Pohled do britských hitparád platných od 18. ledna

The Script se vrací do čela britského žebříčku

Vydáno: 18.01.2009 21:43 - Karel Veselý | foto: facebook interpreta

Irští The Script slaví návrat svého bezejmenného alba do čela žebříčku. Povedlo se jim to pět měsíců po vydání a pomohlo jim, že se deska prodává s výraznou slevou na iTunes. V singlech zopakovala vítězství Lady GaGa s "Just Dance", ale na krk jí dýchá bassline hit "Day N Nite" Kida Cudiho a Crookers.

Lady GaGa - Just Dance
© facebook interpreta
Uplynulý týden v singlovém žebříčku byl ve znamení střetu aktuální jedničky "Just Dance" Lady GaGa s nakažlivým remixem skladby "Day N Nite" amerického rappera jménem Kid Cudi. Vítězem je nakonec Lady GaGa, která si připsala druhé číslo jedna, pro "Day N Nite" je ale i druhé místo obrovským úspěchem. Americký rapový talent Kid Cudi skladbu vypustil loni v únoru, skutečné šílenství ale kolem ní vypuklo až v okamžiku, kdy vznikla remixová podoba, o níž se postarali italští producenti Crookers. Remixový trhák ve stylu bassline house se z internetu rozšířil v létě a na podzim na parkety klubů hlavně v Evropě. Na starém kontinentě se tak o popularitu debutového singlu Kida Cudiho ohlašujícího jeho albový debut "Man On The Moon" postarala hlavně jeho remixová podoba, k níž vznikl i klip. Můžete se na něj podívat, ale vězte, že Kid Cudi s ním nebyl spokojený a do poslední chvíle bojoval o to, aby se nedistribuoval.

Dívčí kvintet The Saturdays si s "Issues" vylepšuje osobní rekord, čtyřka je zatím jejich žebříčkové maximum. V postupu vzhůru pokračují Kevin Rudolf a Lil Wayne s "Let It Rock", tento týden jim patří pětka. Dvacátého singlu v Top 10 se dočkaly holky z Girls Aloud. "The Loving Kind" to ale dokázal jen o prsa, když mu patří desítka. Když nepočítáme soundtrackový propadák "Theme To St Trinians", je to zatím jejich nejhůře umístěný singl.

Těsně před branami desítky se zastavil Kanye West s "Heartless" a do první dvacítky se vlámali Britney Spears s "Circus" i Ne-Yo s "Mad". Všechny tři zmíněné singly můžeme čekat v Top 10, až přijde jejich čas. Vzhůru stoupají také digitální singly Aleshi Dixon "Breathe Slow" a Pink "Sober", které se zatím zastavily na číslech 23 a 26. O dvě příčky níže je "I'm Yours" Jasona Mraze. Je to podstatně lepší než při premiéře singlu loni, ve zbytku světa ale Mrazův hit přijali ještě vřeleji.

Na třicítce vystrkuje růžky druhý singl Lady GaGa "Poker Face", na čísle 35 si svůj debut v britské Top 40 odbyli rockeři White Lies s "To Lose My Life". Na chvostu čtyřicítky se pak ještě tísní Jordin Sparks s "One Step At A Time" a rapper Tinchy Stryder s "Take Me Back". Oba singly mají šanci, že po fyzickém vydání ještě postoupí výše.

    Top 10 - singly:
  1. Lady Gaga - Just Dance
  2. Kid Cudi Vs. Crookers - Day 'N' Nite
  3. James Morrison feat. Nelly Furtado - Broken Strings
  4. The Saturdays - Issues
  5. Kevin Rudolf feat. Lil Wayne - Let It Rock
  6. Alexandra Burke - Hallelujah
  7. Beyoncé - Single Ladies (Put A Ring On It)
  8. Kings Of Leon - Use Somebody
  9. Leona Lewis - Run
  10. Girls Aloud - The Loving Kind

Kompletní singlový žebříček je k vidění zde.

The Script - The Script
© facebook interpreta
Debut irské poprockové kapely The Script se vrací na číslo jedna britského žebříčku. Deska šéfovala pořadí týden po vydání v půlce srpna loňského roku, zatím se jí prodalo přes 600 tisíc kusů a ve výročním žebříčku jim patřila dvanáctka. Za návratem na číslo jedna je sleva, díky které se deska na iTunes prodávala za pouhých 3.95 liber (asi 120 korun). Kings Of Leon klesají s "Only By The Night" na dvojku. Jen s trojkou za album "The Fame" se musí spokojit Lady GaGa. Ani úspěšný singl Brity nepřinutil kupovat desku více a více méně potvrdil trend z ostatních angloamerických zemí. "The Fame" se dostalo na jedničku jen v Kanadě (doma v Americe dokonce maximálně jen na čtrnáctku).

Další novinku najdeme na čísle šestnáct, kde je Roger Whittaker s "The Golden Age Of - 50 Years Of Classic". Američtí Animal Collective bodují s kritiky chválenou deskou "Merriweather Post Pavilion" na čísle 26 a ikony amerického indie rocku se vůbec poprvé se ukázaly v britském žebříčku. Na čísle 36 se vrací s malým zpožděním distribuovaný dotisk kompilace "So Real: Songs From Jeff Buckley".

    Top 10 - alba:
  1. The Script - The Script
  2. Kings Of Leon - Only By The Night
  3. Lady GaGa - The Fame
  4. James Morrison - Songs For You, Truths For Me
  5. Duffy - Rockferry
  6. Take That - The Circus
  7. Leona Lewis - Spirit (Deluxe Edition)
  8. Beyoncé - I Am... Sasha Fierce
  9. The Killers - Day & Age
  10. Girls Aloud - The Sound Of - The Greatest Hits

Kompletní albový žebříček je k vidění zde.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Tomáš Hrubý - Robert Křesťan: Psát texty mě bolí 9/10
Hudba v tisku: Nebývalý ponor do duše Roberta Křesťana. Knižní rozhovor "Psát texty mě bolí" se stal i hudebníkovou poctou Robert Křesťan patří na domácí scéně k nepřehlédnutelným osobnostem. Textař, muzikant, překladatel, lídr nezařaditelné formace Druhá tráva - a taky člověk v mnoha ohledech uzavřený a tajemný. Do jeho života se... čtěte zde
Vydáno: 26.12.2025 12:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
Lady Gaga in Harlequin Live: One Night Only
Video: Vánoční dárek od Lady Gaga: podívejte se zdarma na koncert "Harlequin Live: One Night Only" Lady Gaga bude nejspíš na rok 2025 vzpomínat jako na jeden z těch kariérně nejvydařenějších. Úspěch alba "Mayhem", zahrnujícího velké hity "Die With A Smile" a "Abracadabra", předčil očekávání a na doprovodné turné, se kterým... čtěte zde
Vydáno: 25.12.2025 17:00 v sekci Audio / Video | Video
Hvězdy seriálu "Stranger Things", které dobývají hudební scénu
Nejvíc nej: Hvězdy seriálu "Stranger Things", které dobývají hudební scénu "Stranger Things" není jen seriálový fenomén a přehlídka démonických demogorgonů, ale i líheň hudebních talentů. Hned několik herců totiž čas mimo natáčení tráví za mikrofonem, vydáváním desek a hledáním vlastního zvuku.... čtěte zde
Vydáno: 25.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Nejvíc nej
Písně našich srdcí: Vánoce, svátky a tak vůbec
Publicistika: Písně našich srdcí: Vánoce, svátky a tak vůbec V dnešním článku rozhodně nečekejte záplavu koled, svátečních písní či odevšad znějících vánočních hitů. Zadání znělo jinak - jakou skladbu máte spojenou s obdobím Vánoc? A je úplně jedno, že ona sama s nimi třeba nemá... čtěte zde
Vydáno: 24.12.2025 08:00 v sekci Publicistika
Pohled do českých hitparád - 51. týden 2025
Bez "Last Christmas" nejsou Vánoce. Čtyřicetiletý hit od Wham! kraluje českému digitálnímu žebříčku Ve vánočním vydání českých hitparád se prosadily klasické sváteční hity "Last Christmas" od Wham!, "All I Want For Christmas Is You" od Mariah Carey a také Ewa Farna s "Vánocemi na míru". Všechny tři zmíněné singly zamířily do... čtěte zde
Vydáno: 23.12.2025 19:00 v sekci Novinky | České hitparády
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Video: Vánoční dárek od Lady Gaga: podívejte se zdarma na koncert "Harlequin Live: One Night Only" (25.12.2025 17:00)
- "Vánoce na míru" už úřadují. Ewa Farna boduje se svátečním hitem v rádiích i ve streamování (11.12.2025 08:00)
- Video: Kings Of Leon překvapili. Do songu "We're Onto Something" si přizvali Zacha Bryana (04.09.2025 12:31)
- Recenze: Babymetal bourají konvence: nová deska "Metal Forth" přináší chaos, odvahu i triumf (31.08.2025 08:00)
- Nové desky 33/2025 - od Avy Max přes Jona Batisteho po Deftones (27.08.2025 15:00)
- Naživo: A$AP Rocky na Szigetu chyběl, Kid Cudi ho v roli headlinera na dálku dokonce překonal (17.08.2025 08:00)
- Vyčerpala se česká scéna pro mladé? Domácímu albovému žebříčku vládnou Slováci (26.06.2025 08:00)
- Stačily tři týdny. Marek Ztracený se díky "Zastav mě" opět pyšní nejhranější českou písní (19.06.2025 08:00)
- Lady Gaga kraluje českým rádiím, Ewa Farna díky Dua Lipa efektu vyletěla ve streamování (12.06.2025 08:00)
- Na turné ji vzaly Taylor Swift i Olivia Rodrigo, teď Gracie Abrams kraluje českým rádiím (22.05.2025 08:00)

ALBUM TÝDNE 51/2025

Story
Takzvaná duša

Svět je plný příběhů. Jeden takový nenápadně píše i Marian Zima se svým projektem Story. Na druhou desku "Takzvaná duše" muzikant opět přizval ke spolupráci známá jména česko-slovenské scény a nabídl jim silný autorský materiál. Jak se mu tentokrát vedlo v týmu s Prokopem, Lipou nebo Chodúrem?

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince Justin Bieber The Prodigy Beyoncé Madonna Lady Gaga Ewa Farna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe