Další simulant, co zní jako Blunt

Vydáno: 04.12.2009 05:00 v sekci Recenze - Tomáš Tenkrát | foto: facebook interpreta

Landon Pigg sice pokoutně působí na americké hudební scéně již od roku 2002, k nám se však dostává až třetí album "The Boy Who Never". Kdyby se ale zásilka cestou ztratila, nikdo by nezoufal. Smutných písničkářů už bylo dost a tady chybí to nejpodstatnější - arzenál tklivých melodií.

3/10

Landon Pigg - The Boy Who Never

Vydáno: 27.9.2009
Celkový čas: 46:41

Skladby: This Far, A Ghost, Blue Skies, Falling Love At A Coffee Shop, Take A Chance, The Boy Who Never, Made For Glory, Speak To The Keys, Rooftops, Look So Tired, If I'm Saing Nothing

Vydavatel: Sony Music

Je to lehký pocit zoufalství mít na stole nové album Culluma nebo Charlie Winstona a muset poslouchat Landona Pigga. Písničkáře podle Bluntova střihu v tom nejhorším smyslu. Šestadvacet let, kukuč pro holky, láskou potrhaná duše (tipnul bych si, že na oko) a několik menších rolích v podprůměrných seriálech. Teď navíc i první celosvětově distribuovaná deska.

Otázkou je, proč se tak stalo, když žádnou další mediální podporu Landon Prasátkoo nemá. Dokonce si o jeho novince nepřečtete ani na Wikipedii a to už je co říct. Z čistě hudebního hlediska se totiž jedná o produkt pro zklamané a osamělé (rozhodně ne mladé a neklidné), který měl dost možná před třemi lety velký potenciál. U nás u zabržděných je to samozřejmě až nyní, i přesto si troufám tvrdit, že tohle není album, které by mohlo zaujmout. Z plochého a jednotvárného zvuku se totiž vylíhne pouze jedna průměrná rádiovka "Falling In Love At The Coffee Shop". Jak symbolické. Do malých restaurací, bufetů a kavárniček totiž zapadá i don Landon, pardon. Hudební kulisa, která samostatně aplikována drásá nervy, ale jako podkres pro ševelení kavárny je zřejmě ideální.

Nechci Landona opatlat hnojem, rozhodně to není ten největší loser z čím dál tím početnější obce smutných kluků s kytarou, ale zkrátka už nastala doba, kdy zní všichni stejně přitrouble a naivně, i když by každý chtěl být novým Damienem Ricem. Ale je čas se pochlapit. Toho vylévání srdíček už bylo dost. Nemá cenu se s tím dál trápit, uznáme mu ještě solidně melodicky propracovanou "Take A Chance" a jako do čekárny zavoláme: "Další!" Přičemž budeme doufat, že už tam nikdo další není.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Priessnitz - Nebel (vinylová reedice 2025) 9/10
Recenze: Noc a mlha v Jeseníkách a nově na vinylu. Na desce "Nebel" obalují Priessnitz posluchače příjemnou temnotou Vinylové ohlížení do minulosti kultovních Priessnitz pokračuje. Po loňském vydání dlouho nedostupného třetího alba "Hexe" a reedici naopak pozdějšího "Zero" přišel čas na "Nebel". Druhá studiovka formace nabízí jesenickou gotiku... čtěte zde
Vydáno: 31.12.2025 08:00 v sekci Recenze
Martin Čupka - V MØNØDREAM nedělám umělecké kompromisy
Rozhovory: Martin Čupka - V MØNØDREAM nedělám umělecké kompromisy Martin Čupka, frontman jedné z nejvýraznějších česko-slovenských rockových kapel John Wolfhooker, přichází s novým autorským projektem MØNØDREAM. Otevírá tak zcela novou kapitolu své hudební cesty. S myšlenkou zkusit si vlastní... čtěte zde
Vydáno: 30.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Trny & Žiletky - Je nutné zabít beránka 8/10
Recenze: Trny & Žiletky na desce "Je nutné zabít beránka" přidávají na zlověstnosti Nová studiovka Trnů & Žiletek "Je nutné zabít beránka" přináší hutnou, emotivní a temnou jízdu. Na posluchače nečeká žádný med, ale ten asi nikdo z fanoušků Desedovy práce ani neočekává. Lídr Dark Gamballe znovu posouvá... čtěte zde
Vydáno: 29.12.2025 13:00 v sekci Recenze
Alibaba - Furt stejný 8/10
Recenze: Swingující blues-folk olomouckých Alibaba možná zůstává "Furt stejný", ale furt stejně skvělý a svůj Folk může být sofistikovaný i kýčovitý, židličkový, kotlíkářský, může tepat do společenských nešvarů, být zasněný, básnivý i výrazově dutý. V každém případě, ať už použijeme jakékoliv další adjektivum, měl by... čtěte zde
Vydáno: 29.12.2025 00:00 v sekci Recenze
Green Monster - Mutant Farm 8/10
Recenze: Mutanti i zombíci řádí v rytmu psychobilly na "Mutant Farm" veteránů Green Monster Páté desce domácích psychobilly legend Green Monster vévodí jedovatá zelená barva, která láká na hororovou projížďku farmou mutantů. Vedle ní hrají prim dunivý kontrabas a charakteristický, kousavý vokál lídra a zároveň... čtěte zde
Vydáno: 28.12.2025 14:30 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Naživo: Mistrovství republiky v přihřívání polívčiček aneb Jaký byl Český slavík přímo na místě (22.11.2025 13:22)
- 1996 - Michael Jackson, 2003 - The Rolling Stones, 2026 - Marek Ztracený. Český zpěvák obsadí Letenskou pláň (15.10.2025 19:05)
- Whitney Houston má nejhranější hit v českých rádiích. Díky remixu Felixe Jaehna (07.08.2025 09:00)
- Naživo: Marek Ztracený zprostředkoval fanouškům v Jihlavě nezapomenutelný večer (19.07.2025 13:11)
- Naživo: Marek Ztracený se po dvou letech zase našel. V Praze odstartoval letní turné, jaké by mu mnozí mohli závidět (29.06.2025 12:17)
- Video: Marek Ztracený pozval svou kapelu na výlet do Kalifornie. Natočili tam klip k překvapivé novince "Zastav mě" (02.06.2025 10:25)
- Lady Gaga a Bruno Mars dál kralují našemu éteru, Marek Ztracený vládne české tvorbě (16.01.2025 08:00)
- Vítězné Linkin Park stíhají v českém rádiovém éteru Coldplay a Marek Ztracený (05.12.2024 08:00)
- Na okraj: Kdo a proč sbírá hlasy v Českém slavíku aneb Velká výsledková analýza (30.11.2024 13:00)
- Na okraj: Český slavík jako okno do duše domácí populární hudby (30.11.2024 09:30)

ALBUM TÝDNE 00/2026

Alibaba
Furt stejný

Folk může být sofistikovaný i kýčovitý, židličkový, kotlíkářský, může tepat do společenských nešvarů, být zasněný, básnivý i výrazově dutý. V každém případě, ať už použijeme jakékoliv další adjektivum, měl by být upřímný, na nic si nehrát. To rozhodně platí pro album "Furt stejný" olomouckých Alibaba.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 11.01.
Pocta Davidu Stypkovi (CZ) (O2 universum, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince The Prodigy Justin Bieber Beyoncé Lady Gaga Ewa Farna Madonna Kryštof Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe