Party! We like to party!

Vydáno: 18.10.2011 09:00 v sekci Recenze - Kristina Bílá | foto: facebook interpreta

Natočit veleúspěšnou desku je bezva. Stejně tak jako přimět publikum, aby vás za to zbožňovalo. Jenže vymlátit si zuby při dalším pokusu o stejný trhák už tak bezva není. The Subways pouští do světa svoji třetí řadovku, a přestože to není úplně katastrofa, s předchozí nahrávkou může soupeřit jen těžko.

6/10

The Subways - Money And Celebrity

Vydáno: 19.9.2011
Celkový čas: 35:85

Skladby: It's A Party, We Don't Need Money To Have A Good Time, Celebrity, I Wanna Dance With You, Popdeath, Like I Love You, Money, Kiss Kiss Bang Bang, Down Our Street, Rumour, Friday, Leave My Side

Vydavatel: Warner Music

Uznejte sami, že album "All Or Nothing" nemá slabé místo, je to zkrátka jedna velká jízda od začátku do konce. Co ale můžete čekat na aktuální desce? Nebojte, o svůj typický sound The Subways rozhodně nepřišli, jen už to není taková rychta. Po zvukové stránce jde totiž o slabší vývar jejich rockové polívčičky. Tématicky je však novinka nápaditá - poučí posluchače o plytké touze po slávě, ale především poskytne návod na to, jak pořádně zapařit. "Money And Celebrity" je totiž podle textů jedna velká party.

"Nové skladby jsou na koncertech přijímány lépe než ty staré, což je fantastické!" nechal se slyšet zpěvák a kytarista Billy Lunn. Nejspíš má pravdu v tom, že taková "It's A Party" naživo rozparádí celý sál, přitom na desce zní jako jednoduchá odrhovačka pro školní děti. Nevadí, rukopis téhle sympatické trojice zato rozpoznáme alespoň hned v následující "We Don't Need Money To Have A Good Time". Od té chvíle předkládají The Subways jednu svižnou pecku za druhou a zpomalí akorát na moment, a to s jemnější "I Wanna Dance With You", jež před časem zazněla i na pražském koncertě v LMB. Kapela tentokrát vsadila na jednodušší a zpěvnější refrény, které si fandové snadněji zapamatují. Je ale fakt, že v některých momentech vás jejich banalita přímo zaskočí.

Dosavadního fanouška tak potrápí jen pár věcí - definitivně zapomeňte na řev. Billy evidentně došel k závěru, že si nechce zničit hlasivky, a proto se věnuje pouze čistému zpěvu. Není ale třeba se hroutit, rozverné melodie mu totiž kupodivu sednou, důkazem toho budiž chytlavá "Kiss Kiss Bang Bang" nebo veselá "Celebrity". Jenže pak je tu další zakopnutí. Místa, v nichž dochází inspirace, Britové hravě zaplácnou prvky ze své dřívější tvorby. Počáteční kytarový riff "Like I Love You" téměř kopíruje ten v rychlejší verzi "Somewhere At 1 AM". A neříkejte, že ne! Mimochodem pamatujete na famózní instrumentální zážitek z "Girls & Boys"? Takové vyhrávky nový přírůstek neeviduje. Bicím i kytarám je sice slovo odpočinek neznámé, ztráta obdobných sól přesto vážně zamrzí.

Deluxe edice

The Subways - Money And Celebrity (Deluxe edition)
Jak je poslední dobou zvykem, i "Money And Celebrity" má své dvojče v podobě deluxe edice. Mimo původní verze v ní najdete druhý disk s devíti zmixovanými sklabami z klasického CD, ale také dvě bonusová dema "Heartbreaker" a "Massive Adventures". Od své sestry se deska liší pouze lehce světlejším přebalem. Sběratelům rarit jistě udělá radost.

The Subways měli k výběru z padesáti nově složených písní. Do oné půl hodinky, kterou "Money And Celebrity" disponuje, zařadili příjemně poprockové skladby. A jak zafungují na české publikum? To zjistíme již 30. října v Lucerna Music Baru.

P.S.: "Friday" bohužel opravdu není přezpívaný hit Rebeccy Black...

  • Album (Michal, 18.10.2011 09:15) Reagovat

    Album neni špatný, ale na předchozí desky opravdu kvalitou nedosahuje, All or Nothing bude těžký překonat, uvidíme kam se zase s dalším albem vydají, každopádně na koncert se už těším :)

  • The Subways (The Subways, 18.10.2011 22:42) Reagovat

    Urcite najslabsi z trojice dosiek ... ale aj tak je to slusny album a nazivo budu tie songy fungovat skvele a zapadnu medzi stare pecky ... v tom je vlastne aj najvacsia deviza subways - genialne zive vystupenia = energia .. tesim sa na moj treti koncert v MMC Bratislava.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Michal Hrůza - Samota slouží mně. Koncert je největší odměna pro muzikanta
Rozhovory: Michal Hrůza - Samota slouží mně. Koncert je největší odměna pro muzikanta Zpěvák a skladatel Michal Hrůza si pro své fanoušky po pěti letech připravil nové album. Autentická deska plná příběhů a bezprostředních emocí dostala jméno "Kouzlo samoty". V jedenácti písních můžeme slyšet hudebníkův... čtěte zde
Vydáno: 06.01.2026 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Vítěze Cen Anděl poznáme v dubnu, vyhlášení se uskuteční na pražském Výstavišti
Vítěze Cen Anděl poznáme v dubnu, vyhlášení se uskuteční na pražském Výstavišti Po skončení kalendářního roku 2025 přichází čas bilancování. V pestré nabídce různých odborných hudebních anket nebude chybět ani ta nejznámější - Ceny Anděl. Okřídlené sošky doletí ke svým majitelům už 11.... čtěte zde
Vydáno: 05.01.2026 16:00 v sekci Novinky
Tom Smith - There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light 9/10
Recenze: Tom Smith chce na "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light" slyšet, jak s ním rozmlouváte Tom Smith je jako nezaměnitelný hlas formace přes dvě dekády napevno spojen s Editors. Až nyní zjevně přišel ten správný čas na jeho sólový debut "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light". Název o něm prozrazuje... čtěte zde
Vydáno: 05.01.2026 00:00 v sekci Recenze
Tři sestry - Pub Art 7/10
Recenze: Tři sestry povznesli svůj hospodský um na "Pub Art" Po čtyřiceti letech fungování může málokdo zcela bez výčitek pojmenovat své album "Pub Art". Jenže skupina Tři sestry se svou nezaměnitelnou poetikou piva, cigár a lascivního humoru skutečně povznesla hospodský punk na umění.... čtěte zde
Vydáno: 04.01.2026 08:00 v sekci Recenze
PJ Harvey pracuje na nové desce a doporučuje playlist písní, které ji loni nejvíc bavily
PJ Harvey pracuje na nové desce a doporučuje playlist písní, které ji loni nejvíc bavily PJ Harvey v krátkém silvestrovském pozdravu pro své fanoušky zavzpomínala na dvouletou šňůru k albu "I Inside The Old Year Dying" (o pražském koncertu jsme psali zde). Zároveň oznámila, že od března, kdy turné skončilo, píše... čtěte zde
Vydáno: 03.01.2026 08:00 v sekci Novinky
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Naživo: The Subways a Lucerna Music Bar: Klasika, která nikdy nezklame (04.12.2025 13:00)
- Indie ikona The Subways vyráží na výroční turné k desce "Young For Eternity". Přijede i do Prahy (10.04.2025 09:24)
- Ash vydávají novou desku, do Prahy přijedou s The Subways (23.06.2023 17:23)
- Fotogalerie: The Subways řádili v Lucerna Music Baru (29.03.2023 09:13)
- Recenze: The Subways se na "Uncertain Joys" žánrově rozkročili (04.03.2023 09:00)
- Nové desky 2/2023 - od VV z HIM přes Margo Price po Obituary (18.01.2023 08:00)
- The Subways přivezou do Brna a Prahy i nové album "Uncertain Joys" (14.01.2023 10:52)
- Audio: The Subways singlem "Fight" podporují hnutí Black Lives Matter (29.04.2021 14:31)
- Koncerty The Subways jsou bez náhrady zrušené (14.04.2020 20:28)
- The Subways oslaví 15 let svého debutu "Young For Eternity" v Brně i Praze (03.12.2019 14:09)

ALBUM TÝDNE 01/2026

Tom Smith
There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light

Tom Smith je jako nezaměnitelný hlas formace přes dvě dekády napevno spojen s Editors. Až nyní zjevně přišel ten správný čas na jeho sólový debut "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light". Název o něm prozrazuje mnohé. Jeho komorní pojetí vás naplno vtáhne a s emocemi jde až na dřeň.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 11.01.
Pocta Davidu Stypkovi (CZ) (O2 universum, Praha)
So 17.01.
Stodola Michala Tučného (O2 arena, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Prince Justin Bieber Vladimír Mišík The Prodigy Beyoncé Ewa Farna Lady Gaga Madonna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe