Pink se vrátí do Prahy, v prosinci zazpívá Sazka Areně

Vydáno: 16.10.2006 17:16 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: facebook interpreta
Pink - I'm Not Dead Tour N
© Interkoncerts
Jedna z nejosobitějších zpěvaček, americká rebelka Pink míří do České republiky. V rámci světového turné ke své poslední desce "I'm Not Dead" vystoupí 13. prosince v pražské Sazka Aréně. Vstupenky budou k dostání ve všech prodejních místech Sazka a.s. a na webovém portálu sazkaticket.cz od 17. října.

Sedmadvacetiletá zpěvačka, vlastním jménem Alecia Moore, začala se skládáním již jako čtrnáctiletá. Na tom by nebylo nic zvláštního, uvědomíme-li si, že vyrostla v hudebně založené rodině. V městečku Doylestown, které není zrovna vyhlášenou líhní talentů, však potřebovala k úspěchu mnohem víc než jen hudební nadání. První šance představit se před publikem se jí naskytla s nabídkou vystupovat každý pátek v místním klubu. Asi by v Philly klubu vystupovala se střídavými miniúspěchy dodnes, kdyby se tam jeden pátek nezastavil zástupce společnosti MCA, která v tu dobu hledala vhodné adepty pro novou r'n'b kapelu. Došlo na konkurz, kterým Pink prošla bez problémů. V kapele Basic Instinkt se však necítila, a proto ji záhy opustila. Následovalo působení v projektu Choice, které však délkou trvání nepřesáhlo účast v již zmiňované skupině Basic Instinkt.

Pink si zkusila roli členky kapely, ale nejlépe se cítila sólistkou, a proto na nabídku producenta Daryla Simonse k napsání nějakých skladeb nadšeně kývla. Dalo by se říci, že v této chvíli se odstartovala její hvězdná kariéra – první album "Can't Take Me Home" z roku 2000 se stalo okamžitě platinové (několikrát) a hned tři skladby ("There U Go", "Most Girls" a "You Make Me Sick") se usídlily na prvních příčkách Top Ten. Záhy se vydala na turné, kde předskakovala kapele 'NSync. Poté se začala věnovat přípravám na své druhé album. Mezitím se podílela na skladbě "Lady Marmelade" určené pro film "Moulin Rouge", na níž spolupracovala s Christinou Aguilerou, Myou a Lil Kim. Ze skladby se stal velký hit nejenom v USA, ale i v Evropě.

S vlastním singlem přichází až ke konci roku 2001. Skladba "Get The Party Started" se okamžitě stala obrovským celosvětovým hitem a vydláždila tak cestičku pro celou desku s názvem "M!ssundaztood". Druhý singl "Don't Let Me Get Me" kráčel v úspěšných šlépějích svého předchůdce.

Znatelné přitvrzení přišlo s dalším dlouhohrajícím počinem "Try This" z roku 2003. Album bylo mnohem více rockově orientované, o čemž svědčí i skutečnost, že Pink na něm kromě jiných spolupracovala s frontmanem kapely Rancid, Timem Armstrongem, jehož rukopis se zapsal do 8 skladeb. Jako první singl z desky si Pink zvolila skladbu "Trouble", která zpěvačce přinesla kromě úspěchů v žebříčcích i cenu Grammy.

V přestávce mezi nahrávkami se Pink věnovala spíše svému soukromému životu - začátkem letošního roku se provdala za motocrossového závodníka Careyho Harta. O pár měsíců později je již Pink zpátky na scéně s novým albem "I'm Not Dead", jehož vydání předznamenala skladba "Stupid Girls", kterou doprovázel velice vtipný videoklip a která album katapultovala na první příčky žebříčků.

  • Pink radi privitame v Praze! (blanka, 17.10.2006 18:49) Reagovat

    To jsem rad, ze prijede! Pink patri na spici svetove hudebni sceny a doufam, ze to bude v arene znat! Prosinec v znameni Pink a Christiny! Senzace!

  • Pink a Christina v Praze. (Honza, 17.10.2006 19:54) Reagovat

    Je super, že se Pink vrací do Čech. Ještě větší bomba je, že sem přijede Christina Aguilera, která má jedno z nej alb současnosti. To bude megashow plná tanečníků, projekce a skvělýho zpěvu. Christina zpívá líp živě než na cd (pokud to jde). Lístek už mám a moc se těším. Na P!nk jsem byl minule a možná půjdu i letos, ale doporučuju Christinu.

  • Jsem vášnivá fanynka (Klára, 23.10.2006 20:06) Reagovat

    Chtěla bych vyhrát lístek zdarma plosííííííííííííím !!! pokud je to možné ??? strašně ji toužím vidět a poznat živě, je to muj životní sen .....!!!

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Death In Rome - Angel (Karel Kryl - Cover) 7/10
Video: "Anděl" Karla Kryla v angličtině? Poslechněte si coververzi od německých Death In Rome Death In Rome je německý hudební projekt, který si na neofolkové a alternativní scéně získal pozornost svou jedinečnou estetikou a přístupem k hudbě. Namísto vlastních skladeb se kapela zaměřuje na reinterpretace známých popových... čtěte zde
Vydáno: 27.12.2025 16:00 v sekci Audio / Video | Video
Krojeny - Zlatá 8/10
Video: Písnička o břidlici, video o naději. Petr Uvira představuje projekt Krojeny skladbou "Zlatá". Pusťte si ji v premiéře Kytaristu Petra Uviru jste mohli zahlédnout v doprovodné kapele Marie Puttnerové, v řadách prakticky spících Ladě i v afrojazzových Heimat. Nyní zkušený muzikant a producent míří do sólových vod a stojí na začátku cesty se svým... čtěte zde
Vydáno: 27.12.2025 10:00 v sekci Audio / Video | Video
Tomáš Hrubý - Robert Křesťan: Psát texty mě bolí 9/10
Hudba v tisku: Nebývalý ponor do duše Roberta Křesťana. Knižní rozhovor "Psát texty mě bolí" se stal i hudebníkovou poctou Robert Křesťan patří na domácí scéně k nepřehlédnutelným osobnostem. Textař, muzikant, překladatel, lídr nezařaditelné formace Druhá tráva - a taky člověk v mnoha ohledech uzavřený a tajemný. Do jeho života se... čtěte zde
Vydáno: 26.12.2025 12:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
Lady Gaga in Harlequin Live: One Night Only
Video: Vánoční dárek od Lady Gaga: podívejte se zdarma na koncert "Harlequin Live: One Night Only" Lady Gaga bude nejspíš na rok 2025 vzpomínat jako na jeden z těch kariérně nejvydařenějších. Úspěch alba "Mayhem", zahrnujícího velké hity "Die With A Smile" a "Abracadabra", předčil očekávání a na doprovodné turné, se kterým... čtěte zde
Vydáno: 25.12.2025 17:00 v sekci Audio / Video | Video
Hvězdy seriálu "Stranger Things", které dobývají hudební scénu
Nejvíc nej: Hvězdy seriálu "Stranger Things", které dobývají hudební scénu "Stranger Things" není jen seriálový fenomén a přehlídka démonických demogorgonů, ale i líheň hudebních talentů. Hned několik herců totiž čas mimo natáčení tráví za mikrofonem, vydáváním desek a hledáním vlastního zvuku.... čtěte zde
Vydáno: 25.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Nejvíc nej
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Pink, Dua Lipa, Blanka. Českému éteru kralují ženy (19.01.2024 08:30)
- Pink a Dua Lipa dál kralují českým rádiím, na paty jim šlape Marek Ztracený (11.01.2024 16:43)
- Viktor Sheen poražen! V závěru roku ho v albovém žebříčku předčily "Vánoční koledy" (04.01.2024 10:15)
- Pink v rádiích trumfla všechny vánoční hity, celé albové stupně vítězů patří Viktoru Sheenovi (21.12.2023 18:00)
- Lost Frequencies a Viktor Sheen potvrdili vedoucí postavení v českých žebříčcích (08.12.2023 08:00)
- Poslední řadovka P!nk "Trustfall" vychází v reedici se živáky i novými songy (04.12.2023 10:27)
- Českému éteru nově kraluje Lost Frequencies, nejhranější domácí skladbu má Jelen (30.11.2023 08:00)
- Viktor Sheen zůstává králem, o albové prvenství ho nepřipravil ani Ben Cristovao. V rádiích vítězí Pink (24.11.2023 17:00)
- Dua Lipa a Yzomandias potvrzují vedení v českých hitparádách, boduje Doja Cat, Kylie propadla (05.10.2023 20:05)
- V čele domácích žebříčků nově stanuli Dua Lipa a Yzomandias (29.09.2023 16:15)

ALBUM TÝDNE 51/2025

Story
Takzvaná duša

Svět je plný příběhů. Jeden takový nenápadně píše i Marian Zima se svým projektem Story. Na druhou desku "Takzvaná duše" muzikant opět přizval ke spolupráci známá jména česko-slovenské scény a nabídl jim silný autorský materiál. Jak se mu tentokrát vedlo v týmu s Prokopem, Lipou nebo Chodúrem?

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince Justin Bieber The Prodigy Beyoncé Madonna Lady Gaga Ewa Farna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe