Pohled do britských hitparád platných od 1. května

Adele opět vládne Británii

Vydáno: 01.05.2011 21:30 - Katka Šebestová | foto: facebook interpreta

Houby Alžběta, ale Adele je panovnice Británie, třináct týdnů na jedničce je obdivuhodný výkon. V singlech vedou i nadále rozjaření LMFAO. Královská svatba se zatím výrazněji do hudebního žebříčku nepromítla, soudě podle aktuální iTunes Chart se máme na co těšit až příští týden.

LMFAO - Party Rock Anthem
© facebook interpreta
Ve svatebním týdnu se pořádně trsalo, LMFAO zažívají zatím svůj největší úspěch v kariéře. Velké úspěchy má za sebou i před sebou Bruno Mars, jehož "The Lazy Song" poskočil o třináct pozic na dvojku. Dobude Bruno Británii potřetí v řadě? Nejvyšší novinka startuje na osmičce. Elektronické duo Nero chystá na léto první placku, ze které vzešel už třetí singl pojmenovaný "Guilt".

K desítce se přibližuje i nová Beyoncé s písní "Run The World (Girls)", která je zatím jedenáctá. Osobně se k songu prokousávám už od jeho leaku, ale pořád jsem z něj pořádně v lese. Velice mě překvapilo patnácté místo. Tam se nachází Aloe Blacc s jednou z mých nejoblíbenějších písní "I Need A Dollar". Proč je to překvapivé? Tento song je starý už více jak rok a loni v létě uhranul Německo, Rakousko a Belgii, ale dál to nešlo, až teď. Když jsem vzpomínala velké vzestupy, nemůžu nevzpomenout ani nečekané pády. "Judas" od Lady Gaga neboduje asi tak, jak si její tým představoval, propad o čtrnáct pozic až na třiadvacítku podle mě ani sebeskandálnější klip na jedničku nedostane.

"Loser Llike Me" a "Get It Right", to jsou další záseky seriálu Glee, bodující na sedmadvacítce a jednatřicítce. Trochu více jsem si slibovala od songu "Dirty Talk" mladé Američanky Wynter Gordon, v lednu z toho byla australská jednička, na ostrovech jen třicet čtyřka. Nejnovější singl Chase & Status "Time" startuje na osmatřicítce, příští týden to bude ale o nějakých pár šprušlí veselejší.

    Top 10 - singly:
  1. LMFAO - Party Rock Anthem
  2. Bruno Mars - The Lazy Song
  3. Jennifer Lopez (feat. Pitbull) - On The Floor
  4. Chris Brown (feat. Benny Benassi) - Beautiful People
  5. Snoop Dogg - Sweat
  6. Katy Perry (feat. Kanye West) - E.T.
  7. Wretch 32 (feat. Example) - Unorthodox
  8. N Nero - Guilt
  9. Tracy Chapman - Fast Car
  10. ▬ Mann (feat. 50 Cent) - Buzzin

Kompletní singlový žebříček je k vidění zde.

Adele - 21
© facebook interpreta
A už zase ta Adele! Je to neuvěřitelné, takovou hysterii po nahrávce jednoho interpreta jsem dlouho nezažila. Tento týden tleskáme i bláznivým The Wombats. Ti nechali své fans čekat na novou nahrávku dlouhé čtyři roky, až jsem si říkala, jestli si na ně někdo bude vůbec pamatovat, a vida! Třetí místo je úspěch a to nemluvím o vesměs pozitivních recenzích na adresu nového počinu.

Dvacátá je americká pěnice Jennifer Hudson. Po těžkých letech, kdy byla vyvražděna část její rodiny, ale na stranu druhou se strana maminkou malého svého prvního děťátka, se vrací s novou muzikou, která je na Brity možná až příliš americká, ale i tak krásná. Zastavím se u třiadvacáté Ellie Goulding, na jejímž umístění není nic extra, ale informaci o tom, že si právě mladičkou Ellie vybral královský novomanželský pár, aby jim pěla na jejich oslavě, si nemůžu nechat pro sebe. Novinky uzavíráme s dvěma americkými pardály, Steve Earl je dvacátý osmý, Emmylou Harris třicátá.

    Top 10 - alba:
  1. Adele - 21
  2. ▲ Adele - 19
  3. N The Wombats - This Modern Glitch
  4. Foo Fighters - Wasting Light
  5. Jessie J - Who You Are
  6. Bruno Mars - Doo Wops & Hooligans
  7. Radiohead - The King Of Limbs
  8. Rihanna - Loud
  9. Cee Lo Green - The Lady Killer
  10. Chase & Status - No More Idols

Kompletní albový žebříček je k vidění zde.

  • Nebyl bych si tak jistej (Kostic, 01.05.2011 21:49) Reagovat

    Se singlem Judas bych si nebyl tak jistý...v Uk čeká relativně velké promo, takže bych se nedivil, kdyby na 1ku nebo to top 3 vyletěl.

    • Re: Nebyl bych si tak jistej (vyKostic, 02.05.2011 13:54) Reagovat

      ..hm..to čekej....:-) ono se trošku potvrdilo, že i Lady G se jednou trošku ohraje, okouká...a vykrádačkou sama sebe Judas už je to tady, i kdyby v klipu zničila Tel Aviv a promovalo se sebevíc...;-)

      • Re: Nebyl bych si tak jistej (Ales, 02.05.2011 14:56) Reagovat

        Asi tak, lidi už na ni začínají být spíš alergičtí, co tak pozoruju :-) A ta směsice starších singlů v jednom tomu moc nepřidává.

        • Re: Nebyl bych si tak jistej (Kostič, 02.05.2011 15:32) Reagovat

          :D:D uvidíme:))) Judas je kompletně bez propagace a vede si naprosto skvěle:) V top 20 je skoro všude:) takže s propagací plus nový CD všechno změní:))

        • Re: Nebyl bych si tak jistej (lucky, 02.05.2011 22:02) Reagovat

          Takže alergie může být občas taky užitečná, co?

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Marika Gombitová - Bratislavská lýra 8/10
Recenze: Koncertní nahrávka "Bratislavská lýra" dokazuje, že Marika Gombitová na tomto festivalu vždy excelovala Jako my máme svou Lucii Bílou, Slováci vzhlížejí jako ke své pěvecké ikoně k Marice Gombitové. Ke zpěvačce, která svůj ohromný hudební dar musela částečně obětovat na oltář svému zdravotnímu stavu, ale nevzdala se. Album... čtěte zde
Vydáno: 10.01.2026 08:00 v sekci Recenze
Na první dobrou s Edem Sheeranem 8/10
Hudba v TV: "Na první dobrou" s Edem Sheeranem pobaví i jeho zapřisáhlé odpůrce Pokud už jste to kvůli stále horším a horším deskám s Edem Sheeranem vzdali, dejte mu alespoň hodinu času, abyste si ho zase zamilovali díky jednozáběrovému speciálu "Na první dobrou". A pokud patříte mezi jeho či filmové... čtěte zde
Vydáno: 09.01.2026 09:00 v sekci Recenze | Hudba v TV
Srdce jako kníže Rohan, Studio DVA, Praha, 7.1.2026
Naživo: "Srdce jako kníže Rohan": Byli jsme na premiéře nového recitálu Michala Horáčka s Michaelem Kocábem a Naďou Válovou Michal Horáček má nový recitál "Srdce jako kníže Rohan". V něm rekapituluje svou spolupráci s Michaelem Kocábem a také nechává nahlédnout do připravovaného projektu "Pozemský prach a Boží dech", na němž pracuje zejména s Ivem... čtěte zde
Vydáno: 08.01.2026 19:00 v sekci Naživo
Pohled do českých hitparád - 1. týden 2026
První místo v rádiích i ve streamování. Taylor Swift se pyšní aktuálně největším hitem v Česku O zatím poslední studiovce Taylor Swift "The Life of a Showgirl" se navzdory prodejním a streamovacím rekordům většinou nepsalo moc lichotivě. Singl "The Fate of Ophelia" se nicméně stal velkým hitem, což dokládají i aktuální české... čtěte zde
Vydáno: 08.01.2026 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Radim Kopáč - Všechno je špatně, zpátky na stromy! (český punk a hardcore v textech 1979 - 1989) 7/10
Hudba v tisku: Kniha "Všechno je špatně, zpátky na stromy!" nás vrací do těžké doby normalizace, kdy i u nás začal vznikat punk Kdo by neznal skupiny jako Visací zámek, Plexis, SPS nebo Wanastowi Vjecy? Všechny začínaly v osmdesátých letech minulého století. Jak se český punk a hardcore ještě za minulého režimu rodily, se snaží přiblížit kniha "Všechno je... čtěte zde
Vydáno: 07.01.2026 08:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Bruno Mars vydá po deseti letech sólové album. Vrátí se jako "The Romantic" (08.01.2026 14:30)
- Video: Vánoční dárek od Lady Gaga: podívejte se zdarma na koncert "Harlequin Live: One Night Only" (25.12.2025 17:00)
- "Vánoce na míru" už úřadují. Ewa Farna boduje se svátečním hitem v rádiích i ve streamování (11.12.2025 08:00)
- Video: Ellie Goulding se v křehké novince "Destiny" vyrovnává s rozvodem (19.11.2025 10:48)
- Recenze: Babymetal bourají konvence: nová deska "Metal Forth" přináší chaos, odvahu i triumf (31.08.2025 08:00)
- Naživo: Anyma na Szigetu rozebral hlavu Ellie Goulding jako Hideo Kojima. Čtvrtému dni ale vládl Elderbrook (20.08.2025 19:00)
- Vyčerpala se česká scéna pro mladé? Domácímu albovému žebříčku vládnou Slováci (26.06.2025 08:00)
- Stačily tři týdny. Marek Ztracený se díky "Zastav mě" opět pyšní nejhranější českou písní (19.06.2025 08:00)
- Lady Gaga kraluje českým rádiím, Ewa Farna díky Dua Lipa efektu vyletěla ve streamování (12.06.2025 08:00)
- Na turné ji vzaly Taylor Swift i Olivia Rodrigo, teď Gracie Abrams kraluje českým rádiím (22.05.2025 08:00)

ALBUM TÝDNE 01/2026

Tom Smith
There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light

Tom Smith je jako nezaměnitelný hlas formace přes dvě dekády napevno spojen s Editors. Až nyní zjevně přišel ten správný čas na jeho sólový debut "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light". Název o něm prozrazuje mnohé. Jeho komorní pojetí vás naplno vtáhne a s emocemi jde až na dřeň.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 11.01.
Pocta Davidu Stypkovi (CZ) (O2 universum, Praha)
So 17.01.
Stodola Michala Tučného (O2 arena, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Justin Bieber Prince The Prodigy Taylor Swift Lady Gaga Madonna Beyoncé Ewa Farna Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe