Těch pár obrazových záznamů

Vydáno: 31.12.2007 05:00 v sekci Recenze - Pavel Parikrupa | foto: facebook interpreta

Jestli máte rádi bizarní vzpomínky na střední proud populární hudby reálného socialismu, jak jsme jej mohli vídat a slýchat na obrazovkách Československé televize, zbystřete. Při sledování DVD "Těch pár dnů" Heleny Vondráčkové a Jiřího Korna si ukroutíte hlavu.

2/10

Helena Vondráčková a Jiří Korn - Těch pár dnů

Vydáno: 09.11.2007
Celkový čas: 74:21

Skladby: Těch pár dnů, To pan Chopin, Neznámá místa, A Boy Like Me, A Girl Like You, Zatímco déšť si v listí hrál, To je šoubyznys, Žárlivá žena, Slunce, Jakobynic, Tančit prý je krásné, Každá trampota má svou mez, Já na bráchu – blues, Čaj pro dva, Byl to klaun, Fred Astaire Medley, Já to vidím jak dnes, My milujem jazzband, Příbuzní a sourozenci, Zvonky, Jedna noc, Cirkus, To chce šmrnc a cosi navíc, Tak pojď, Byl to klaun, Já půjdu tam a ty tam

Vydavatel: Supraphon

Výsledné hodnocení 2/10 pro DVD "Těch pár dnů" (vyšlo i audio album se stejným jménem) není nic osobního proti Heleně Vondráčkové a Jiřímu Kornovi. Je mi jedno, co dělali kdysi a co dělají dnes, jak vypadali před třiceti lety a jak vypadají nyní. Jenže toto DVD je prostě příšerné. Anebo neuvěřitelné, chcete-li. Jistým zvráceným způsobem vás může totiž i pobavit.

Kdo je zvyklý, že odjakživa existují mobily, internet, mp3 a tisíc dalších běžných věcí 21. století, ani nemusí věřit v existenci televizních pořadů typu "Sejdeme se na výsluní", "Televarieté" a už vůbec tušit nebude něco o "Ein Kessel Buntes". Právě DVD "Těch pár dnů" je připomínkou běžné televizní zábavy, jakou nám kdysi servírovali v sobotu večer. Ne, nejsou to výmysly ani parodie. Možná by se na krabičce klidně mohla objevit oblíbená nálepka "Znáte z TV", ale v designu neméně používané "Parental Advisory".

Na disku nejsou videoklipy (snad jen poslední a nejstarší "Já půjdu tam a ty tam" se dá považovat za klip), jsou to obrazové záznamy. Pro vysvětlení: jsou to záznamy z televizních Silvestrů a podobných estrád, samozřejmě vše na playback, až na tři položky vše převzaté hity, místy je uspávající obraz oživen choreografií, tancem či ukázkou stepařského umění.

Těžko popisovat, to se musí vidět. Ukázky dobové módy a vůbec televizní kultury vás zcela jistě nenechají chladnými. Pokud bych si půjčil termín z pornobranže, je to bizarre. Víc nevím, co říct.

  • No vidíte! (Tom, 31.12.2007 12:13) Reagovat

    A jsou lidé, kterým se tohle DVD líbí.

  • No... (florian, 04.01.2008 08:02) Reagovat

    ...O tom neni pochyb...

  • Recenze (marsden, 06.01.2008 15:19) Reagovat

    Skoda ze pred 30 lety nezpival Barta, Anna K nebo Wohnouti, jiste by zpivali nazivo, show by mela uroven a oblikali by se lip...:-)) autor recenze - je mu 15 nebo 18??? asi zapomel, ze nic vic se tehdy nedelalo, ze to dvd je urceny lidem ktery na takove "zabave" vyrostli a neuskodilo jim to ani na IQ ani na zivote vubec...beru to dvd jako soucast meho zivota, jako spis usmevne ohlednuti co jsem sledoval, ale v zadnym pripade se nebudu snazit stirat tohle dvd jenom proto, ze Vondrackovou hanit je in:-((( jdete se vycpat s takovous smesnou recezenci.

    • Re: Recenze (Aktamix, 24.01.2008 18:11) Reagovat

      no to jsou kecy...nic jinýho se za komoušů nedělalo...to jsou kecy, jak cyp. Existovaly rozhodně vkusnější formy zábavy a rockovej undreground taky byl. Ale nepopírám, že tohle "DVD" si najde svoje diváky s vymytými mozky, protože tohle soudnej člověk nemůže sledovat

    • Re: Recenze (Helena Zelená, 09.08.2009 03:14) Reagovat

      Jo, mě připadá pod úroveň, že někdo může takto žvanit. Fondráčková vydírá paní Kubišovou kvůli něčemu co neudělala jen aby měla na dluhy svýho manžílka. Kdo jyný by jí to zaplatil? Ta dáma má špatnou paměť. Proto na ni lidé takto reagují. Strácí glanc.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
PJ Harvey pracuje na nové desce a doporučuje playlist písní, které ji loni nejvíc bavily
PJ Harvey pracuje na nové desce a doporučuje playlist písní, které ji loni nejvíc bavily PJ Harvey v krátkém silvestrovském pozdravu pro své fanoušky zavzpomínala na dvouletou šňůru k albu "I Inside The Old Year Dying" (o pražském koncertu jsme psali zde). Zároveň oznámila, že od března, kdy turné skončilo, píše... čtěte zde
Vydáno: 03.01.2026 08:00 v sekci Novinky
Nahlas 2 - Antologie poezie Osamělých písničkářů 9/10
Hudba v tisku: Když písňové texty mluví i bez hudby: "Nahlas 2" jako ryzí poezie Osamělých písničkářů Druhý díl antologie Osamělých písničkářů přináší další čtyři tematicky laděné celky s poezií, kterou můžete znát z tuzemských klubů nebo hudebních nosičů. Vzniká tak vzácný soubor současných osobitých písňových... čtěte zde
Vydáno: 02.01.2026 08:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
Peter Lipa - Neúprosné ráno (vinylová reedice 2025) 8/10
Recenze: První albové nadechnutí Petera Lipy "Neúprosné ráno" patří i po letech k zásadním počinům. Reedice mu sluší Peter Lipa dnes platí za výraznou tvář slovenské hudební scény. Zpěvák, přirozeně rozkročený mezi světy blues a jazzu, se svého profilového debutu paradoxně dočkal až po čtyřicítce. Deska vydaná v roce 1984 nesla název... čtěte zde
Vydáno: 01.01.2026 10:19 v sekci Recenze
Priessnitz - Nebel (vinylová reedice 2025) 9/10
Recenze: Noc a mlha v Jeseníkách a nově na vinylu. Na desce "Nebel" obalují Priessnitz posluchače příjemnou temnotou Vinylové ohlížení do minulosti kultovních Priessnitz pokračuje. Po loňském vydání dlouho nedostupného třetího alba "Hexe" a reedici naopak pozdějšího "Zero" přišel čas na "Nebel". Druhá studiovka formace nabízí jesenickou gotiku... čtěte zde
Vydáno: 31.12.2025 08:00 v sekci Recenze
Martin Čupka - V MØNØDREAM nedělám umělecké kompromisy
Rozhovory: Martin Čupka - V MØNØDREAM nedělám umělecké kompromisy Martin Čupka, frontman jedné z nejvýraznějších česko-slovenských rockových kapel John Wolfhooker, přichází s novým autorským projektem MØNØDREAM. Otevírá tak zcela novou kapitolu své hudební cesty. S myšlenkou zkusit si vlastní... čtěte zde
Vydáno: 30.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Recenze: I na druhém vinylovém výběru "Best of The Best" vsadila Helena Vondráčková na pestrost a vizuální propracovanost (21.12.2025 08:00)
- Naživo: Ani slavná jména nenalákala. "Vánoce v O2 areně" přitáhly jen srdcaře (17.12.2025 20:00)
- Video: Vojtěch Drahokoupil se v "Jediným přání" obklopil Vondráčkovou, Jandovou, Noidem a dalšími hvězdami (10.12.2025 15:22)
- Helena Vondráčková připomíná své starší i novější hity na výběrovce "Best Of The Best 2" (13.11.2025 14:42)
- Video: Jiří Korn a Noid dokazují, že věk je jen číslo. Jejich duet "S časem se hádám" srší energií (30.08.2025 18:12)
- Recenze: Reedice "Micro-Magic-Circus / Golden Kids 1" dokazuje, že Golden Kids byli skvělá kapela (21.06.2025 10:00)
- Recenze: Formát dvou vinylů je pro výběr "Best Of The Best" Heleny Vondráčkové málo (11.01.2025 08:00)
- Rozhovory: Helena Vondráčková - Vážím si toho, že to se mnou fanoušci tak dlouho vydrželi (20.12.2024 08:00)
- Recenze: "Evergreeny" ukazují kvality Heleny Vondráčkové v různých hudebních žánrech (24.11.2024 08:00)
- Helena Vondráčková slaví šedesát let na scéně hned dvěma výběry (12.11.2024 15:27)

ALBUM TÝDNE 00/2026

Alibaba
Furt stejný

Folk může být sofistikovaný i kýčovitý, židličkový, kotlíkářský, může tepat do společenských nešvarů, být zasněný, básnivý i výrazově dutý. V každém případě, ať už použijeme jakékoliv další adjektivum, měl by být upřímný, na nic si nehrát. To rozhodně platí pro album "Furt stejný" olomouckých Alibaba.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 11.01.
Pocta Davidu Stypkovi (CZ) (O2 universum, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Prince Vladimír Mišík The Prodigy Justin Bieber Beyoncé Ewa Farna Lady Gaga Madonna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe