Pohled do britských hitparád platných od 20. prosince

Zázrak o Vánocích - RATM porazili X Factor

Vydáno: 20.12.2009 21:49 - Katka Šebestová | foto: facebook interpreta

Neuvěřitelné se stalo skutečností. Rage Against The Machine porazili díky mohutné kampani odpůrců X Factoru současného vítěze soutěže Joea McElderryho a se svým sedmnáct let starým hitem "Killing In The Name" dobyli singlový žebříček. Magnát Simon Cowell musel zuřit.

Rage Against The Machine - Killing In The Name
© facebook interpreta
V rubrice Na okraj jsem nastínila celou kauzu roztrpčených fanoušků, kteří nechtěli popáté v řadě vidět na prvním místě vánočního žebříčku vítěze X Factoru. Tím nejnovějším je od minulé neděle osmnáctiletý klučina Joe McElderry. Jeho předělávka hitu "The Climb" od Miley Cyrus se v nejostřejším singlovém boji tohoto roku setkala s prověřenou klasikou od Rage Against The Machine "Killing In The Name". Souboj plnil celý týden přední stránky novin. Nejvíce se k němu vyjadřoval právě Joe McElderry, který song od RATM označil za hrozný, a Simon Cowell, otec soutěže X Factor, prosil posluchače, aby nechali mladého zpěváka si užít jeho vítězství a pomohli mu k číslu jedna. Kalifornští protivníci Rage Against The Machine se ozvali až v neděli těsně před vyhlášením výsledků, kdy konstatovali, že jestli prestižní vánoční žebříček opravdu vyhrají, uspořádají v Británii zdarma velký koncert. Takže už aby si hledali místo a termín...

Mimo centrum zájmu tak zůstávají další pozice. Na třetí místo padá minulá vítězka Lady GaGa, čtyřka je Peter Kay. Páté místo okupuje druhá nejvyšší novinka. Americká dvojice, která si říká 3OH!3, spřáhla síly s Katy Perry a stvořili píseň "Starstrukk", což je aktuální britské number five. Na šestku přece jenom vyšplhal Robbie Williams s novým králičím songem "You Know Me". Sedmičku týden před vydáním okupuje už Cheryl Cole s will.i.amem, kteří jsou příští týden žhaví kandidáti na první pozici. Desítku nejlepších pak doplňují Rihanna, Journey a Black Eyed Peas.

Do čtyřicítky se dále vměstnaly ještě čtyři novinky a jeden návrat. Čtrnácté místo patří vánočnímu songu George Michaela, který napsal se svým životním partnerem Davidem Austinem. Píseň "December Song (I Dreamed Of Christmas)" je po dvou letech další Michaelův zářez v britském žebříčku. Chvost nejlepší třicítky olizuje Leona Lewis s předělávkou hitu od Oasis "Stop Crying Your Heart Out", na své krajany ale zatím nemá, ti před sedmi lety s písní došplhali na číslo dvě. Pod náporem úspěchu coveru "The Climb" Joea McElderryho si stahovali a kupovali poslouchači i originál od Miley Cyrus. Protlačili ji až na jednatřicítku. Místo za ní jsou dětské příšerky The Muppets, které zapěly svou vtipnou verzi "Bohemian Rhapsody" od Queen. Na třicátém šestém místě si brousí drápky na přední umístění loňská vítězka X Factoru Alexandra Burke. Druhý singl z její desky "Overcome", nazvaný "Broken Heels" vyjde oficiálně až druhý lednový týden. Poslední novinku tohoto týdne mají na starosti Pet Shop Boys se svým vánočním EP nazvaným jednoduše "Christmas".

    Top 10 - singly:
  1. Rage Against The Machine - Killing In The Name (502,672 tis.)
  2. Joe McElderry - The Climb (450,838 tis.)
  3. Lady GaGa - Bad Romance (61,677 tis.)
  4. Peter Kay's Animated All Star Band - The Official Bbc Children In Need Medley (52,605 tis.)
  5. 3OH!3 feat. Katy Perry - Starstrukk (40,742 tis.)
  6. Robbie Williams - You Know Me (38,435 tis.)
  7. Cheryl Cole (feat. will.i.am) - 3 Words (36,232 tis.)
  8. Rihanna - Russian Roulette (34,094 tis.)
  9. Journey - Don't Stop Believin' (33,337 tis.)
  10. Black Eyed Peas - Meet Me Halfway (32,517 tis.)

Kompletní singlový žebříček je k vidění zde.

Susan Boyle - I Dreamed A Dream
© facebook interpreta
V albové hitparádě se žádné velké věci neděly. Nejvíce pod stromeček nakupovali Britové už po čtvrté v řadě Susan Boyle. Na dvojku vyšvihl své album Michael Bublé. Deska "Crazy Love" se dočká příští rok své reedice. Trojka jsou Black Eyed Peas. Na pátém místě je druhé album Lady GaGa "The Fame Monster", které bylo původně ohlášeno jako reedice debutové desky, následně vydavatelství změnilo záměr a deska měla vyjít jako EP, pár týdnů před vydáním Lady GaGa prozradila, že se jedná o regulérní druhou desku.

Do desítky nejlepších se vrátil opět Robbie Williams. Jeho nejnovějšího počinu "Reality Killed The Video Star" se prodalo v Británii už přes tři sta tisíc kopí. Na sedmičku z desítky vyšplhala kompilace největších hitů Snow Patrol. Osmička patří Irům Westlife, kteří před časem zazpívali i na udílení Nobelovy ceny míru. Mezi nejlepší se vrací i Leona Lewis, jejíž album přijali chladně jak kritici, tak fanoušci. Chvost top ten patří živáku Take That.

Do celé čtyřicítky se vměstnaly jen dvě novinky. Ta první je až na sedmnáctém místě, tam doskočila s novou deskou "The Element Of Freedom" Alicia Keys, což je za celou její kariéru nejhorší umístění v Británii. Až osmadvacítka patří živáku Paula McCartneyho, který pořídil letos v červenci v New Yorku.

    Top 10 - alba:
  1. Susan Boyle - I Dreamed A Dream
  2. Michael Bublé - Crazy Love
  3. Black Eyed Peas - The E.N.D.
  4. Lady GaGa - The Fame Monster
  5. JLS - JLS
  6. Robbie Williams - Reality Killed The Video Star
  7. Snow Patrol - Up To Now
  8. Westlife - Where We Are
  9. Leona Lewis - Echo
  10. Take That - The Greatest Day

Kompletní albový žebříček je k vidění zde.

  • RW - RKTVS (Gabriela, 21.12.2009 10:01) Reagovat

    Alba "Reality Killed the Video Star" Robbieho Williamse se v UK prodalo už dokonce přes 600 tisíc ("přesně" 625 845), jen tak naokraj :-) a je tak #10 nejprodávanějším v roce 2009 v UK.

  • Faget McElderry (st.ranger, 21.12.2009 10:32) Reagovat

    Nějakej teploušek Joe McElderry se vyjadřuje je klasice RATM. Zakázat podobný soutěže.

  • RATM (Vena, 21.12.2009 10:52) Reagovat

    Výborný konečně někdo týhle komerční soutěži ukázal co si vo ní normální člověk myslí. Mohli by přiject ještě knám a nakopat prdel kterénům ze Superstar

    • Re: RATM (MK, 21.12.2009 13:49) Reagovat

      Súhlas, inými slovami - namiesto komerčného sráča sú na 1. mieste poriadni muzikanti.

  • AHA (esffe, 21.12.2009 13:55) Reagovat

    RATM je fobrá sračka komunistická, jenom pojebaní češi muzou byt s takovou muzikou spokojení:).......

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Trny & Žiletky - Je nutné zabít beránka 8/10
Recenze: Trny & Žiletky na desce "Je nutné zabít beránka" přidávají na zlověstnosti Nová studiovka Trnů & Žiletek "Je nutné zabít beránka" přináší hutnou, emotivní a temnou jízdu. Na posluchače nečeká žádný med, ale ten asi nikdo z fanoušků Desedovy práce ani neočekává. Lídr Dark Gamballe znovu posouvá... čtěte zde
Vydáno: 29.12.2025 13:00 v sekci Recenze
Alibaba - Furt stejný 8/10
Recenze: Swingující blues-folk olomouckých Alibaba možná zůstává "Furt stejný", ale furt stejně skvělý a svůj Folk může být sofistikovaný i kýčovitý, židličkový, kotlíkářský, může tepat do společenských nešvarů, být zasněný, básnivý i výrazově dutý. V každém případě, ať už použijeme jakékoliv další adjektivum, měl by... čtěte zde
Vydáno: 29.12.2025 00:00 v sekci Recenze
Green Monster - Mutant Farm 8/10
Recenze: Mutanti i zombíci řádí v rytmu psychobilly na "Mutant Farm" veteránů Green Monster Páté desce domácích psychobilly legend Green Monster vévodí jedovatá zelená barva, která láká na hororovou projížďku farmou mutantů. Vedle ní hrají prim dunivý kontrabas a charakteristický, kousavý vokál lídra a zároveň... čtěte zde
Vydáno: 28.12.2025 14:30 v sekci Recenze
Dream of the Sun - What God Had Taken Once, He Can Always Take Twice 7/10
Recenze: Dream of the Sun zatím ohledávají terén, s "What God Had Taken Once, He Can Always Take Twice" ale debutují slibně Prvotina "What God Had Taken Once, He Can Always Take Twice" představuje pražské Dream of the Sun v okamžiku prvního velkého kroku. Cestu si k němu vybudovali pečlivě a očekávání nastavili poměrně vysoko. Jak to celé dopadlo a proč... čtěte zde
Vydáno: 28.12.2025 08:00 v sekci Recenze
Death In Rome - Angel (Karel Kryl - Cover) 7/10
Video: "Anděl" Karla Kryla v angličtině? Poslechněte si coververzi od německých Death In Rome Death In Rome je německý hudební projekt, který si na neofolkové a alternativní scéně získal pozornost svou jedinečnou estetikou a přístupem k hudbě. Namísto vlastních skladeb se kapela zaměřuje na reinterpretace známých popových... čtěte zde
Vydáno: 27.12.2025 16:00 v sekci Audio / Video | Video
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Video: Vánoční dárek od Lady Gaga: podívejte se zdarma na koncert "Harlequin Live: One Night Only" (25.12.2025 17:00)
- "Vánoce na míru" už úřadují. Ewa Farna boduje se svátečním hitem v rádiích i ve streamování (11.12.2025 08:00)
- Naživo: Guilty pleasure desetiletí, nebo jen nepochopení zadání? Katy Perry v Praze byla sama sebou (31.10.2025 18:33)
- Fotogalerie: Katy Perry v Praze v obrazech (31.10.2025 00:44)
- Recenze: Babymetal bourají konvence: nová deska "Metal Forth" přináší chaos, odvahu i triumf (31.08.2025 08:00)
- Vyčerpala se česká scéna pro mladé? Domácímu albovému žebříčku vládnou Slováci (26.06.2025 08:00)
- Stačily tři týdny. Marek Ztracený se díky "Zastav mě" opět pyšní nejhranější českou písní (19.06.2025 08:00)
- Lady Gaga kraluje českým rádiím, Ewa Farna díky Dua Lipa efektu vyletěla ve streamování (12.06.2025 08:00)
- Na turné ji vzaly Taylor Swift i Olivia Rodrigo, teď Gracie Abrams kraluje českým rádiím (22.05.2025 08:00)
- Lady Gaga v Riu zpívala pro dva a půl milionu lidí. Výrazně předčila i Madonnu (04.05.2025 18:18)

ALBUM TÝDNE 52/2025

Alibaba
Furt stejný

Folk může být sofistikovaný i kýčovitý, židličkový, kotlíkářský, může tepat do společenských nešvarů, být zasněný, básnivý i výrazově dutý. V každém případě, ať už použijeme jakékoliv další adjektivum, měl by být upřímný, na nic si nehrát. To rozhodně platí pro album "Furt stejný" olomouckých Alibaba.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince The Prodigy Justin Bieber Beyoncé Ewa Farna Madonna Lady Gaga Kryštof Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe