Lady Gaga i Take That v Číně dohráli, jejich skladby kazí národní kulturu

Vydáno: 27.08.2011 09:54 v sekci Novinky - Martin Wipplinger | foto: facebook interpreta
Lady Gaga
© last.fm
Všeobjímající internetová cenzura v Číně se nevyhýbá ani hudebnímu průmyslu. Tamní ministerstvo kultury zveřejnilo seznam sta skladeb, jež jsou nově pro Číňany nepřípustné. Z důvodu "bezpečí národní kultury" budou ze sítě staženy písně Lady Gaga, Beyoncé, Take That nebo Simple Plan.

Ačkoliv černá listina teprve čeká na své oficiální schválení, už teď je jasné, že hudební servery budou mít na stažení "urážlivých" skladeb nechtěných interpretů termín do 15. září. Pokud do tohoto data neprovedou potřebná opatření, hrozí jim postih od čínských úřadů.

Úplně zřejmé ale není to, zda je nařízení směřováno proti všem webům, nebo pouze těm, které nabízejí nelegální stahování hudby. K podobnému kroku se však Čína uchýlila už v roce 2009 a nařídila stažení skladeb na všech serverech bez výjimky.

A kohože asijská mocnost považuje za nemorální a vlast poškozující? Kromě japonských, tchajwanských a hongkongských interpretů, jichž je na seznamu většina, se zákaz dotkne i západních umělců. Vévodí jim Lady Gaga se šesti nechtěnými skladbami ("The Edge Of Glory", "Hair", "Marry The Night", "Americano", "Judas" a "Bloody Mary"), smůlu má i Beyoncé a její "Run The World (Girls)" nebo hit Katy Perry "Last Friday Night". Za příliš "vulgární" či nevkusné Čína považuje i některé písně skupin Simple Plan, Take That či Backstreet Boys.

  • ohhhhh (Bianka Halaszova, 06.05.2012 20:41) Reagovat

    ako keby našu kultúru nekazila. No nie???

  • ? (Grenobel, 12.05.2012 23:13) Reagovat

    Nějak nechápu co je na Take That tak ,urážlivého,? Lady Gaga, chápu, ale Take That?

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Pohled do českých hitparád - 1. týden 2026
První místo v rádiích i ve streamování. Taylor Swift se pyšní aktuálně největším hitem v Česku O zatím poslední studiovce Taylor Swift "The Life of a Showgirl" se navzdory prodejním a streamovacím rekordům většinou nepsalo moc lichotivě. Singl "The Fate of Ophelia" se nicméně stal velkým hitem, což dokládají i aktuální české... čtěte zde
Vydáno: 08.01.2026 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Radim Kopáč - Všechno je špatně, zpátky na stromy! (český punk a hardcore v textech 1979 - 1989) 7/10
Hudba v tisku: Kniha "Všechno je špatně, zpátky na stromy!" nás vrací do těžké doby normalizace, kdy i u nás začal vznikat punk Kdo by neznal skupiny jako Visací zámek, Plexis, SPS nebo Wanastowi Vjecy? Všechny začínaly v osmdesátých letech minulého století. Jak se český punk a hardcore ještě za minulého režimu rodily, se snaží přiblížit kniha "Všechno je... čtěte zde
Vydáno: 07.01.2026 08:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
Michal Hrůza - Samota slouží mně. Koncert je největší odměna pro muzikanta
Rozhovory: Michal Hrůza - Samota slouží mně. Koncert je největší odměna pro muzikanta Zpěvák a skladatel Michal Hrůza si pro své fanoušky po pěti letech připravil nové album. Autentická deska plná příběhů a bezprostředních emocí dostala jméno "Kouzlo samoty". V jedenácti písních můžeme slyšet hudebníkův... čtěte zde
Vydáno: 06.01.2026 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Vítěze Cen Anděl poznáme v dubnu, vyhlášení se uskuteční na pražském Výstavišti
Vítěze Cen Anděl poznáme v dubnu, vyhlášení se uskuteční na pražském Výstavišti Po skončení kalendářního roku 2025 přichází čas bilancování. V pestré nabídce různých odborných hudebních anket nebude chybět ani ta nejznámější - Ceny Anděl. Okřídlené sošky doletí ke svým majitelům už 11.... čtěte zde
Vydáno: 05.01.2026 16:00 v sekci Novinky
Tom Smith - There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light 9/10
Recenze: Tom Smith chce na "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light" slyšet, jak s ním rozmlouváte Tom Smith je jako nezaměnitelný hlas formace přes dvě dekády napevno spojen s Editors. Až nyní zjevně přišel ten správný čas na jeho sólový debut "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light". Název o něm prozrazuje... čtěte zde
Vydáno: 05.01.2026 00:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Video: Vánoční dárek od Lady Gaga: podívejte se zdarma na koncert "Harlequin Live: One Night Only" (25.12.2025 17:00)
- "Vánoce na míru" už úřadují. Ewa Farna boduje se svátečním hitem v rádiích i ve streamování (11.12.2025 08:00)
- Naživo: Guilty pleasure desetiletí, nebo jen nepochopení zadání? Katy Perry v Praze byla sama sebou (31.10.2025 18:33)
- Fotogalerie: Katy Perry v Praze v obrazech (31.10.2025 00:44)
- Fotogalerie: Simple Plan přivezli do Prahy energický punk-rock (07.10.2025 09:03)
- Naživo: The Offspring v Praze - devadesátková nostalgie i pasivní publikum (03.10.2025 19:00)
- Recenze: Babymetal bourají konvence: nová deska "Metal Forth" přináší chaos, odvahu i triumf (31.08.2025 08:00)
- Vyčerpala se česká scéna pro mladé? Domácímu albovému žebříčku vládnou Slováci (26.06.2025 08:00)
- Stačily tři týdny. Marek Ztracený se díky "Zastav mě" opět pyšní nejhranější českou písní (19.06.2025 08:00)
- Lady Gaga kraluje českým rádiím, Ewa Farna díky Dua Lipa efektu vyletěla ve streamování (12.06.2025 08:00)

ALBUM TÝDNE 01/2026

Tom Smith
There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light

Tom Smith je jako nezaměnitelný hlas formace přes dvě dekády napevno spojen s Editors. Až nyní zjevně přišel ten správný čas na jeho sólový debut "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light". Název o něm prozrazuje mnohé. Jeho komorní pojetí vás naplno vtáhne a s emocemi jde až na dřeň.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 11.01.
Pocta Davidu Stypkovi (CZ) (O2 universum, Praha)
So 17.01.
Stodola Michala Tučného (O2 arena, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Prince Justin Bieber Vladimír Mišík The Prodigy Beyoncé Madonna Lady Gaga Ewa Farna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe