Novinky

Hudebním Andělům dominovali Tata Bojs

19.03.2005 23:00, Luboš Kreč

Anděl NPoprvé v Ostravě proběhlo udílení hudebních cen Anděl 2004. Během ceremoniálu, který netrval ani dvě hodiny, se na pódiu vystřídalo jedenáct moderátorů a stejný počet zástupců sponzorů. I proto připomínala show spíše reklamní přehlídku, neboť jí chyběl jednotící rámec v podobě hlavního uvaděče. Sterilního Martina Hrdinku, jehož hlas promlouval ze zákulisí, nelze považovat za dostatečnou akvizici.
Nejúspěšnější byli na Andělech Tata Bojs. Z pěti nominací získali celkem čtyři ceny. Vyhráli v kategorii skupina roku, rockové album roku, videoklip roku a zvuková nahrávka roku. Často se radovala také Aneta Langerová (zpěvačka roku, divácký videoklip roku, objev roku) nebo Dan Bárta (zpěvák roku, píseň roku). Do síně slávy vstoupila in memoriam Zuzana Navarová.
Ceremoniál provázela vystoupení předních českých umělců. Blýskli se třeba Anna K s Richardem Krajčem, akustičtí Chinaski, Jarek Nohavica s novinkou "Jeruzalém" nebo Marie Rottrová, která předvedla píseň zesnulé Zuzany Navarové.
Přehled vítězů hlavních kategorií je následující:
SKUPINA ROKU
Tata Bojs
OBJEV ROKU
Aneta Langerová
ALBUM ROKU - POP
Kryštof - Mikrokosmos
ALBUM ROKU - ROCK
Tata Bojs - Nanoalbum
ZPĚVAČKA ROKU
Aneta Langerová
ZPĚVÁK ROKU
Dan Bárta
SKLADBA ROKU
Dan Bárta - On My Head
VIDEOKLIP ROKU
Tata Bojs - Virtuální duet
DVD ROKU
Monkey Business - Lazy Youth Old Beggars
Autor je redaktorem iDNES.

Názory

Vložit názor

Zaškrtněte, pokud nechcete zobrazit u svého příspěvku Váš e-mail.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver
Bez správné odpovědi na následující otázku nebude názor přidán.

  • Hrdinku nemusim (Chtek jsem to vzit po Frantovi Strakovi, 20.03.2005 01:31) Reagovat

    Nesouhlasim s kritikou Hrdinky, kteryho fakt,ale fakt vubec nemusim. Ale k takove estrade, jeko je mejdan hudebni branze, se jeho projev v tom nejlepsim smyslu slova hodi. Ma to, myslim si, urcitej smrnc a nema to tu odpornou topornost a spatnou cestinu, jako hudebni znalci treba z Radia 1. Tech si taky vazim, jak tou hudbou fakt zijou, ale vysilat by to myslim nemeli.
    Jinak, o ceny nejde, jde o ten mejdan a je tim lip, kdyz se lidi v prime time dozvi o hudbe...
    Vlastne klobouk dolu pred kazdym, kdo do usporadani takove akce jde.
    Hodne zdaru do dalsich let.

  • Ta zivost s lidmi byla skvela (Terka, 20.03.2005 09:23) Reagovat

    Nevím, nejsem kritik, akademik, pouze obyčejný posluchač. Letošní přenos se mi ale velice líbil, i přes ty technické problémy. A aneta Langerová, ta mi udělala obrovskou radost.

  • ceska hudba (Elessar, 20.03.2005 10:50) Reagovat

    Ja z ceskej hudby nic nemusim

  • Česká hudba II. (Tmq, 20.03.2005 11:46) Reagovat

    Já taky ne - zejména tu česky zpívanou (čeština je dobrá akorát tak na mluvení/psaní a do dechovky - v popu, rocku, danceu, "černotě" ap. působí jako pěst na oko).

  • ceska hudba 3 (JACK, 20.03.2005 13:07) Reagovat

    Ja ceskou hudbu muzu, pokud je ovsem zpivana anglicky. ;o)


zobrazit všechny názory (13 celkem)

Album týdne 21/2012

Na okraj Lukáše Bendy

Bene, řekni prdel, máš na to?


Nadužívání slovního spojení česká malost považuju za největší českou malost. Jsme mistři světa v komentářích a diskuzích na netu, ale pro pochopení legrace abychom si zaletěli na jinou planetu. Rozhořčené reakce, které vyvolal Ben Cristovao se svým novým super(s)hitem "Prdel", budiž toho důkazem.

Termín česká malost je tentokrát na místě. Arbitři jediného správného vkusu nezastavili začátkem května v komentářích - ať již na musicserveru nebo kdekoliv jinde - pusu. Jaký je ten Ben Cristovao pozér! Vlastně vůbec nemá ...

celý článek »

Filmserver.cz píše

CoKdyKde

St 23.05. Quantic (UK) (Lucerna Music Bar, Praha)

Čt 24.05. Monkey Business (Žluté lázně, Praha)

Pá 25.05. Photolab (BIO OKO, Praha)

So 26.05. Mezi ploty 2012 (Bohnice, Praha)

Ne 03.06. Kyuss Lives! (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)

více akcí