Lenka Dusilová přibarví podzim novou deskou

Vydáno: 27.09.2011 14:52 v sekci Novinky - Martin Višňa | foto: facebook interpreta
Lenka Dusilová
© Martin Janecký
Novou řadovou desku natáčí v těchto dnech Lenka Dusilová. Zatím bezejmenný kus by měl vyjít na začátku listopadu a zpěvačka ho pokřtí na speciálním koncertě 18. prosince v pražském Divadle Archa.

Nástupce šest let starého alba "Mezi světy", jež Dusilence mimo jiné vyneslo cenu Anděl v kategorii rockových desek roku 2005, vzniká ve studiu Sono. Na jeho nahrávání se kromě Lenky samotné podílí její hudební partnerka, skladatelka a pianistka Beata Hlavenková, producentské duo známé z formace Toxique Viliam Béreš a Patrick Karpentski a na konečném zvuku nové tvorby se podepíše také Milan Cimfe. Tento tvůrčí tým podle zpěvačky dá novému sólovému albu ideální akusticko-elektronicko-organickou podobu.

Tým krystalizoval během uplynulých let, kdy Dusilenku bylo možné slyšet a vidět na hudebních a divadelních pódiích v rozličných projektech. Kromě sólových koncertů zpěvačka vydala ve spojení právě s Beatou Hlavenkovou a Clarinet Factory kritiky ceněnou desku projektu Eternal Seekers, jehož nová píseň "Smiluje" zazní ve filmu "Rodina je základ státu" (premiéra proběhne 13. října). Od loňského jara zase s Xavierem Baumaxou a duem herců pitvá lásku pod hlavičkou divadelně-hudebního projektu "Silent Love" a navíc ji bylo možné vídat coby hosta na například na koncertech Čechomoru, Eggnoise a dalších.

Lenka Dusilová na sebe poprvé upozornila v kapele Sluníčko v polovině 90. let, záhy již objížděla republiku jako členka koncertní sestavy Lucie. S Davidem Kollerem a tehdejším basákem Lucie Markem Minárikem spojili síly také v projektu Pusa, po němž zůstalo jediné eponymní album a několik písní na její první sólové desce, která pod producentským dohledem Kollera vyšla v roce 2000. Tři roky nato pak na pulty dorazila deska "Spatřit světlo světa", na níž již Dusilenka dávala najevo, že má na víc než jen rockovou škatulku. To dokázala naplno později se zmíněnými deskami "Mezi světy" a "Eternal Seekers". Mimo to lze její hlas slyšet například z nahrávek Čechomoru nebo Jana Buriana.

  • Lenka je fajn (Rodrigo, 28.09.2011 05:08) Reagovat

    a Eternal Seekers nejlepší domácí nahrávka za hodně dlouhou dobu.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Pohled do českých hitparád - 50. týden 2025
David Guetta, Teddy Swims a Tones And I si společně podmanili český éter Týden před Vánocemi zatím českým žebříčkům kralují jiné hity než ty sváteční. Do čela rádiového přehledu se dostali David Guetta, Teddy Swims a Tones And I zásluhou "Gone Gone Gone", na prvním místě pořadí digitálních... čtěte zde
Vydáno: 18.12.2025 09:00 v sekci Novinky | České hitparády
Vánoce v O2 areně, O2 arena, Praha, 16.12.2025
Naživo: Ani slavná jména nenalákala. "Vánoce v O2 areně" přitáhly jen srdcaře Týden před Vánocemi se známé tváře popu spojily se symfonickým orchestrem a Kühnovým smíšeným sborem v pražské O2 areně. Účinkovali Tomáš Klus, Michal Horák, Jiří Korn, Václav Neckář, Martina Pártlová, Eva Burešová a... čtěte zde
Vydáno: 17.12.2025 20:00 v sekci Naživo
Nové desky 49/2025 - od limitky Andyho Bella přes reedice Blur či Pink Floyd po živák The Cure
Nové desky 49/2025 - od limitky Andyho Bella přes reedice Blur či Pink Floyd po živák The Cure Konec roku se blíží, a tak nejspíš dorazila i poslední várka zajímavých nahrávek. Minulý pátek ještě stihl vyjít třeba živák The Cure, novinka od noiserockových Health, sběratelská limitka Andyho Bella z Erasure, soundtrack k... čtěte zde
Vydáno: 17.12.2025 17:30 v sekci Novinky | Nové desky
Divokej Bill, Lucerna, Praha, 15.12.2025
Naživo: Lucernou se díky Divokýmu Billovi přehnala "Tsunami". Nechyběla ale ani koleda Úvalská skupina Divokej Bill si před Vánocemi nadělila tři speciální koncerty pod jednoduchým názvem "Tři jsou víc než nic". Pražská zastávka navíc dostala nečekaný bonus - v ten samý den se Štěpán Karbulka stal poprvé otcem,... čtěte zde
Vydáno: 17.12.2025 13:31 v sekci Naživo
Trautenberk - Kolikrát věci vylezou jinak, než jsme chtěli, ale ve finále si za nimi stojíme
Rozhovory: Trautenberk - Kolikrát věci vylezou jinak, než jsme chtěli, ale ve finále si za nimi stojíme Po patnácti letech na scéně přišli tanzmetaloví Trautenberk s pátou studiovkou "Sojčí terror", kterou předznamenaly singly "Hory volají" a "Umaštěný tváře". Společné turné s kapelou Tři sestry vyvrcholí 20. prosince v O2 areně.... čtěte zde
Vydáno: 17.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Naživo: Lucie roztáhla křídla tažnejch ptáků. A celá O2 arena s ní (11.12.2025 14:00)
- Naživo: Hity, skvělá show i spousta hostů - Lucie oslavila 40 let i ve vyprodané O2 areně (10.12.2025 10:00)
- Bazzookas, Mňága, Dusilka i Jadrná věda o vesmíru - opavský Slunovrat láká na další ročník (09.12.2025 11:38)
- Colours of Ostrava rozšiřují program o domácí Mirai či Lenku Dusilovou a spouští prodej dvoudenních vstupenek (02.12.2025 14:01)
- Naživo: Hosté, emoce a srdce z papíru: Lucie oslavila v Brně 40 let ve velkém stylu (30.11.2025 17:45)
- Fotogalerie: Lucie oslavila 40 let i v Brně. Koukněte se na fotky (30.11.2025 16:37)
- Naživo: Mistrovství republiky v přihřívání polívčiček aneb Jaký byl Český slavík přímo na místě (22.11.2025 13:22)
- Video: "Zmrzlá husa" verze 2025: Lence Dusilové je po třiceti letech zase zima (15.11.2025 08:00)
- Největší turné v historii kapely Lucie odstartuje už v sobotu v Ostravě (05.11.2025 09:13)
- Naživo: Vyrazili jsme na koncert Lucie do Londýna. Kapela vděčné publikum v klubu 229 okouzlila (30.09.2025 08:00)

ALBUM TÝDNE 50/2025

Honza Nedvěd mladší a Příbuzní
Chlapský slovo

Jeden návrat je definitivně dokonán. Honza Nedvěd mladší s Příbuznými brázdí s úspěchem česká i slovenská pódia už nějaký čas, na nové písničky jsme si však museli počkat. Album "Chlapský slovo" navazuje tam, kde jeho táta s bráchou Františkem skončili - a to v té nejlepší podobě.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 18.12.
Till Lindemann (DE) (O2 arena, Praha)
Čt 18.12.
Lucie (Logspeed CZ Aréna, Plzeň)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík The Prodigy Ewa Farna Prince Justin Bieber Lady Gaga Beyoncé Kryštof Madonna Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe