Živelný electroswing říznutý bossanovou Tape Five přijíždí poprvé do Česka

Živelný electroswing říznutý bossanovou Tape Five přijíždí poprvé do Česka

Vydáno: 23.03.2014 11:04 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: musicbar.cz
Na úterý 29. dubna se do pražského Lucerna Music Baru chystá velký electroswingový večírek. Poprvé ve své historii se českému publiku představí v Německu usazená kapela Tape Five, která ve své tvorbě mixuje electroswing, bossanovu, nu-jazz a další příbuzné žánry. Tape Five přijedou se svou aktuální deskou "Swing Patrol", aby nám naživo ukázali, proč jejich muzika figuruje na více jak sedmi stech hudebních kompilací.

Za projektem Tape Five stojí jeho duchovní otec Martin Strathauser - německý producent, multiinstrumentalista a autor většiny písní. Nápad na vytvoření volného sdružení muzikantů se zrodil v jeho hlavě na sklonku minulého století, kdy začínal mít dost stereotypní studiové práce pro reklamní agentury a velké labely. V té době se Martin potkal s anglickým zpěvákem Henrikem Wagerem, s nímž nahrál úplně první skladbu, která však spatřila světlo světa až o několik let později.

V roce 2006 vydali Tape Five své debutové album "Swingfood Mood", které se hned od začátku prodávalo v Evropě, Spojených státech i v Asii. Od té doby vydali tři studiová alba a s tím aktuálním pojmenovaným "Swing Patrol" přijedou v dubnu do Prahy. Hudbu Tape Five ale nemusíte znát jen z jejich vlastních desek. Jejich tracky vyšly na obdivuhodném počtu sedmi set kompilací, mezi kterými najdete známé kompilace jako "Cafe del Mar", "Jazzy Lounge", "Swing a la Mode" nebo "Electro Swing Revolution". Živelná muzika Tape Five se objevila i v reklamách v několika zemích světa. Zatím nejčerstvějším počinem projektu je remixové album "Geraldine's Remixes", jež představuje tři velké hity "Geraldine's Routine", "Madame Coquette" a "Bad Boy Good Man" v netradičních deep house a dubstep úpravách.

Tape Five kombinují množství stylů a hudebních vlivů s důrazem na elegantní kompozice. V jejich tvorbě převládá swing a electroswing, ale najdete zde i bossanovu, latino a nu-jazz či živelné retro interpretace. Martin Strathausen si ke spolupráci na projektu zve pestrou směs muzikantů a zpěváků z celého světa. Na písničkách Tape Five se už podíleli umělci z Anglie, USA, Itálie, Kamerunu, Brazílie nebo daleké Sibiře. Někteří z nich mají dokonce zkušenosti s takovými umělci, jako jsou Barry White, Brecker Brothers a další. Živá podoba Tape Five je velice variabilní. Na koncertní turné vyráží jako celý orchestr, oktet anebo sextet. V šestičlenné klubové podobě se představí také electroswingovým fanouškům v pražském Lucerna Music Baru.

Vstupenky na Conference s Tape Five pořídíte v sítích Ticketpro, Ticketportal, Eventim, na webu Lucerna Music Baru a na pokladně Lucerna Music Baru (zde bez poplatku) za 550 Kč + poplatek.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Invisible World - Holy Grail 8/10
Recenze: Invisible World vedou na "Holy Grail" tichý dialog se světem Projekt Invisible World slouží pro kontrabasistu a baskytaristu Tomáše Lišku už řadu let jako místo, kde může ohledávat prostor mezi jazzem a world music. Mezinárodně obsazené spojení vydalo koncem roku své čerstvé album "Holy... čtěte zde
Vydáno: 16.01.2026 08:30 v sekci Recenze
Pohled do českých hitparád - 2. týden 2026
Hvězda "Stranger Things" Djo s "End Of Beginning" vládne českému digitálnímu žebříčku Americký muzikant a herec Joe Keery alias Djo vystřelil s písní "End Of Beginning" do čela tuzemské hitparády digitálních singlů. Navázal tak na úspěch z Velké Británie, kde aktuálně také kraluje žebříčku. Českým rádiím dál... čtěte zde
Vydáno: 15.01.2026 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Pocta Davidu Stypkovi, O2 universum, Praha, 12.1.2026
Naživo: Stále tu s námi je. Pocta Davidu Stypkovi vyvrcholila závěrečným pondělním koncertem Vzpomínkové koncerty věnované Davidu Stypkovi uzavřely dvě vyprodané pražské zastávky v O2 universu. Jeho písně v orchestrálních aranžích zahrála Moravská filharmonie Olomouc, za mikrofonem se střídali Mirai Navrátil, Kateřina... čtěte zde
Vydáno: 14.01.2026 13:00 v sekci Naživo
Václav Noid Bárta - Vteřina 8/10
Video: Václav Noid Bárta songem a klipem "Vteřina" apeluje na bezpečnost na silnicích Zlatý slavík Václav Noid Bárta vydal závěrem loňského roku sólovku "S časem se hádám". Jedenáctipoložkový tracklist otevírá "Vteřina", která vyšla aktuálně jako singl s klipem. Některé další zaražené kousky už znáte,... čtěte zde
Vydáno: 14.01.2026 08:16 v sekci Audio / Video | Video
Nové desky 1/2026 - od Alter Bridge přes Blue po The Kid Laroi
Nové desky 1/2026 - od Alter Bridge přes Blue po The Kid Laroi Hudební novinky v novém roce sice ožívají pomalu, ale něco se přece jen děje. Své desky představili třeba britští Blue, američtí rockeři Alter Bridge, Australan The Kid Laroi, countryový hudebník Zach Bryan, indie rockeři The... čtěte zde
Vydáno: 13.01.2026 14:30 v sekci Novinky | Nové desky
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Autorizovaná biografie Barryho Whitea vyjde na DVD (11.02.2007 10:23)
- Taneční síň slávy uvítá Donnu Summer či Bee Gees (08.09.2004 16:24)
- Recenze: Nejlepší lovesongy Barryho Whitea (30.03.2004 05:00)
- Zemřel Barry White (07.07.2003 08:00)
- Recenze: Seriál Ally McBealová potřetí na cédéčku (28.05.2001 05:00)

ALBUM TÝDNE 02/2026

Marta Santos
Aquí no sobra nadie

Čeští posluchači se nejspíš se španělskou zpěvačkou Martou Santos setkali až díky nedávnému hitu "Lo Que Pasó, Pasó" s Alvarem Solerem. Ten na podzim opanoval i naše rádia. Rodačka ze slunečné Sevilly vzápětí přišla i se svou druhou studiovkou "Aquí no sobra nadie", která stojí za pozornost i mimo rodnou zemi.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

So 17.01.
Stodola Michala Tučného (O2 arena, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Justin Bieber Vladimír Mišík Prince Madonna Coldplay Beyoncé Lady Gaga Ewa Farna The Cure
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe