TOPlist
shop.musicserver.cz

You're lucky, lucky, you're so lucky...

Vydáno: 20.10.2005 13:00 v sekci Recenze - Lukáš Franz | foto: facebook interpreta

Franz Ferdinand, kapela oceněná Mercury Prize 2004, si pro nás přichystala druhou desku. Povedlo se jim navázat na megaúspěšný debut, nebo bude album "You Could Have It So Much Better" jenom další nepovedenou dvojkou, a Franz Ferdinand tudíž "kapelou jedné desky"?

8/10

Franz Ferdinand - You Could Have It So Much Better

Celkový čas: 41:16

Skladby: The Fallen, Do You Want To, This Boy, Walk Away, Evil And A Heathen, You're The Reason I'm Leaving, Eleanor Put Your Boots On, Well That Was Easy, What You Meant, I'm Your Villain, You Could Have It So Much Better, Fade Together, Outsiders

Vydavatel: Day After Records

Pravdu? První Ferdinandy jsem teda zrovna dvakrát nežral. Chytnulo mě jenom pár věcí. Třeba "Take Me Out" (překvapivě), "Auf Asche", "Michael" nebo "This Fire". Vlastně na to cédéčko začal ve stojanu po docela krátký době usedat prach. Usedal a usedal. Pak se ke mně nějakym záhadnym způsobem zatoulalo několik jejich koncertů ve formátu mp3, a to vám byla taková jízda, že jsem ty čtyři roztančený skotský kytarovkářský kluky ušatý začal neskutečnym způsobem žrát. Oprášil jsem jejich eponymní debut. Doslova! Ty jejich koncerty maj' stejně takovej zvláštní náboj. A nejsem sám, kdo si to myslí.

"Když jsem si to koupil, párkrát poslech', tak si řikám dobrý, taková béčková céčková britská parta. Pak jsem se ale šel podívat na jejich koncert do Roxy a tam jsem to všechno pochopil." - Martin Destroyer, The Prostitutes

Jenže tahle koncertní síla, to není jenom samý plus, roztančený holky, kterejm stejká pot do všech možnejch záhybů jejich těl, a mix The Beatles, Clash a bůhvíčeho jestě na pódiu. Proč? Podívej, Franz Ferdinand takřka kompletní "You Could Have It So Much Better" hráli na koncertech už pěkně dlouhou dobu. Fanoušci to zaznamenali, pochytali a naházeli na web. Já to postahoval a jal se poslouchat. To byla smažba. "The Fallen", "Do You Want To", "Walk Away (demo)", "This Boy". Hitovky vod prvního poslechu. Žhavil jsem "ajsíkjůčko" a okamžitě rozesílal zprávy ve znění: "Nová deska FF bude fakt nářez...". Pak "You Could Have It So Much Better" uteklo do výměnnejch sítí. V několika rozhovorech se Alex, Paul, Nick a Bob zmínili vo tom, že s tím problém nemaj'. Jsou rádi, že se lidi rychlejc naučej texty. OK. Download!

"Tak nám zabili Ferdinanda!" - Martin Zoul aka blueskin

První poslech - a nic. To už je jako konec? ptal jsem se v duchu sám sebe. Byl jsem natěšenej a teď tohle. Pouštim podruhý - a zase nic. Vzdávám to. I ta geniální "Walk Away" prostě něco z toho svýho puncu ztratila. Geniální věc a la The Beatles přišla o tu demo syrovost, pro kterou jsem ji tolik miloval. Že by měl Karel Veselý přece jenom pravdu?

"Ti noví Franz Ferdinand jsou vážně slabí." - Karel Veselý

Blbost. Akorát to člověku dýl trvá, než přistoupí na novou "ferdinandí" hru. "The Fallen" je naprosto skvělej otvírák následovanej singlem "Do You Want To", kterej "smells like 'Take Me Out'". Takřka rapující Kapranos v "This Boy". Pocta Broukům rovnou několikrát - kromě "Walk Away" ještě "Eleanor Put Your Boots On" a "Fade Together". Tohle album je výborný. Zábavný. Skvělý. Jenom ho nesmíte zahodit po pár poslechnutích. Přišli byste o setsakramentsky báječnou desku. Fakt. Věřte mi. Karel se prostě jednou splet'.

  • Stále stejná kvalita (Queek, 20.10.2005 17:13) Reagovat

    Trochu "zvláštní" recenze, ale budiž. Copak se autorovi nezdá Do You Want You dost dobrej a vlezlej singl? Deska je zábavná, ale taky hodně podobná tý předchozí. Zatim je to zábava, ale časem to může bejt nuda.

  • nauč se psát (xxx, 23.10.2005 10:07) Reagovat

    jakej debil tohle psal? pane Franz neučte se normálně psát a pak teprve někde publikujte...tohle není recenze...o tom cd jsem se nic nedozvedel...nic o pisnich, textech, hudebnich motivech...jenom keci a keci
    mimochodem stejnou kvalitu mají recenze od pana Franze všechny...

  • i am so lucky! (ainergy, 24.10.2005 10:35) Reagovat

    FF jsem, bohužel, živě nezažila (jen přes obraz), ale i přesto si myslím, že jejich CD je natolik veselý, že, potěší, aniž by si člověk vybavoval tu pekelnou atmosféru, kterou oni dokážou vyvolat. Pokud se jejich hudba nebere příliš vážně, jen tak pro odreagování, tak je super :-)

  • Jsou super!!! (Julča, 09.02.2006 09:06) Reagovat

    Osobně to album miluju, nemám co řešit... ;-)

  • ??? (Mc´y, 05.10.2006 15:14) Reagovat

    Tak tohle napsat ve škole jako recenzi a propadnu!! Možná je to dost špatný vyprávění-jinak nevím, co tím chtěl básník říci:( Ale FF jsou (narozdíl od tohoto článku) BOŽÍ!!!!

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Pohled do českých hitparád - 16. týden 2025
České žebříčky se obešly bez zásadních změn, novinky v rádiích obstaraly Miley Cyrus či Lady Gaga Damiano David udržel s písní "Born With A Broken Heart" vedení v tuzemské rádiové hitparádě. Nemění se ani vítězové albového a singlového digitálního přehledu: v prvním případě přidal třetí vavřín slovenský rapper Separ s... čtěte zde
Vydáno: 24.04.2025 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Nové desky 15/2025 - od Mayday Parade přes I Love You Honey Bunny po Dunaj s Janou Vébrovou
Nové desky 15/2025 - od Mayday Parade přes I Love You Honey Bunny po Dunaj s Janou Vébrovou Hned šestice hudebníků se na Velký pátek rozhodla, že to zkusí ve dvojici. Jsou jimi Dunaj s Janou Vébrovou, Rhiannon Giddens s Justinem Robinsonem a Julien Baker dohromady s Torres. Víceméně sólově se pak prezentují I Love You Honey... čtěte zde
Vydáno: 23.04.2025 14:05 v sekci Novinky | Nové desky
Míra Vlasák (Epydemye) - Holky v podprsence nepřijdou poslouchat texty o Janu Palachovi či Miladě Horákové
Rozhovory: Míra Vlasák (Epydemye) - Holky v podprsence nepřijdou poslouchat texty o Janu Palachovi či Miladě Horákové Jihočeská formace Epydemye se na naší scéně pohybuje už dvě dekády. Letos své fanoušky potěšila novým albem "Dosebe", a i když právě to byla hlavní záminka našeho rozhovoru s kytaristou, zpěvákem a jedním z autorů písní... čtěte zde
Vydáno: 23.04.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Bariel - Největší radost mám z komunity, která vznikla kolem mé debutové desky
Rozhovory: Bariel - Největší radost mám z komunity, která vznikla kolem mé debutové desky Český hudebník a performer Jakub Baierl, vystupující jako Bariel, vydal na konci března debut "Život je jeden z nejtěžších". Fanouškům je již dobře známý jako součást Yoga kolektivu a člen synthpopového dua Méta Monde. Jak deska... čtěte zde
Vydáno: 22.04.2025 17:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Ventolin - Být uzavřený ve své pevnosti nikam nevede, je potřeba se někam vypravit
Rozhovory: Ventolin - Být uzavřený ve své pevnosti nikam nevede, je potřeba se někam vypravit David Doubek alias Ventolin se stal svébytným fenoménem na poli domácí elektronické hudby. Před pár týdny vydal čerstvé album "Všechno nejlepší", na kterém opět přináší analogovou elektroniku korunovanou absurdními texty i... čtěte zde
Vydáno: 22.04.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 1/2025 - od Ringo Starra přes přes Grave Digger po Franz Ferdinand (15.01.2025 14:30)
- Video: Franz Ferdinand se v černobílém klipu k "Night Or Day" ocitají v děsivé lesní chatrči (21.11.2024 12:15)
- Video: Franz Ferdinand slaví v pozitivním klipu "Audacious" svůj návrat (15.09.2024 15:48)
- Naživo: Druhý den Colours byl plný zvratů. Od laciné Princess Nokia až po výborné Franz Ferdinand a The Killers (15.07.2022 15:52)
- Fotogalerie: Druhý den ostravských Colours rozžhavily hvězdy a zkropil déšť (15.07.2022 14:49)
- Nové desky 10/2022 - od Bryana Adamse přes Radůzu po Dymytry (16.03.2022 08:00)
- Green Day, The Killers, Yungblud i Franz Ferdinand. Muzikanti v reakci na válku ruší koncerty v Rusku (01.03.2022 14:14)
- Franz Ferdinand oslaví na Colours of Ostrava dvacáté výročí (14.02.2022 11:09)
- Video: Franz Ferdinand v klipu "Curious" tančí pro novou lásku (28.01.2022 16:01)
- Video: Franz Ferdinand zvou na bestofku tanečním singlem "Billy Goodbye", v dubnu zahrají v Česku (06.11.2021 18:33)

ALBUM TÝDNE 16/2025

Dunaj & Jana Vébrová
Mňau

Klíčová formace nejen brněnské alternativy, Dunaj, dokázala před třemi lety úspěšně navázat - po téměř čtvrtstoletí ticha! - na svou minulost a představila album "Za vodou". Nyní kapela přizvala na palubu Janu Vébrovou a s deskou "Mňau" vplouvá do nového přítoku hlavního hudebního řečiště.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 24.04.
The Lumineers (US) (O2 arena, Praha)
Pá 25.04.
Only the Poets (UK) (Fléda, Brno)
Út 29.04.
Oddisee (US) (Futurum Music Bar, Praha)
Čt 01.05.
Mark Ambor (US) (Roxy, Praha)
Pá 02.05.
Joe Bonamassa (US) (O2 Universum, Praha)
So 03.05.
David Garrett (DE) (O2 universum, Praha)
Pá 09.05.
Tyler The Creator (US) (O2 arena, Praha)
Pá 09.05.
The Murder Capital (IRL) (MeetFactory, Praha)
Ne 11.05.
Ghost (SWE) (O2 arena, Praha)
Ne 11.05.
Bbno$ (CAN) (Roxy, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Linkin Park Vladimír Mišík Prince Justin Bieber The Prodigy Lady Gaga Madonna Beyoncé Pink Floyd The Weeknd Ed Sheeran Hugo Toxxx Lucie Vondráčková Viktor Sheen Queen Kabát Dua Lipa BJ The Chicago Kid Taylor Swift Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Souhlasím