Pohled do britských hitparád platných od 16. března

Elbow se poprvé probojovali do čela britského albového žebříčku

Vydáno: 16.03.2014 22:04 - Josef Martínek | foto: facebook interpreta

Až se šestým studiovým albem se Elbow prosadili na nejvyšší příčku britské albové hitparády. Nahrávka "The Take Off And Landing Of Everything" za sebou nechala novinku Palomy Faith a minulého vítěze Pharrella Williamse. V singlech vítězí další taneční hit, postarali se o něj DVBBS & Borgeous a Tinie Tempah.

DVBBS & Borgeous feat. Tinie Tempah - Tsunami (Jump)
© facebook interpreta
SINGLY - Remix s hostujícím Tiniem Tempahem pomohl singlu "Tsunami (Jump)" kanadského elektronického dua DVBBS a DJe Borgeouse na vrchol britské singlové hitparády. Song vyšel už loni v létě a zabodoval v žebříčcích několika evropských zemích, nicméně popularitu na ostrovním trhu mu vynesla právě až oprášená verze doplněná o účast britského rappera.

Zatímco pro DVBBS A Borgeouse se jedná o první výlet na špičku zdejších singlů, Tempah už je ostříleným okupantem první pozice. Na jedničku dosáhl již v roce 2010 s "Pass Out" a "Written In The Stars" a také před dvěma lety jako host v hitu "R.I.P" Rity Ory.

Minule první Route 94 a Jess Glynne klesají s "My Love" na dvojku, bronz připadl stálici medailových pozic, megahitu "Happy" Pharrella Williamse. Připomeňme, že soundtrackový song k filmu "Já, padouch 2" a zároveň pilotní singl Pharrellovy ještě čerstvé desky "G I R L" boduje v první trojici nepřetržitě už od posledního prosincového týdne minulého roku.

Enrique Iglesias se snaží upozornit na svou právě vycházející albovou novinku "Sex And Love" duetem se starým známým Pitbullem, jejich další taneční kousek "I'm A Freak" odstartoval bramborově. Posledním článkem elitní pětky je tentokrát již osvědčený hit "Rather Be" od Clean Bandit a Jess Glynne, jenž po dlouhé době vyklízí medailové pozice.

Vzestupnou tendenci si udržuje John Legend s "All Of Me". Pětatřicetiletý zpěvák a pianista se také tentokrát posouvá mírně kupředu, když poskočil z osmičky na šestku. Kdo ví, třeba i na britském trhu brzy okusí medailovou radost, jako se mu to již podařilo v USA. Katy Perry a Juicy J naopak ztrácí, "Dark Horse" se ze čtyřky přesouvá na sedmičku. Osmičku obsadil Flo Rida s novinkou "How I Fell", za ním startuje další žhavý kousek, "Nasty" od Pixie Lott. Poslední místo v elitní desítce zabral Sam Smith. Ten ovšem nad svým výsledkem zřejmě jásat nebude, neboť si od minula pohoršil o pět příček.

Do desítky nejúspěšnějších se nevmáčkla Kylie Minogue s prvním singlem "Into The Blue" z její nové desky "Kiss Me Once". Australská popová diva tak výrazně zaostala za výsledkem minulého pilotu, skladba "All The Lovers", která v roce 2010 uváděla její předchozí řadovku "Aphrodite", totiž ve své době vystoupala až na bronz. Umístění celého nového alba Kylie se dozvíme již za týden. Z novinek ještě zmiňme čtrnáctou Christinu Perri s "Human" a šestapadesátou Leu Michele s "Cannoballe". Jako šestaosmdesátá odstartovala Lily Allen s písní "Our Time", další vlaštovkou z květnového alba "Sheezus".

    Top 10 - singly:
  1. N DVBBS & Borgeous feat. Tinie Tempah - Tsunami (Jump)
  2. Route 94 feat. Jess Glynne - My Love
  3. Pharell Williams - Happy
  4. N Enrique Iglesias feat. Pitbull - I'm A Freak
  5. Clean Bandit feat. Jess Glynne - Rather Be
  6. John Legend - All Of Me
  7. Katy Perry feat. Juicy J - Dark Horse
  8. N Flo Rida - How I Feel
  9. N Pixie Lott - Nasty
  10. Sam Smith - Money On My Mind

Kompletní singlový žebříček je k vidění zde.

Elbow - The Take Off And Landing Of Everything
© facebook interpreta
DESKY - Ač jsou již Elbow se svými šesti studiovými počiny stálicemi britské hudební scény, teprve s novinkou "The Take Off And Landing Of Everything" se jim podařilo dobýt vrchol žebříčku alb. Alternativní rockeři tak vylepšují výsledek tři roky starého předchůdce "Build A Rocket Boys". Ten se vydrápal nejvýše na stříbro. Po jediném týdnu tak formace z čela odsouvá minulého krále Pharrella Williamse.

"G I R L" přitom klesá až na bronz, před v současnosti mimořádně oblíbeného amerického hudebníka se totiž ještě dostala třetí řadovka Palomy Faith. Zpěvačka zásluhou nahrávky "A Perfect Contradiction" vyrovnává umístění svého dvouletého alba "Fall To Grace".

Zatímco medaile si rozdělily desky s březnovým datem vydání, zbylé pozice v Top 5 si rozebraly zavedené bestsellery. Bastille a Arctic Monkeys totiž přední příčky ne a ne vyklidit, ani tentokrát proto nechybí mezi nejžádanějšími. Prvně jmenovaní si v aktuálním kole lehce pohoršili, když se s "Bad Blood" z bronzu přesunuli na čtyřku, jejich britští kolegové si páté místo z minula udrželi.

Na šestce se poměrně nečekaně zjevil John Legend se svou loňskou pátou studiovkou "Love In The Future". Ta nejspíš těží hlavně z úspěchu hitu "All Of Me", který jsme zmiňovali v singlové části žebříčků. Nutno dodat, že šestý stupínek je vůbec nejlepším albovým výsledkem na britských ostrovech v Legendově kariéře. Rovněž sedmý post hlásí nové kariérní maximum, Metronomy totiž novinkou "Love Letters" vůbec poprvé pronikají do Top Ten.

Zbylé pozice první desítky obsadily již tradiční hitparádové hvězdy. Z minulé jedenadvacítky se zpět mezi nejžádanější vyšvihl debut novozélandského zázraku Lorde, který najdeme na osmé příčce. London Grammar se ani tentokrát neporoučeli z nejvyšší společnosti, když se usadili na devítce. A desítka přináší trochu nečekaný pokles Ellie Goulding. Hvězda posledních měsíců totiž po dlouhé době opustila první pětku, když se její "Halcyon" z minulého stříbra sesunul až na desátý stupínek.

    Top 10 - alba:
  1. N Elbow - The Take Off And Landing Of Everything
  2. N Paloma Faith - A Perfect Contradiction
  3. Pharrell Williams - G I R L
  4. Bastille - Bad Blood
  5. Arctic Monkeys - AM
  6. John Legend - Love In The Future
  7. N Metronomy - Love Letters
  8. Lorde - Pure Heroine
  9. London Grammar - If You Wait
  10. Ellie Goulding - Halcyon

Kompletní albový žebříček je k vidění zde.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Marika Gombitová - Bratislavská lýra 8/10
Recenze: Koncertní nahrávka "Bratislavská lýra" dokazuje, že Marika Gombitová na tomto festivalu vždy excelovala Jako my máme svou Lucii Bílou, Slováci vzhlížejí jako ke své pěvecké ikoně k Marice Gombitové. Ke zpěvačce, která svůj ohromný hudební dar musela částečně obětovat na oltář svému zdravotnímu stavu, ale nevzdala se. Album... čtěte zde
Vydáno: 10.01.2026 08:00 v sekci Recenze
Na první dobrou s Edem Sheeranem 8/10
Hudba v TV: "Na první dobrou" s Edem Sheeranem pobaví i jeho zapřisáhlé odpůrce Pokud už jste to kvůli stále horším a horším deskám s Edem Sheeranem vzdali, dejte mu alespoň hodinu času, abyste si ho zase zamilovali díky jednozáběrovému speciálu "Na první dobrou". A pokud patříte mezi jeho či filmové... čtěte zde
Vydáno: 09.01.2026 09:00 v sekci Recenze | Hudba v TV
Srdce jako kníže Rohan, Studio DVA, Praha, 7.1.2026
Naživo: "Srdce jako kníže Rohan": Byli jsme na premiéře nového recitálu Michala Horáčka s Michaelem Kocábem a Naďou Válovou Michal Horáček má nový recitál "Srdce jako kníže Rohan". V něm rekapituluje svou spolupráci s Michaelem Kocábem a také nechává nahlédnout do připravovaného projektu "Pozemský prach a Boží dech", na němž pracuje zejména s Ivem... čtěte zde
Vydáno: 08.01.2026 19:00 v sekci Naživo
Pohled do českých hitparád - 1. týden 2026
První místo v rádiích i ve streamování. Taylor Swift se pyšní aktuálně největším hitem v Česku O zatím poslední studiovce Taylor Swift "The Life of a Showgirl" se navzdory prodejním a streamovacím rekordům většinou nepsalo moc lichotivě. Singl "The Fate of Ophelia" se nicméně stal velkým hitem, což dokládají i aktuální české... čtěte zde
Vydáno: 08.01.2026 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Radim Kopáč - Všechno je špatně, zpátky na stromy! (český punk a hardcore v textech 1979 - 1989) 7/10
Hudba v tisku: Kniha "Všechno je špatně, zpátky na stromy!" nás vrací do těžké doby normalizace, kdy i u nás začal vznikat punk Kdo by neznal skupiny jako Visací zámek, Plexis, SPS nebo Wanastowi Vjecy? Všechny začínaly v osmdesátých letech minulého století. Jak se český punk a hardcore ještě za minulého režimu rodily, se snaží přiblížit kniha "Všechno je... čtěte zde
Vydáno: 07.01.2026 08:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 17/2024 - od Pet Shop Boys přes Justice po St. Vincent (01.05.2024 12:00)
- Nové desky 12/2024 - od Elbow přes Shakiru po Janu Kirschner (27.03.2024 22:00)
- Nové desky 7/2024 - od Jennifer Lopez přes Idles po Jasona Derula (21.02.2024 22:39)
- Nové desky 46/2021 - od Adele přes Roberta Planta s Alisson Krauss po Stinga (24.11.2021 19:30)
- Nové desky 42/2021 - od Eltona Johna přes Lanu Del Rey po Biffy Clyro (27.10.2021 08:00)
- Video: Elbow si k natočení klipu "The Seldom Seen Kid" pronajali celé divadlo (04.10.2021 08:12)
- Video: V klipu "Monster" Palomy Faith se to hemží nestvůrami (16.05.2021 11:52)
- Nové desky 45/2020 - od AC/DC přes Chrise Stapletona po Jaromíra Nohavicu (17.11.2020 19:00)
- Video: Cher, Kylie, Mel C, Robbie a další si střihli "Stop Crying Your Heart Out". Hitem od Oasis podporují charitu (17.11.2020 14:07)
- Video: "Lepší už to nebude," vzkazuje Paloma Faith v působivém singlu "Better Than This" (01.10.2020 16:41)

ALBUM TÝDNE 01/2026

Tom Smith
There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light

Tom Smith je jako nezaměnitelný hlas formace přes dvě dekády napevno spojen s Editors. Až nyní zjevně přišel ten správný čas na jeho sólový debut "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light". Název o něm prozrazuje mnohé. Jeho komorní pojetí vás naplno vtáhne a s emocemi jde až na dřeň.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 11.01.
Pocta Davidu Stypkovi (CZ) (O2 universum, Praha)
So 17.01.
Stodola Michala Tučného (O2 arena, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Justin Bieber Prince The Prodigy Taylor Swift Madonna Beyoncé Lady Gaga Ewa Farna Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe