Audio Jukebox

MP3 Jukebox 26/2009 - letní ohlédnutí

02.09.2009 05:00, Karel Veselý

MP3 Jukebox se vrací po letní přestávce, tudíž v prvním díle připravil rekapitulaci nejpovedenějších počinů, které se zjevily přes letošní prázdniny. Stáhnout si můžete skladby od Wildbirds & Peacedrums, Dirty Projectors, Japandroids, dva remixy od Micachu a skvělou kolaboraci Atlas Sound a Panda Bear.

Wildbirds & Peacedrums - There Is No Light
MP3 ke stažení
Wildbirds & Peacedrums - My Heart
MP3 ke stažení
žánr: indie pop, folk
Wildbirds & Peacedrums - SnakeZajímavých kapel ze Švédska není nikdy dost a duo Wildbirds & Peacedrums z Göteborgu je další v zástupu. Jejich loňské album "The Snake" se dočkalo zasloužené pozornosti a letos v reedici vyšlo u The Leaf Label. Manželská dvojice Mariam Wallentin a Andreas Werliin umí napsat skvělé písničky s těžkým bluesovým spodkem. Ze dvou ukázek, které vám předkládáme ke stažení, je první syrovější a druhá naopak křehčí. Obě jsou ale mimořádně vyvedené.

Japandroids - Wet Hair
MP3 ke stažení
žánr: lo-fi, noise rock
Japandroids - Post-NothingHlasitý a neučesaný lo-fi rock zažívá skvělé období a ti, kteří loni obdivovali No Age nebo Abe Vigoda, se můžou letos s klidem zaposlouchat do Wavves či Japandroids. Druzí jmenovaní vydali na konci jara skvělý debut "Post-Nothing", který je syrový jako tatarský biftek a zároveň v sobě má spoustu rafinovaných chutí. "Wet Hair" je parádní garážová hymna, která vás přenese doprostřed nadupaného klubu, jehož majitel právě zjistil, že aparaturu bude moci po koncertě Japandroids vyhodit. A že to ale stálo.

Speech Debelle - Better Days (Revox ft. Micachu & Wiley)
MP3 ke stažení
žánr: hip hop
The XX - Basic Space (M.A.T.H.E.S.Remix)
MP3 ke stažení
žánr: indie rock
MicachuJednou z mála desek, které jsem během léta konstantně protáčel, byl debut Michachu And The Shapes. Takže těžko vyjádřit, jakou radost mi udělalo to, že v listopadu se talentovaná a originální Mica a její band objeví i v Praze. Pro ty, kterým se už její "Jewellery" oposlouchalo, vyslala v létě dva povedené remixy dalších debutujících britských projektů, jež rozhodně stojí za pozornost.
Speech Debelle je londýnská rapperka, jejíž album "Speech Therapy" mírně dusí klišé uvědomělého rapu, přesto se jedná o povedený počin, který shrábl nominaci na Mercury Prize. V remixu skladby, v níž hostuje Micachu, nastoupí místo trochu monotónního mudrosloví Speech grimeový klasik Wiley a rozsekne meditativní náladu svojí verbální katanou.
Druhou ukázkou je remix singlu The XX, kteří aktuálně debutují maličko nevyrovnaným, avšak navýsost originálním albem "xx". Jestli vám vadí "indie uplakanost" originálu, dejte si ujetý remix Micachu. Z původní verze nechala duchařské efekty a k mé radosti přidala i výraznější beat.

Atlas Sound feat. Noah Lennox - Walkabout
MP3 ke stažení
žánr: indie pop
Bradford Cox / Atlas SoundU Bradforda Coxe si nikdy nemůžete být moc jistí, co je realita a co je jen výplod jeho šíleného mozku. Vše začíná už sérií skladeb, které řízeně nechává prosakovat na internet, až fanoušci začnou mít pocit, že vlastně žádné uzavřené CD nepotřebují. "Walkabout" natočený s Noahem Lennoxem alias Panda Bear z Animal Collective je ve skutečnosti promosinglem k nové desce Atlas Sound nazvané "Logos", která by měla vyjít na konci října. Skladba spojuje éterickou psychedelii Panda Bear/Animal Collective s popovou lehkostí Coxových skladeb. A pokud jste nahrávku slyšeli až dnes, můžete jen litovat, že vaše léto bylo o něco ochuzeno. Pořád je tu ale ještě babí léto, že.

Dirty Projectors - Stillness Is The Move
MP3 ke stažení
žánr: indie rock
Dirty Projectors - Bitte OrcaIndie rocku můžeme vyčítat zahleděnost do sebe a konzervativismus, ale Dave Longstreth a jeho Dirty Projectors jsou v tom naprosto nevinně. Jejich letošní album "Bitte Orca" je přesně tou deskou, u které máte pocit, že vás při každém poslechu překvapí něčím novým. Skvělá "Stillness Is The Move" je jejich poctou elegantnímu a zároveň futuristickému r'n'b ze začátku naší dekády a přesto pořád zní jako fantastický indie pop.


Názory

Vložit názor

Zaškrtněte, pokud nechcete zobrazit u svého příspěvku Váš e-mail.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver
Bez správné odpovědi na následující otázku nebude názor přidán.

Album týdne 35/2010

Na okraj Miroslava Böhma

Buď filmový server! I byl filmserver.cz


Nedávno musicserver.cz oslavil desáté narozeniny. A deset let už je dostatečně dlouhá doba na to, abyste začali pošilhávat po nových cílech. Výsledek? Noví redaktoři, nová barva, nová adresa a hlavně nové téma: film. Seznamte se, přichází filmserver.cz!

Není to kachna! Hudební portál musicserver.cz dostal filmového bráchu. Zatím je rudý závistí, ale je odhodlán svému hudebnímu sourozenci časem natrhnout zadek. A vy můžete být u jeho prvních krůčků, protože právě vyráží na svou pouť českým internetem. Bude vám k tomu ...

celý článek »

CoKdyKde

Út 14.09. - Besh o'droM (HU) (Palác Akropolis, Praha)

Čt 16.09. - Tindersticks (UK) + Please The Trees (Střelecký ostrov, Praha)

Út 21.09. - Boris Malkovsky Trio (ISR/PL) (Palác Akropolis, Praha)

Čt 23.09. - Nina Hagen (DE) (KC Vltavská, Praha)

Pá 01.10. - Sophie Hunger (CH) (Palác Akropolis, Praha)

více akcí

Anketa

Video "Shame" Robbieho Williamse a Garyho Barlowa je podle vás:

Podívat se na výsledky