice, naopak Mark Ronson a Bruno Mars, vládci přelomu roku, získali jedno místo k dobru a patří jim číslo osm. Na dalších příčkách následují The Weeknd a Maroon 5, kteří se zásluhou "Sugar" vrací do Top 10.

    Top 10 - singly:
  1. Sam Smith feat. John Legend - Lay Me Down
  2. Years & Years - King
  3. Rihanna feat. Kanye West & Paul McCartney - FourFiveSeconds
  4. James Bay - Hold Back The River
  5. Ellie Goulding - Love Me Like You Do
  6. Hozier - Take Me To Church
  7. Flo Rida feat.Sage The Gemini - G.D.F.R.
  8. Mark Ronson feat. Bruno Mars - Uptown Funk
  9. The Weeknd - Earned It
  10. Maroon 5 - Sugar

Kompletní singlový žebříček je k vidění zde.

Kendrick Lamar - To Pimp A Butterfly
© facebook interpreta
DESKY - Před týdnem obral Sam Smith o prvenství Madonnu a nechybělo málo, aby na neutuchající popularitu deset měsíců staré desky doplatil i Kendrick Lamar. Nahrávka "To Pimp A Butterfly" ale nakonec finišovala o 572 bodů před objevem loňského roku a zařídila americkému rapperovi první britské #1 album. Pomohly k tomu i body za streamy, těch totiž Lamar nasbíral nejvíc ze všech. Ještě s minulým počinem se přitom Kendrick nevešel ani do Top 10, "good kid, m.A.A.d city" má jako nejlepší výsledek zapsán šestnáctku.

Smithovo "In The Lonely Hour" je druhé, bronz urval Mark Knopfler s novinkou "Tracker". Pětašedesátiletá hvězda Dire Straits tak může s osmou sólovkou slavit nejlepší kariérní výsledek, když překonává čtyřku "Sailing To Philadelphia" z roku 2000.

Ed Sheeran sice tentokrát s "X" na medaili nedosáhl, což se mu za devět měsíců od vydání mockrát nestalo, těšit ho ale může, že v uplynulých dnech na britském trhu překonal hranici dvou milionů prodaných kusů. Vedle "21" Adele nebo "Our Version Of Events" Emeli Sandé tak patří k nejprodávanějším deskám probíhající dekády. Konkrétně je zatím z alb vydaných od roku 2010 "X" pátým nejžádanějším počinem, z mužů prodali v posledních pěti letech víc kopií jen Take That s "Progress" a Michael Bublé dky sváteční kolekci "Christmas".

Do Top 5 se vmáčkl i Van Morrison, "Duets - Re-Working The Cataloque" je už jeho pětatřicátým studiovým zářezem a za posledních deset let podle umístění tím nejúspěšnějším. Noel Gallagher se svými High Flying Birds vydrželi v Top 10 třetí týden po sobě, tentokrát jim patří šestka. Minule stříbrná Madonna si s "Rebel Heart" pohoršila na sedmičku, za ní se seřadili již tradiční okupanti první desítky George Ezra a Taylor Swift.

Do Top 10 se i se svým třetím albem vešla Marina & The Diamonds, jenže zatímco před třemi lety s "Electro Heart" vystoupala na jedničku, "Froot" je v elitní společnosti až na chvostě. Do popředí se po fyzickém vydání vrátila i "Vulnicura" Björk, tentokrát boduje na čtrnáctce.

    Top 10 - alba:
  1. N Kendrick Lamar - To Pimp A Butterfly
  2. Sam Smith - In The Lonely Hour
  3. N Mark Knopfler - Tracker
  4. Ed Sheeran - X
  5. N Van Morrison - Duets - Re-Working The Cataloque
  6. Noel Gallagher's High Flying Birds - Chasing Yesterday
  7. Madonna - Rebel Heart
  8. George Ezra - Wanted On Voyage
  9. Taylor Swift - 1989
  10. N Marina & The Diamonds - Froot

Kompletní albový žebříček je k vidění zde.


  • no ne (strom-z, 23.03.2015 19:40) Reagovat

    ta topka 10 alb náhodou vůbec neni špatná! že vede Kendrick, to jsem v příjemnym šoku:) Marina na 10-ce a Bjork na 14-ce taky fajn.

  • LUCKA BÍLÁ UŽ TOHO PRODALA MILIONY A MILIONY (Jarka, 23.03.2015 22:01) Reagovat

    A JEŠTĚ TOHO SPOUSTU PRODÁ. A ŘÍKALA TO I HEDUNA Z MOSTU!!! A TA TOMU ROZUMÍ

  • a dge (pipinka, která neni tamtma pipinka, 24.03.2015 21:29) Reagovat

    je albun Touhz?

  • Ten clanek nic nerika o realny popularity (pipinka original, 25.03.2015 06:08) Reagovat

    Animo kvality. To je jen suchi cisla

  • qq (john, 30.03.2015 13:57) Reagovat

    Čo sa týka Jamesa Baya je to najhoršie hodnotený album za posledné 2 mesiace. Predbehol ho len Kid Rock.

    www.anydecentmusic.com/?p=3





DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Vánoce v O2 areně, O2 arena, Praha, 16.12.2025
Naživo: Ani slavná jména nenalákala. "Vánoce v O2 areně" přitáhly jen srdcaře Týden před Vánocemi se známé tváře popu spojily se symfonickým orchestrem a Kühnovým smíšeným sborem v pražské O2 areně. Účinkovali Tomáš Klus, Michal Horák, Jiří Korn, Václav Neckář, Martina Pártlová, Eva Burešová a... čtěte zde
Vydáno: 17.12.2025 20:00 v sekci Naživo
Nové desky 49/2025 - od limitky Andyho Bella přes reedice Blur či Pink Floyd po živák The Cure
Nové desky 49/2025 - od limitky Andyho Bella přes reedice Blur či Pink Floyd po živák The Cure Konec roku se blíží, a tak nejspíš dorazila i poslední várka zajímavých nahrávek. Minulý pátek ještě stihl vyjít třeba živák The Cure, novinka od noiserockových Health, sběratelská limitka Andyho Bella z Erasure, soundtrack k... čtěte zde
Vydáno: 17.12.2025 17:30 v sekci Novinky | Nové desky
Divokej Bill, Lucerna, Praha, 15.12.2025
Naživo: Lucernou se díky Divokýmu Billovi přehnala "Tsunami". Nechyběla ale ani koleda Úvalská skupina Divokej Bill si před Vánocemi nadělila tři speciální koncerty pod jednoduchým názvem "Tři jsou víc než nic". Pražská zastávka navíc dostala nečekaný bonus - v ten samý den se Štěpán Karbulka stal poprvé otcem,... čtěte zde
Vydáno: 17.12.2025 13:31 v sekci Naživo
Trautenberk - Kolikrát věci vylezou jinak, než jsme chtěli, ale ve finále si za nimi stojíme
Rozhovory: Trautenberk - Kolikrát věci vylezou jinak, než jsme chtěli, ale ve finále si za nimi stojíme Po patnácti letech na scéně přišli tanzmetaloví Trautenberk s pátou studiovkou "Sojčí terror", kterou předznamenaly singly "Hory volají" a "Umaštěný tváře". Společné turné s kapelou Tři sestry vyvrcholí 20. prosince v O2 areně.... čtěte zde
Vydáno: 17.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Mňága a Žďorp, Lucerna Music Bar, Praha, 14.12.2025
Naživo: Mňága a Žďorp pokřtila desku "Hoříš? Hořím!" voskem ze svíčky. Naštěstí nic nechytlo Mňága a Žďorp v pražském Lucerna Music Baru během neděle i pondělí přehrála celou novou desku a pokaždé ji rovnou pokřtila. První večer se kmotrem stal herec Marek Taclík a místo šampaňského použil rozpálený vosk ze svíčky.... čtěte zde
Vydáno: 16.12.2025 15:30 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nejvíc nej: Rok 2024 v hudbě aneb 75 (nejen) hudebních odstínů podle Davida Věžníka (26.01.2025 16:00)
- Nejvíc nej: Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2024 podle musicserveru (40-31) (19.01.2025 08:00)
- Nové desky 35/2024 - od Nicka Cavea & The Bad Seeds přes Palaye Royale po Monkey Business (04.09.2024 12:00)
- Fotogalerie: Pátý a šestý den třicátého ročníku maďarského festivalu Sziget ve fotografiích (14.08.2024 17:30)
- Naživo: Neodolatelní Editors na Szigetu upozadili Janelle Monáe, Sam Smith i Becky Hill okouzlili svými hlasy (12.08.2024 15:30)
- Naživo: Druhý den ostravských Colours patřil dvojici Sam Smith a Bat For Lashes (19.07.2024 18:07)
- Naživo: Sam Smith na Colours Of Ostrava, to byl vlastní životopis převedený na světová pódia (19.07.2024 15:43)
- Naživo: Skoro nahá Doja Cat ve třetím dni Open'eru vyzývala Poláky k souloži, Sam Smith letošní turné zmírnili (16.07.2024 19:00)
- Years & Years jsou minulostí. Olly Alexander už bude vystupovat jen pod svým jménem (30.05.2024 18:09)
- Niall Horan vydá v dubnu reedici alba "The Show". Přidá živé nahrávky i duet s Johnem Legendem (15.03.2024 15:12)

ALBUM TÝDNE 50/2025

Honza Nedvěd mladší a Příbuzní
Chlapský slovo

Jeden návrat je definitivně dokonán. Honza Nedvěd mladší s Příbuznými brázdí s úspěchem česká i slovenská pódia už nějaký čas, na nové písničky jsme si však museli počkat. Album "Chlapský slovo" navazuje tam, kde jeho táta s bráchou Františkem skončili - a to v té nejlepší podobě.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 18.12.
Till Lindemann (DE) (O2 arena, Praha)
Čt 18.12.
Lucie (Logspeed CZ Aréna, Plzeň)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Ewa Farna Vladimír Mišík The Prodigy Prince Justin Bieber Lady Gaga Beyoncé Madonna Kryštof Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe