Floex pokřtí nové album

Vydáno: 21.01.2012 15:23 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: facebook interpreta
Tomáš Dvořák / Floex
© Dancer / techno.cz
První večírek Euroconnections v novém roce bude ve znamení převrácení tradičního modelu. Hlavní hvězdou bude domácí elektronický hudebník Floex, který v Paláci Akropolis poslední lednový den pokřtí svoje album "Zorya". Také představí novou audiovizuální performanci, kterou připravil s vizuální umělkyní Veronikou Vlkovou. Jako host večera vystoupí italská dvojice Musetta, jež na Floexově desce hostuje v jedné písni.

Deset let museli fanoušci Tomáše Dvořáka alias Floexe čekat na regulérní studiové album, které by navázalo na jeho kultovní debut "Pocustone", klíčovou desku domácí elektronické scény. Album pojmenované po slovanské bohyni noci se pohybuje na pomezí sofistikované elektroniky a moderního jazzu a Dvořák na něm také využil bohaté zkušenosti z oblasti multimediálního umění či zvukového designu. V koncertní podobě se Floex představí jako trio, v němž Tomáše Dvořáka (klarinet, midiklarinet, elektronika) doprovází zkušení hudebníci Jiří Javůrek (klarinet, basklarinet) a Marián Petržela (bicí).

Zahraničním hostem lednových Euroconnections bude milánské duo Musetta, které je u nás známé hlavně díky skladbě "Nel Blu" právě z Floexovy aktuální desky. Svůj styl popisují jako future-funk či neo-noir a nezastírají inspiraci trip hopem devadesátých let, futuristickými vizemi žánru science fiction a filmy Andreje Tarkovského. Hudební kořeny obou členů jsou ale hodně rozdílné - německý kosmický rock 70. let u Mattea Curcia a indická hudba u zpěvačky Marinelly Mastrosimone.

Koncert proběhne 31. ledna v Paláci Akropolis od 19:30 hodin. Lístky lze zakoupit v kavárně Paláce Akropolis a v sítích Ticketpro za 260 korun anebo na místě za 320 korun.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Die Alten Maschinen - Hello Goodbye! (The Very Best Of) 8/10
Recenze: Křepčí Die Alten Maschinen s "Hello Goodbye!" v křemíkovém nebi? Možná to kdysi byla idea spojená s jednorázovým projektem. Jedna z dalších tváří Moimira Papalescu. O sedmnáct let později můžete v rukách držet povedený komplet "Hello Goodbye!" téměř napěchovaný na maximální kapacitu... čtěte zde
Vydáno: 08.02.2026 14:30 v sekci Recenze
Psí vojáci - Hořící holubi (vinylová reedice 2025) 8/10
Recenze: Jako v horečnatém snu. Psí vojáci na albu "Hořící holubi" zkoumali hranice vlastní hudby Pro jednoho kultovní dílo, pro jiného obtížně poslouchatelná experimentální věc. Pro desku kapely Psí vojáci "Hořící holubi" platí obojí. Navzdory kultovnímu statusu je tenhle počin v diskografii formace poněkud marginalizovaný.... čtěte zde
Vydáno: 08.02.2026 08:00 v sekci Recenze
Apashe Live With Philharmonic Orchestra, O2 universum, Praha, 6.2.2026
Naživo: Apashe s Alinou Pash a dalšími v O2 universu ukázali, že spojení elektroniky se symfonickým orchestrem není nesmysl Neuvěřitelné čtyři hodiny trval program v pražském O2 universu, před jehož začátkem Apashe lákal, ať přijdeme včas, tedy už v 19:30, abychom zažili kompletní show. Náročný páteční večer proto končil až po 23. hodině a... čtěte zde
Vydáno: 07.02.2026 13:43 v sekci Naživo
Peter Lipa - Je to stále tak (vinylová reedice 2025) 8/10
Recenze: Peter Lipa se na albu "Je to stále tak" pootevřel mainstreamu, nahrávka šlape i po letech Na sólový debut "Neúprosné ráno" čekal Peter Lipa dlouho. Pozici měl už tehdy stabilní a deska ji jen potvrdila a upevnila. Následující kolekce "Je to stále tak", která vyšla o čtyři roky později, má tak ve zpěvákově diskografii... čtěte zde
Vydáno: 07.02.2026 08:00 v sekci Recenze
Blitz Union - Nejsme prorokové, jen nás baví vymýšlet příběhy. Snažíme se vytvářet silnou komunitu
Rozhovory: Blitz Union - Nejsme prorokové, jen nás baví vymýšlet příběhy. Snažíme se vytvářet silnou komunitu Domácí Blitz Union jsou známí spíše v zahraničí, ale postupně si budují základnu i u nás. V půlce ledna vydali desku "Evolution", na které najdeme jedenáct songů. Nově hrají v pěti členech, přičemž dva jsme mohli vidět v... čtěte zde
Vydáno: 06.02.2026 08:10 v sekci Publicistika | Rozhovory
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Recenze: Floex je na soundtracku "Shoulders of Giants" hrdinným strážcem hudební galaxie (06.02.2023 00:00)
- Nové desky 4/2023 - od Avy Max přes Sama Smitha po Uriah Heep (01.02.2023 18:30)
- Recenze: Orbital kompletem "30 Something" poukazují na vlastní důležitost (22.08.2022 00:00)
- Naživo: Procházka parkem a strhující horečka sobotní noci s Underworld. Takový byl závěr Metronome Prague (27.06.2022 16:09)
- Naživo: Floexova "Papetura" konečně naplno rozkvetla i naživo (29.04.2022 12:47)
- Orbital oslaví tři dekády existence rozsáhlou kompilací (22.04.2022 12:58)
- Floex chystá dvojí křest v pražské MeetFactory (20.04.2022 15:48)
- Publicistika: Dvacet nejlepších domácích desek roku 2021 podle musicserveru (20-16) (21.01.2022 18:30)
- Recenze: Dvojice Hodge & Floex na soundtracku "Je Suis Karl" reflektuje současnost (21.09.2021 17:05)
- Zažijte netradičních #5 PROSTOR Pražské tržnice během koncertů Hellwany, Aiko, Hlaskontrabas, Floexe s Never Sol a Vážného zájmu (11.09.2021 08:35)

ALBUM TÝDNE 05/2026

Blitz Union
Evolution

Blitz Union fungují už pár let, v Česku ale pořád zůstávají spíš neprobádaným zbožím. Po pěti letech nyní přicházejí s deskou "Evolution" vydanou u německého labelu a přinášejí vypilované songy, promyšlenou image, syrové kytary i osmdesátkové klávesy. Nečekejte ale žádné "Ein Kessel Buntes".

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)
Čt 12.02.
Lenka Dusilová (CZ) (Archa+, Praha)
Ne 15.02.
BvdLvd (UK) / Changeline (FR) (Café V Lese, Praha)
Po 16.02.
Sombr (US) (Forum Karlín, Praha)
Út 17.02.
The Last Dinner Party (UK) (Forum Karlín, Praha)
St 18.02.
Hatari (ISL) (Fuchs2, Praha)
Pá 20.02.
Kensington (NL) (Rock Café, Praha)
So 21.02.
mgk (US) (O2 arena, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber Prince The Prodigy Vladimír Mišík Beyoncé Lady Gaga Hraczki The Cure Ewa Farna Madonna
musicserver.cz na Facebooku musicserver.cz na Twitteru musicserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe