Pseudo Abú Dhabí, Liza, Mr. Big a čtyři kravky

Vydáno: 09.09.2010 05:00 v sekci Recenze - Adam Eff | foto: facebook interpreta

Druhého filmového "Sexu ve městě" jsme se dočkali na sklonku května. Film o čtyřech prototypech jakýchsi posh-Newyorčanek aka kravek média rozcupovala kvůli jeho dějové i charakterové ubohosti, prostotě, veleignoranství, diskriminaci, urážlivosti a omezenosti. Jak pak asi může znít soundtrack...?

3/10

Různí - Sex And The City 2 (soundtrack)

Vydáno: 25.5.2010
Celkový čas: 64:25

Skladby: Rapture (Alicia Keys), Everything To Lose (Dido), Language Of Love (Cee-Lo), Window Seat (Erykah Badu), Kidda (Natacha Atlas), Euphrates Dream (Michael McGregor), Single Ladies [Put A Ring On It] (Liza Minnelli), Can't Touch It (Ricki-Lee), Empire State Of Mind [Part II] Broken Down (Alicia Keys), Love Is Your Color (Jennifer Hudson & Leona Lewis), I Am Woman (Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthia Nixon), If Ever I Would Leave You (Sex And The City Men's Choir), Sunrise Sunset (Sex And The City Men's Choir), Till There Was You (Sex And The City Men's Choir), Bewitched Bothered And Bewildered (Shayna Steele, Jordan Ballard, Kamilah Marshall), Ev'ry Time We Say Goodbye (Liza Minnelli a Billy Stritch), True Colors (Cyndi Lauper), Divas And Dunes (Aaron Zigman)

Vydavatel: Supraphon

Sequel celovečerního "Sex And The City" si nevedl dobře. Tragické, hanlivé i pohoršené recenze ve zkratce prezentovaly názor, že tento biják dodává "nemilou codu {= [kóda] = přídavný závěr hudební skladby nebo její části} pro léta běžící seriál z produkce HBO". Film nabídl málo po mnoha stránkách, včetně té zvukové i hudebně-dramaturgické. Snímek nabídl celebrity - viděli jsme Lizu Minnelli, Penélope Cruz i Miley Cyrus - a bylo mu to velké há a ne platné, úplně stejně jako jeho soundtracku.

Tuto bizarní kompilačku otevírá velmi slušné béčko, plytká předělávka hitovky "Rapture" od Blondie v podání Alicie Keys. Alicia přispěla i svou klavírnější odpovědí na ostravskou hitovku "State Of Mind" Jay-Zho, na které si kdysi zahostovala. Její sólová verze se jmenuje "Empire State Of Mind (Part II) Broken Down" a svým stylem na soundtrack zapadá, jako jedna z mála...

Velice příjemným ozvláštněním filmu je předělávka známé hitovky "Single Ladies (Put A Ring On It)". Čtyřiašedesátiletá ikona amerických gayů Liza Minnelli ji na plátně předvede na svatbě gayů - a i přes lacině filmově strojenou autentičnost nechá tuto odrhovačku vyznít důstojně - a donutí posluchače přestat se tázat, proč ji neudělala tato excesivní a problémová paní více po svém, tedy laškovně šansonově či swingově. Bez vizuálu je píseň sušším průměrem, podobně jako tři další americké kultovní hitovky "If Ever I Would Leave You", "Sunrise, Sunset" a "Till There Was You", které podal "Sex And The City Men's Choir". Všechny ze zmíněných písní nabízejí nemnoho. Jsou i přes ušislyšně kvalitní hlasové materiály zpívajících suché, nenápadité a jejich technické zpracování odpovídá stejně seriózně provedeným cover-edicím z benzínek v hodnotě 29 korun českých.

Největší fiasko přichází v místě písně ze sedmdesátek "I Am Woman" Helen Reddy, jejíž verzi nazpívaly herečky hlavních rolí, tedy Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis a Cynthia Nixon. Ve filmu si tyto ženy v rolích omezených newyorských kravek střihly arabské karaoke, jehož intonačně ostudný výstup na soundtracku potěší pouze příznivce sequelu, protože ty, které nevystrašila Sarah Jessica Parker, zaručeně vyděsí tato milá vzpomínečka na film.

"Sex And The City 2" kromě těchto vybraných stop nabízí i hudbu, kvůli které se vyplatí si ho koupit. Třeba nejojetější song Cyndi Lauper z roku 1986 "True Colours" (který v rádiu slýcháváme dennodenně), první singl z poslední desky Erykah Badu, čili "Window Seat" (díky skandálu kolem jeho klipu ho zná každý). Z písní, které jste třeba ještě neslyšeli, možná potěší Cee-Lo, který nabízí výborný song "Language Of Love", vytvořený speciálně pro tento film, podobně jako "Everything To Loose" od Dido nebo iritující duet "Love Is Your Color" Leony Lewis a Jennifer Hudson, který je ovšem až nehorázně podobný právě "True Colours" paní Lauper... Víc nic.

  • tak i eff (jarecek, 09.09.2010 07:19) Reagovat

    http://musicserver.cz/clanek/30988/Glee-tak-trochu-jiny-serial/

  • Kravek? (Honza, 09.09.2010 07:41) Reagovat

    Tohle je jeden z důvodů, proč sem přestávám chodit. "Vážený" recenzent si myslí, že je to vtipné, evidentně seriál nezná nebo ho nesnáší a s tím se svezla část tohoto článku. Hlavně, že slovo "kravky" použil 3x,

    • Re: Kravek? (Karolína, 09.09.2010 08:46) Reagovat

      Tady ale nešlo o seríál, nýbrž o film. :-) Pravdou je, že recenzent se odkazoval spíše na "kvality" filmu a desku hodnotil podle něj.


    • Re: Kravek? (panda, 13.09.2010 15:06) Reagovat

      ja bych je teda jmenovala uplne stejne. nevidim v tom zadnou urazku, ony sou fakt kravky.

  • Ahem...? (Jirka, 12.09.2010 10:53) Reagovat

    Nechápu, proč takováhle CD (i filmy) recenzují lidi, který jim nerozumí... četl jsem jednu recenzi na Sex ve městě 2 (na serveru o filmech, ne nějaký blog) od chlápka, který vyznává Ramba a podobné akčňáky... pak nemůže být recenze správná, film je zjevně zaměřený na jinou skupinu lidí.

    Mě se Sex ve městě 2 líbil, mým známým dokonce víc než jednička.
    Soundtrack je také velmi zdařilý, zrovna Rapture a Sunrise, Sunset patří k mým nejoblíbenějším. Everything to Lose je dokonalá, v tom se s recenzenetm shodnu...

    Ale pro příště, PROSÍM, nechte podobná CD recenzovat lidi, kteří jim rozumí a pro která jsou určená.
    Je to, jako kdyby nové CD Rammstein recenzoval někdo, kdo poslouchá hiphop, taky by napsal, že je to strašný propadák..


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Na koho si letos dát pozor? BBC Sound of 2026 vyhrála Skye Newman
Na koho si letos dát pozor? BBC Sound of 2026 vyhrála Skye Newman Britské Radio 1 vyhlásilo výsledky své oblíbené tipovačky BBC Sound of pro rok 2026. Novou tváří, u které si vsadilo, že ji letos uvidíme - nebo alespoň ostrovní posluchači - úplně všude, se stala Skye Newman. Pro londýnskou... čtěte zde
Vydáno: 13.01.2026 08:00 v sekci Novinky
Marta Santos - Aquí no sobra nadie 8/10
Recenze: Takto zní současná Andalusie: Marta Santos na "Aquí no sobra nadie" umíchala radostný koktejl popu, flamenca a tanečních rytmů Čeští posluchači se nejspíš se španělskou zpěvačkou Martou Santos setkali až díky nedávnému hitu "Lo Que Pasó, Pasó" s Alvarem Solerem. Ten na podzim opanoval i naše rádia. Rodačka ze slunečné Sevilly vzápětí přišla i se... čtěte zde
Vydáno: 12.01.2026 00:00 v sekci Recenze
Bruno Mars - I Just Might 6/10
Video: Bruno Mars vsadil na jistotu. Předvídatelná novinka "I Just Might" navazuje na jeho starší hity Nové album po deseti letech je událostí, která v případě globální megahvězdy velikosti Bruna Marse rozhodně stojí za zvýšenou pozornost. Ještě než 27. února uslyšíme celou desku "The Romantic", můžeme zpěvákovu aktuální... čtěte zde
Vydáno: 11.01.2026 14:00 v sekci Audio / Video | Video
SHQ - Cestou necestou (Rozhlasové nahrávky (1967-70) 8/10
Recenze: Obsáhlý komplet rozhlasových nahrávek SHQ "Cestou necestou" nabízí jazzovou hostinu Jazz měl, alespoň v rámci (omezených) možností, za minulého režimu zelenou. Však také v určitých dobách umožnil rockerům hrát na platformě fúzujícího jazz-rocku a přikryl i jiné aktivity ze šedé zóny. Karel Velebný a jeho... čtěte zde
Vydáno: 11.01.2026 08:00 v sekci Recenze
Marika Gombitová - Bratislavská lýra 8/10
Recenze: Koncertní nahrávka "Bratislavská lýra" dokazuje, že Marika Gombitová na tomto festivalu vždy excelovala Jako my máme svou Lucii Bílou, Slováci vzhlížejí jako ke své pěvecké ikoně k Marice Gombitové. Ke zpěvačce, která svůj ohromný hudební dar musela částečně obětovat na oltář svému zdravotnímu stavu, ale nevzdala se. Album... čtěte zde
Vydáno: 10.01.2026 08:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Do Rokenrolové síně slávy vstoupí The White Stripes, Cyndi Lauper nebo OutKast. Ceremoniál můžete sledovat na Disney+ (08.11.2025 15:37)
- Naživo: Cyndi Lauper poprvé a naposledy zazářila v O2 areně. Uškodily jí jen dlouhé proslovy (24.02.2025 12:08)
- Fotogalerie: Cyndi Lauper předvedla své hity v O2 areně (24.02.2025 08:58)
- Nejvíc nej: Ta o tom, jak si dělá dobře, a čtyři další perly, které by vás měly nalákat na koncert Cyndi Lauper (11.02.2025 08:00)
- Nové desky 42/2024 - od Kylie Minogue přes Báru Basikovou po Rag'n'Bone Mana (23.10.2024 11:00)
- Cyndi Lauper se v únoru rozloučí i v Praze (24.06.2024 21:14)
- Cher vydává vánoční album. Mezi hosty je Michael Bublé, Tyga a Stevie Wonder (20.10.2023 16:15)
- Legendární Transglobal Underground opět míří do Lucerna Music Baru (12.09.2023 15:53)
- Cee-Lo Green přijede koncem června do Prahy (21.06.2023 13:57)
- Video: Alicia Keys a Lucky Daye opěvují v klipu "Stay" pravou lásku (14.02.2023 11:03)

ALBUM TÝDNE 02/2026

Marta Santos
Aquí no sobra nadie

Čeští posluchači se nejspíš se španělskou zpěvačkou Martou Santos setkali až díky nedávnému hitu "Lo Que Pasó, Pasó" s Alvarem Solerem. Ten na podzim opanoval i naše rádia. Rodačka ze slunečné Sevilly vzápětí přišla i se svou druhou studiovkou "Aquí no sobra nadie", která stojí za pozornost i mimo rodnou zemi.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

So 17.01.
Stodola Michala Tučného (O2 arena, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík The Prodigy Prince Justin Bieber Taylor Swift Madonna Lady Gaga Beyoncé Coldplay Ewa Farna
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe