Filmová hudba Hanse Zimmera rozezněla Dubaj. Snímek "Hans Zimmer & Friends: Diamond in the Desert" přináší jedinečný zážitek i do českých kin

Filmová hudba Hanse Zimmera rozezněla Dubaj. Snímek "Hans Zimmer & Friends: Diamond in the Desert" přináší jedinečný zážitek i do českých kin

Vydáno: 10.03.2025 09:53 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: Aerofilms
Málokterého skladatele filmové hudby lze označit za globální superhvězdu - Hanse Zimmera rozhodně ano. Jeho melodie z filmů "Gladiátor", "Lví král", "Piráti z Karibiku", "Interstellar" nebo "Duna" slyšel prakticky každý. Držitel dvou Oscarů, ceny BAFTA a čtyř Cen Grammy dokáže svou hudbou naplnit největší arény na světě.

Nyní Hans Zimmer vstupuje na nové teritorium dokumentárního filmu a vrací svou hudbu tam, odkud vzešla - na filmová plátna. Tentokrát ale v podobě velkolepého koncertního filmu "Hans Zimmer & Friends: Diamond in the Desert", který vznikl v okouzlujícím prostředí exotické Dubaje. V českých kinech si jej budete moci vychutnat od 19. března. Vstupenky jsou již v prodeji.

Hnas Zimmer plakát
© Aerofilms
Koncertní záznam nabídne divákům jedinečný zážitek ze spojení skvělé hudby, vynikajících výkonů všech zúčastněných a unikátního prostředí. Kultovní Coca-Cola Arena, hvězdami nabitý dóm Al Wasl Plaza na výstavišti Expo City, ikonický mrakodrap Burdž al-Arab, dramatické duny arabské pouště - to vše se stane jedinečnými kulisami pro koncertní set, který zabírá celkovou hudební kariéru původem německého skladatele.

Snímek také nabídne velmi vzácný pohled za oponu tvůrčího procesu Hanse Zimmera. Zkoumá jeho touhu tvořit a příběhy, které stojí za jeho spolupracemi. Ve filmu "Hans Zimmer & Friends: Diamond in the Desert" nabízí své cenné postřehy zpěvačka Billie Eilish, režiséři Christopher Nolan a Denis Villeneuve, muzikanti Finneas, Johnny Marr, Pharrell Williams, herci Timothée Chalamet a Zendaya i producent hollywoodských trháků Jerry Bruckheimer, který navíc stojí i za produkcí dokumentu samotného. Snímek Desert režíroval Paul Dugdale, několikanásobný držitel ceny Emmy.

"'Turné Hans Zimmer Live' bylo jedním z nejvíce vzrušujících zážitků v mojí kariéře a jsem nadšený, že ho mohu divákům v kinech po celém světě zprostředkovat s filmem 'Diamond in the Desert'," popisuje Zimmer. "Vidět transformaci skladeb od jejich původu na stříbrném plátně do živé koncertní show a pak zase zpět na velké plátno je nádherný okamžik, kdy se kruh uzavírá. Doufám, že si diváci tento pohled za oponu užijí stejně tak, jako jsme si my užili jeho natáčení," dodal.

Issam Kazim, generální ředitel Dubajského úřadu pro cestovní ruch a komerční marketing (Visit Dubai), uvedl: "Hans Zimmer si za posledních pár let vybudoval k Dubaji silné pouto. Zdejší publikum uchvátil sérií nezapomenutelných koncertů a oblíbil si i město jako takové, z jehož krajiny, kultury a dědictví čerpá tvůrčí inspiraci. Stejně jako dílo Hanse Zimmera i Dubaj samotná rezonuje u publika všech věkových kategorií, kultur a národností. O významu města svědčí také skutečnost, že si Hans Zimmer zvolil Dubaj za téma svého vůbec prvního dokumentárního filmu, který zároveň představuje první destinační spolupráci tohoto druhu. Jeho hudba je neodmyslitelně spjata s filmovou tvorbou, a proto je příznačné, že tato mimořádná živá vystoupení si teď můžeme vychutnat v kinech po celém světě. Dubaj je pro takto ojedinělého umělce ideálním prostředím, které nechá vyniknout jeho umění, talentovaný orchestr, který pro tuto příležitost sestavil, a jedinečný zvuk, který v našem městě vytvořil."

Snímek "Hans Zimmer & Friends: Diamond in the Desert" vstupuje do kin pouze na omezenou dobu od 19. března. Do kin v České republice a na Slovensku jej distribuuje společnost Aerofilms.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Trny & Žiletky - Je nutné zabít beránka 8/10
Recenze: Trny & Žiletky na desce "Je nutné zabít beránka" přidávají na zlověstnosti Nová studiovka Trnů & Žiletek "Je nutné zabít beránka" přináší hutnou, emotivní a temnou jízdu. Na posluchače nečeká žádný med, ale ten asi nikdo z fanoušků Desedovy práce ani neočekává. Lídr Dark Gamballe znovu posouvá... čtěte zde
Vydáno: 29.12.2025 13:00 v sekci Recenze
Alibaba - Furt stejný 8/10
Recenze: Swingující blues-folk olomouckých Alibaba možná zůstává "Furt stejný", ale furt stejně skvělý a svůj Folk může být sofistikovaný i kýčovitý, židličkový, kotlíkářský, může tepat do společenských nešvarů, být zasněný, básnivý i výrazově dutý. V každém případě, ať už použijeme jakékoliv další adjektivum, měl by... čtěte zde
Vydáno: 29.12.2025 00:00 v sekci Recenze
Green Monster - Mutant Farm 8/10
Recenze: Mutanti i zombíci řádí v rytmu psychobilly na "Mutant Farm" veteránů Green Monster Páté desce domácích psychobilly legend Green Monster vévodí jedovatá zelená barva, která láká na hororovou projížďku farmou mutantů. Vedle ní hrají prim dunivý kontrabas a charakteristický, kousavý vokál lídra a zároveň... čtěte zde
Vydáno: 28.12.2025 14:30 v sekci Recenze
Dream of the Sun - What God Had Taken Once, He Can Always Take Twice 7/10
Recenze: Dream of the Sun zatím ohledávají terén, s "What God Had Taken Once, He Can Always Take Twice" ale debutují slibně Prvotina "What God Had Taken Once, He Can Always Take Twice" představuje pražské Dream of the Sun v okamžiku prvního velkého kroku. Cestu si k němu vybudovali pečlivě a očekávání nastavili poměrně vysoko. Jak to celé dopadlo a proč... čtěte zde
Vydáno: 28.12.2025 08:00 v sekci Recenze
Death In Rome - Angel (Karel Kryl - Cover) 7/10
Video: "Anděl" Karla Kryla v angličtině? Poslechněte si coververzi od německých Death In Rome Death In Rome je německý hudební projekt, který si na neofolkové a alternativní scéně získal pozornost svou jedinečnou estetikou a přístupem k hudbě. Namísto vlastních skladeb se kapela zaměřuje na reinterpretace známých popových... čtěte zde
Vydáno: 27.12.2025 16:00 v sekci Audio / Video | Video
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Publicistika: Písně našich srdcí: Vánoce, svátky a tak vůbec (24.12.2025 08:00)
- Billie Eilish natočila v režii Jamese Camerona koncertní film ve 3D (26.11.2025 17:02)
- Naživo: Enter Shikari proměnili Roxy v elektrický chaos v rytmu britské přesnosti (30.10.2025 18:30)
- Naživo: Vitální Iggy Pop, dynamičtí Justice, vyhořelý stánek. Colours Of Ostrava se přehouply do druhého dne (18.07.2025 15:18)
- Fotogalerie: Druhý den Colours prozářili Finneas i řada domácích interpretů (18.07.2025 11:55)
- Naživo: Billie Eilish se zlepšuje. Pražským koncertem jako by žádala zkušenější kolegyně, ať ji vezmou do party (02.06.2025 11:30)
- Na Colours of Ostrava přijede Finneas, bratr a spolupracovník Billie Eilish (03.02.2025 07:05)
- Video: Green Day s Billie Eilish, reunion Nirvany či No Doubt? Koukněte se na FireAid LA Benefit koncert (02.02.2025 14:53)
- Nejvíc nej: Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2024 podle musicserveru (10-1) (25.01.2025 10:20)
- Beyoncé, Taylor Swift, Billie Eilish i Sabrina Carpenter. Grammy odhalily očekávanou sestavu nominovaných (hlavně) žen (09.11.2024 11:45)

ALBUM TÝDNE 52/2025

Alibaba
Furt stejný

Folk může být sofistikovaný i kýčovitý, židličkový, kotlíkářský, může tepat do společenských nešvarů, být zasněný, básnivý i výrazově dutý. V každém případě, ať už použijeme jakékoliv další adjektivum, měl by být upřímný, na nic si nehrát. To rozhodně platí pro album "Furt stejný" olomouckých Alibaba.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince The Prodigy Justin Bieber Beyoncé Madonna Ewa Farna Lady Gaga Kryštof Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe