Hračky pro kluky a holky

Vydáno: 29.10.2008 05:00 v sekci Recenze - Dan Hájek | foto: facebook interpreta

Mochipet je muž mnoha tváří, který dokáže spojovat spousty žánrů a vždy být svým způsobem originální a nepolapitelný. Jeho poslední deska "Microphonepet" je electro hip hopem, na němž spolupracovala hromada hostů. Beaty a hudba jsou Mochipetova starost, zbytek je na pečlivě vybraných pomocnících.

7/10

Mochipet - Microphonepet

Vydáno: 16.05.2008
Celkový čas: 72:53

Skladby: Tangle, Girls And Boys And Toys, We Put It Down, Get Your Whistle Wet, Banana Split, Take You Down, Ride On, A Beat Never Forgets, The Graduate, Evidence, Mr. Malase, Rambunktion, Hope Again, Vnecks, Sharp Drest, PJs, Paranoia Day, Lazy Days, Rapcats (bonus track), Do What You Feel (bonus track)

Vydavatel: Daly City Records

Když bylo Davidovi Wangovi patnáct let, prý hrál na elektrickou kytaru a ulítal na heavy metalu. Do budoucna mu pak zůstalo jen to spojení s elektrikou a nejbližší spřízněnou duší se mu stal notebook, na kterém začal skládat první elektronické experimenty. Debutové album "CDR" už jako Mochipet vydal v roce 2002, od té doby svět zásobuje ve velkém a na žádném počinu není žádným troškařem. Svým fandům vždy nabídne po strop nacpaný disk plný hudebních hraček pro maximální zábavu a uspokojení.

Jinak tomu není ani na "Microphonepet", ta čítá i s bonusy rovných dvacet položek. Jeho hlavním zájmem jsou beaty, zvukové a ruchové smyčky. Jen ten nepodstatný zbytek, tedy texty, nechal na svých hostech (mezi nimi je i mnoho jeho velmi blízkých přátel). Tentokrát už to není jen breakcore (viz. minulá "Girls Love Breakcore"), šel dál a propadl hiphopovým spodkům, na které nasazuje svoje klasické pokusy s idmkem, electrem, glitchem a breakbeatem. V "Ride On" překvapí kytarovým rifem a funky dechovou sekcí, jak již bylo řečeno, je to muž mnoha tváří, který nikdy nepřešlapuje na jednom místě.

"Microphonepet" je přecpaná pomocníky, v této hromadě naleznete Taiwankid, Dopestyle, RQM (z party Al Haca), KFlay, E da Boss, Sindri, Mykah9, Mike Boo nebo The Hustle Heads. Poslední zmínění jsou podepsání pod singlovkou "Get Your Whistle Heads", která nezapře nic z Mochipetova stylizování. Puntičkářský smysl pro nasazení fíglů a zvuků tu rázem přesahuje jednu úroveň. Vedle toho si postavte kuráž pro humor a nadsázku parodovat hiphopové stars, takto se postupně dopracujete k obrazu současného snažení Mochipeta.

"Microphonepet" je rozmanitá, ale možná až příliš dlouhá na udržení stoprocentní koncentrace. Přesto je to klasický Mochipet, který si vás získá svým přístup velkého hračičky a silnými momenty, které rozhodně stojí za to.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Pocta Davidu Stypkovi, O2 universum, Praha, 12.1.2026
Naživo: Stále tu s námi je. Pocta Davidu Stypkovi vyvrcholila závěrečným pondělním koncertem Vzpomínkové koncerty věnované Davidu Stypkovi uzavřely dvě vyprodané pražské zastávky v O2 universu. Jeho písně v orchestrálních aranžích zahrála Moravská filharmonie Olomouc, za mikrofonem se střídali Mirai Navrátil, Kateřina... čtěte zde
Vydáno: 14.01.2026 13:00 v sekci Naživo
Václav Noid Bárta - Vteřina 8/10
Video: Václav Noid Bárta songem a klipem "Vteřina" apeluje na bezpečnost na silnicích Zlatý slavík Václav Noid Bárta vydal závěrem loňského roku sólovku "S časem se hádám". Jedenáctipoložkový tracklist otevírá "Vteřina", která vyšla aktuálně jako singl s klipem. Některé další zaražené kousky už znáte,... čtěte zde
Vydáno: 14.01.2026 08:16 v sekci Audio / Video | Video
Nové desky 1/2026 - od Alter Bridge přes Blue po The Kid Laroi
Nové desky 1/2026 - od Alter Bridge přes Blue po The Kid Laroi Hudební novinky v novém roce sice ožívají pomalu, ale něco se přece jen děje. Své desky představili třeba britští Blue, američtí rockeři Alter Bridge, Australan The Kid Laroi, countryový hudebník Zach Bryan, indie rockeři The... čtěte zde
Vydáno: 13.01.2026 14:30 v sekci Novinky | Nové desky
Na koho si letos dát pozor? BBC Sound of 2026 vyhrála Skye Newman
Na koho si letos dát pozor? BBC Sound of 2026 vyhrála Skye Newman Britské Radio 1 vyhlásilo výsledky své oblíbené tipovačky BBC Sound of pro rok 2026. Novou tváří, u které si vsadilo, že ji letos uvidíme - nebo alespoň ostrovní posluchači - úplně všude, se stala Skye Newman. Pro londýnskou... čtěte zde
Vydáno: 13.01.2026 08:00 v sekci Novinky
Marta Santos - Aquí no sobra nadie 8/10
Recenze: Takto zní současná Andalusie: Marta Santos na "Aquí no sobra nadie" umíchala radostný koktejl popu, flamenca a tanečních rytmů Čeští posluchači se nejspíš se španělskou zpěvačkou Martou Santos setkali až díky nedávnému hitu "Lo Que Pasó, Pasó" s Alvarem Solerem. Ten na podzim opanoval i naše rádia. Rodačka ze slunečné Sevilly vzápětí přišla i se... čtěte zde
Vydáno: 12.01.2026 00:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Mochipet a Lichtfaktor chystají společnou show (09.04.2009 13:11)
- Video: Podívejte se na "Get Your Whistle Wet" Mochipeta (08.07.2008 15:44)
- Recenze: Mochipetův nejen laptopový dýchánek (28.08.2007 05:00)
- Recenze: Sociální experiment kontra rodinný byznys (23.07.2007 14:00)
- Audio: MP3 Jukebox 26/2007 (28.06.2007 12:00)

ALBUM TÝDNE 02/2026

Marta Santos
Aquí no sobra nadie

Čeští posluchači se nejspíš se španělskou zpěvačkou Martou Santos setkali až díky nedávnému hitu "Lo Que Pasó, Pasó" s Alvarem Solerem. Ten na podzim opanoval i naše rádia. Rodačka ze slunečné Sevilly vzápětí přišla i se svou druhou studiovkou "Aquí no sobra nadie", která stojí za pozornost i mimo rodnou zemi.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

So 17.01.
Stodola Michala Tučného (O2 arena, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík The Prodigy Prince Justin Bieber Taylor Swift Madonna Coldplay Beyoncé Lady Gaga Ewa Farna
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe