Praha oslaví život Edith Piaf: Francouzská hvězda Nathalie Lermitte zazpívá s orchestrem v Kongresovém centru

Praha oslaví život Edith Piaf: Francouzská hvězda Nathalie Lermitte zazpívá s orchestrem v Kongresovém centru

Vydáno: 04.03.2025 17:49 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: BrainZone
Milovníci francouzského šansonu se mohou těšit na jedinečný hudební zážitek. V pražském Kongresovém centru se 12. května 2025 uskuteční slavnostní koncert věnovaný památce legendární Edith Piaf. Nezapomenutelné písně této ikonické zpěvačky zazní v podání renomované francouzské interpretky Nathalie Lermitte.

Výjimečnou atmosféru večera podtrhne doprovod symfonického orchestru Bohemian Symphony Orchestra Prague Martina Šandy s aranžmá japonského skladatele Nobuyuki Nakajimy, jehož citlivé hudební úpravy dodají slavným melodiím nový rozměr. Publikum se může těšit na nestárnoucí hity jako "La Vie en Rose", "Non, je ne regrette rien" či "Hymne à l’amour".

"Pro orchestr i pro mě jako dirigenta to bude první setkání s hudbou Edith Piaf na vlastní kůži. Moc se na to těším. Její písně nebyly primárně psané pro velký orchestr, ale právě v tom vidím veliký potenciál. Symfonické pojetí dá skladbám úplně jinou dimenzi, jiný zvuk. Fanoušci Edith Piaf a šansonů jako takových uslyší něco, co znají, ale úplně jinak," láká Šanda.

"Písně Edith Piaf mám rád, byť jsem si k nim našel cestu až později. Rádi je využívají i filmaři, hned se mi například vybavila jedna z posledních scén snímku 'Zachraňte vojína Ryana'. Tahle francouzská hudba, kde je dominantní zpěv a harmonika, má úžasnou atmosféru. Právě harmonika bude samozřejmě zachovaná i během našeho koncertu. Vystoupí s námi harmonikář - sólista," doplňuje dirigent, který také bude poprvé spolupracovat s francouzskou zpěvačkou Nathalií Lermitte.

Vstupenky jsou již v prodeji v síti Ticketportal.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Priessnitz - Nebel (vinylová reedice 2025) 9/10
Recenze: Noc a mlha v Jeseníkách a nově na vinylu. Na desce "Nebel" obalují Priessnitz posluchače příjemnou temnotou Vinylové ohlížení do minulosti kultovních Priessnitz pokračuje. Po loňském vydání dlouho nedostupného třetího alba "Hexe" a reedici naopak pozdějšího "Zero" přišel čas na "Nebel". Druhá studiovka formace nabízí jesenickou gotiku... čtěte zde
Vydáno: 31.12.2025 08:00 v sekci Recenze
Martin Čupka - V MØNØDREAM nedělám umělecké kompromisy
Rozhovory: Martin Čupka - V MØNØDREAM nedělám umělecké kompromisy Martin Čupka, frontman jedné z nejvýraznějších česko-slovenských rockových kapel John Wolfhooker, přichází s novým autorským projektem MØNØDREAM. Otevírá tak zcela novou kapitolu své hudební cesty. S myšlenkou zkusit si vlastní... čtěte zde
Vydáno: 30.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Trny & Žiletky - Je nutné zabít beránka 8/10
Recenze: Trny & Žiletky na desce "Je nutné zabít beránka" přidávají na zlověstnosti Nová studiovka Trnů & Žiletek "Je nutné zabít beránka" přináší hutnou, emotivní a temnou jízdu. Na posluchače nečeká žádný med, ale ten asi nikdo z fanoušků Desedovy práce ani neočekává. Lídr Dark Gamballe znovu posouvá... čtěte zde
Vydáno: 29.12.2025 13:00 v sekci Recenze
Alibaba - Furt stejný 8/10
Recenze: Swingující blues-folk olomouckých Alibaba možná zůstává "Furt stejný", ale furt stejně skvělý a svůj Folk může být sofistikovaný i kýčovitý, židličkový, kotlíkářský, může tepat do společenských nešvarů, být zasněný, básnivý i výrazově dutý. V každém případě, ať už použijeme jakékoliv další adjektivum, měl by... čtěte zde
Vydáno: 29.12.2025 00:00 v sekci Recenze
Green Monster - Mutant Farm 8/10
Recenze: Mutanti i zombíci řádí v rytmu psychobilly na "Mutant Farm" veteránů Green Monster Páté desce domácích psychobilly legend Green Monster vévodí jedovatá zelená barva, která láká na hororovou projížďku farmou mutantů. Vedle ní hrají prim dunivý kontrabas a charakteristický, kousavý vokál lídra a zároveň... čtěte zde
Vydáno: 28.12.2025 14:30 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Písně Edith Piaf ožijí v pražském Kongresovém centru v podání Nathalie Lermitte (05.12.2024 10:38)
- Fotogalerie: Smetana v metalovém hávu: Kult ohně a symfonický orchestr (23.11.2024 12:15)
- Hvězdy pop-opery Il Volo již brzy vystoupí v Praze. Doprovodí je věhlasný Bohemian Symphony Orchestra Prague (01.10.2024 07:41)
- Naživo: Sedmadvacátý Brutal Assault potřetí: Cult of Fire oblékli Smetanu do černého, Candlemass vzpomínali, Laibach provokovali (15.08.2024 11:10)
- Jedinečné spojení blackmetalových Cult of Fire a Bohemian Symphony Orchestra Prague nad hudbou Bedřicha Smetany zazní v Divadle Hybernia (15.08.2024 09:48)
- Fotogalerie: Ozvěny Brutal Assault #27: Třetí den nabídl cestu od Smetany ke kontroverzím (14.08.2024 13:15)
- Festival Brutal Assault přinese unikátní poctu Bedřichu Smetanovi (05.03.2024 19:24)
- Naživo: Pražské smyčce z BSOP dodaly Kosheen kouzelnou atmosféru (03.06.2015 20:14)
- Duffy vzdá hold Édith Piaf (11.08.2013 14:00)
- Andrea Bocelli na nové desce zpívá s Nelly Furtado a Jennifer Lopez (02.01.2013 10:56)

ALBUM TÝDNE 52/2025

Alibaba
Furt stejný

Folk může být sofistikovaný i kýčovitý, židličkový, kotlíkářský, může tepat do společenských nešvarů, být zasněný, básnivý i výrazově dutý. V každém případě, ať už použijeme jakékoliv další adjektivum, měl by být upřímný, na nic si nehrát. To rozhodně platí pro album "Furt stejný" olomouckých Alibaba.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 11.01.
Pocta Davidu Stypkovi (CZ) (O2 universum, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince The Prodigy Justin Bieber Beyoncé Madonna Ewa Farna Lady Gaga Kryštof Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe