Živě: Benson Boone - Bohemian Rhapsody / Beautiful Things (Coachella)

Benson Boone zazpíval na Coachelle "Bohemian Rhapsody" s Brianem Mayem. Kytaristu Queen musel publiku představit

Vydáno: 16.04.2025 17:37 v sekci Video - Honza Balušek | foto: Fource PR
Americký festival Coachella se i letos koná během dvou (téměř) identických víkendů. Pokud jste první z nich, který proběhl 11. až 13. dubna, nestrávili při online přenosech koncertů třeba Lady Gaga, Post Malona, Travise Scotta, Missy Elliott či Charli XCX, na internetu najdete alespoň spousty ukázek z nich. A třeba i z vystoupení Bensona Boona.

Mladý zpěvák, který před téměř rokem v plném rozpuku své slávy zazpíval také v pražském Lucerna Music Baru, na festivalu předvedl jedenáctipísničkovou show, kterou završil coververzí legendární "Bohemian Rhapsody" od Queen.

Splnil si také svůj muzikantský sen, když ji s ním na kytaru odehrál Brian May. Bohužel valná většina publika, tvořená dle zlých jazyků influencery a děckama, co si jdou fotit selfíčka, při zjevení šedovlasého hudebníka na scéně nevybuchla nadšením, jak si zpěvák asi představoval, a tak jej na konci skladby radši detailně představil: "Brian May, kytarista Queen."

Boona vlažná reakce diváků následně vyprovokovala i k natočení videa na TikTok, kde s banánem v ruce zpívá song na playback. Doplnil ho textem: "Já, když se snažím přimět dav na Coachelle, aby pochopil, jakou je Brian May absolutní legendou a jaký má kulturní dopad na hudbu a na celý svět."

Ignorace diváků naštěstí neměla žádný vliv na samotné předvedení písně, v níž Boone dokázal, v jakého showmana a skvělého zpěváka během několika měsíců dorostl. A podobně skvěle dopadl i jeho průlomový a největší hit "Beautiful Things", který s ním legendární kytarista odehrál také.

Prozatím není známo, zda May vystoupí s Boonem i na jeho koncertu ve druhém termínu Coachelly během nadcházejícího víkendu. Pokud ano, snad mu publikum připraví bouřlivější přivítání.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Nahlas 2 - Antologie poezie Osamělých písničkářů 9/10
Hudba v tisku: Když písňové texty mluví i bez hudby: "Nahlas 2" jako ryzí poezie Osamělých písničkářů Druhý díl antologie Osamělých písničkářů přináší další čtyři tematicky laděné celky s poezií, kterou můžete znát z tuzemských klubů nebo hudebních nosičů. Vzniká tak vzácný soubor současných osobitých písňových... čtěte zde
Vydáno: 02.01.2026 08:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
Peter Lipa - Neúprosné ráno (vinylová reedice 2025) 8/10
Recenze: První albové nadechnutí Petera Lipy "Neúprosné ráno" patří i po letech k zásadním počinům. Reedice mu sluší Peter Lipa dnes platí za výraznou tvář slovenské hudební scény. Zpěvák, přirozeně rozkročený mezi světy blues a jazzu, se svého profilového debutu paradoxně dočkal až po čtyřicítce. Deska vydaná v roce 1984 nesla název... čtěte zde
Vydáno: 01.01.2026 10:19 v sekci Recenze
Priessnitz - Nebel (vinylová reedice 2025) 9/10
Recenze: Noc a mlha v Jeseníkách a nově na vinylu. Na desce "Nebel" obalují Priessnitz posluchače příjemnou temnotou Vinylové ohlížení do minulosti kultovních Priessnitz pokračuje. Po loňském vydání dlouho nedostupného třetího alba "Hexe" a reedici naopak pozdějšího "Zero" přišel čas na "Nebel". Druhá studiovka formace nabízí jesenickou gotiku... čtěte zde
Vydáno: 31.12.2025 08:00 v sekci Recenze
Martin Čupka - V MØNØDREAM nedělám umělecké kompromisy
Rozhovory: Martin Čupka - V MØNØDREAM nedělám umělecké kompromisy Martin Čupka, frontman jedné z nejvýraznějších česko-slovenských rockových kapel John Wolfhooker, přichází s novým autorským projektem MØNØDREAM. Otevírá tak zcela novou kapitolu své hudební cesty. S myšlenkou zkusit si vlastní... čtěte zde
Vydáno: 30.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Trny & Žiletky - Je nutné zabít beránka 8/10
Recenze: Trny & Žiletky na desce "Je nutné zabít beránka" přidávají na zlověstnosti Nová studiovka Trnů & Žiletek "Je nutné zabít beránka" přináší hutnou, emotivní a temnou jízdu. Na posluchače nečeká žádný med, ale ten asi nikdo z fanoušků Desedovy práce ani neočekává. Lídr Dark Gamballe znovu posouvá... čtěte zde
Vydáno: 29.12.2025 13:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Naživo: Revival One Vision Of Queen? Guilty pleasure srovnatelné s "Love Islandem" - ve slušné společnosti o něm mluvit nebudete, ale baví (20.10.2025 10:45)
- Marc Martel představí v O2 universu svou show "One Vision of Queen" (06.10.2025 16:11)
- "Dokola". Mirai i Tomáš Klus bodují v českých rádiích se skladbami stejného názvu (05.09.2025 08:00)
- Nové desky 24/2025 - od Yungbluda přes Bensona Boona po Haim (25.06.2025 13:00)
- Jean Michel Jarre vydá svou loňskou show z Bratislavy i na fyzických nosičích (04.06.2025 13:04)
- Video: Tobias Forge z Ghost vzdal poctu Queen. Na předávání Polar Music Prize zazpíval "Bohemian Rhapsody" (01.06.2025 07:30)
- Na turné ji vzaly Taylor Swift i Olivia Rodrigo, teď Gracie Abrams kraluje českým rádiím (22.05.2025 08:00)
- Nová hudba od Queen? Podle Briana Maye se může stát cokoli (20.03.2025 19:13)
- Nejvíc nej: Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2024 podle musicserveru (20-11) (23.01.2025 13:45)
- Deep Purple v top desítce české albové hitparády statečně čelí převaze rapperů (01.08.2024 08:00)

ALBUM TÝDNE 00/2026

Alibaba
Furt stejný

Folk může být sofistikovaný i kýčovitý, židličkový, kotlíkářský, může tepat do společenských nešvarů, být zasněný, básnivý i výrazově dutý. V každém případě, ať už použijeme jakékoliv další adjektivum, měl by být upřímný, na nic si nehrát. To rozhodně platí pro album "Furt stejný" olomouckých Alibaba.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 11.01.
Pocta Davidu Stypkovi (CZ) (O2 universum, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince The Prodigy Justin Bieber Beyoncé Ewa Farna Lady Gaga Madonna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe