Hrad Veveří bude patřit electro muzice

27.08.2004 08:02 - Dan Hájek | foto: facebook interpreta

Electro Night (1)
© facebook interpreta
Se začátkem školního roku proběhne na hradě Veveří, který se nachází kousek od Brna, akce jménem Electro Night. Již z názvu je patrné, že během večera se bude hrát elektronická hudba mnoha odrůd. V prvním zastavení - to proběhne v pátek 3. září, vystoupí živě projekty H.E.E.L., Disharmony a Depressive Disorder. Začátek celé akce je naplánován na osmou hodinu večerní a o zábavu do brzkých ranních na after show párty se bude starat seskupení DJů fungující pod názvem Weyland Yutani Syllabi DJ's. Vstupné je rovných sto korun českých.

O projektu H.E.E.L. jsme na našich stránkách již psali. Jedná se o audiovizuální projekt, ve kterém byl spojen dark ambient s fotografickou prací Tomáše Galleho. Podle dostupných informací by během večera měly zaznít zcela nové kompozice. Po tomto začátku se na scéně objeví slovenská formace Disharmony, ta se zformovala v létě roku 2001 a u labelu Broken Seal zatím vydala dvě alba, jmenovitě "Moonwalker" a "Zoomer". K vydání je již nachystána také novinka "Collapse". Zakládajícími členy tohoto projektu je duo Ryby a Lord Shadow, které ve své hudbě čerpá z potemnělých minimalisticky laděných ploch. Závěr koncertního bloku bude patřit skupině Depressive Disorder, která úspěšně dokončila nahrávání nové desky "Ultima Ratio". Disorder společně se Storkem nachystali další porci chutného odvaru electronic body music a ukázky z tohoto počinu je možné si poslechnout na oficiálních stránkách tohoto projektu.

Electro Night na hradě Veveří slibuje zajímavou podívanou a zábavu, další akce stejného jména by měly brzy následovat, budeme vás včas informovat. První vystoupení se již blíží a jak již bylo uvedeno, proběhne v pátek 3. září od dvaceti hodin a pokud máte rádi elektronickou hudbu, rozhodně by jste zde neměli chybět.


NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY