Groove Brno rozšiřuje program o Dirty Loops, Giacoma Turru či Janu Kirschner a láká na uvolněnou pohodu u Brněnské přehrady

Groove Brno rozšiřuje program o Dirty Loops, Giacoma Turru či Janu Kirschner a láká na uvolněnou pohodu u Brněnské přehrady

Vydáno: 11.03.2025 10:18 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: Groove Brno
Festival Groove Brno oslaví osmnáctiny v úplně novém hávu. Tentokrát nebude mít podobu jednotlivých klubových koncertů, ale přerodil se do koncentrované dvoudenní open-air podoby. A těšit se můžete nejen na příval skvělé hudby, ale také jedinečnou letní pohodu na okouzlující pláži Kozí horka na Brněnské přehradě. Do kalendářů si napište termín 11. a 12. července tohoto roku.

Line-up festivalu se pomalu zaplňuje. Vedle již ohlášených hvězd - přijede jedinečný kytarista Cory Wong, holandská saxofonistka Candy Dulfer se speciálním hostem, zpěvačkou Shelby J, jeden z nejnadějnějších baskytaristů současnosti Vincen García, norská senzace Jaga Jazzist a domácí barvy bude hájit B-Side Band s čerstvým autorským repertoárem - nyní do programu festivalu přibyla další jména.

Velkým lákadlem sobotního programu se stávají báječní Dirty Loops. Kapela ze Švédska už na Groove Brno hrála a pokaždé to byla jedinečná oslava brilantního muzikantství. Jinak tomu nebude ani v létě u Brněnské přehrady. Festival přiveze také Big Funk Brass. V srdci jejich nadžánrového mixu, kde zní hip hop, rock i jazz, tepe dvojice suzafonů, což jsou jedny z největších žesťových nástrojů vůbec a kapele propůjčují skutečně unikátní zvuk. Večerní program prvního festivalového dne bude mimo jiné patřit italskému kytaristovi Giacomu Turrovi. Ani on není věrnému publiku Groove Brno neznámý, nicméně, kromě toho, že mu od minulého plně vyprodaného koncertu v Metro Music Baru přibylo několik tisíc followerů na Instagramu, přiveze zcela nový materiál, na kterém pilně pracuje.

Sobotní festivalový den opanují ženy. Vedle již oznámené headlinerky Candy Dulfer s hostem Shelby J to bude například Jana Kirschner, která vloni bodovala skvělou deskou "Obyčajnosti". I na písně z tohoto alba určitě v jejím setu dojde. Z českých dam si Groove Brno vybral Báru Polákovou, pětinásobnou držitelku hudebních cen Anděl. Byť je repertoár oblíbené zpěvačky a herečky lehkým vykročením mimo běžné groovovské žánrové mantinely směrem ke kvalitnímu popu, její živelnost a sympatická hravost nemůžou v programu na pláži brněnské přehrady chybět. O Tamaře Kramar, která je rovněž novým jménem v sobotním programu, ještě uslyšíme. Pozitivní ohlasy si tahle slovenská skladatelka, zpěvačka a multiinstrumentalistka vysloužila debutovým EP "Bachelor of Science". Nyní její hudební cesta pokračuje novým směrem - připravuje totiž album, kde zaujala i roli producentky.

Line-up festivalu rozšířili i další tuzemští umělci. V pátek se můžete těšit na energický set The Stylists. Kapela kolem hráče na elektronické nástroje Moimira Papalescu (mj. Vanessa, The Nihilists nebo Magnetik) a zpěvačky Tonyi Graves se vloni vrátila po mnohaletém spánku - a rovnou se silným albem "Electric Animals". Chvíli před ní návštěvníky uvítá třináctičlenný projekt The People, kteří si exkluzívně pro Groove Brno připravili speciální set poskládaný ze skladeb funkových legend, který nikde jinde nebude ke slyšení. Sobotní live hudební program odstartuje Ikon, neboli hudební skladatel, multiinstrumentalista a producent Tomáš Konůpka, který je v našich vodách známý například z projektů Navigators, Android Asteroid, MYDY nebo 7krát3. Na Groove Brno se ale představí se svým sólovým projektem, který je plodem jeho výživného pracovního pobytu v Los Angeles.

První open-air ročník festivalu ale nebude zdaleka jen o hudbě. "Chceme, abyste si to přijeli užít," zdůrazňuje Josef Buchta, ředitel festivalu. "Čeká vás okouzlující místo plné zeleně přímo u vody na Kozí horce, nádherné pláži Brněnské přehrady," láká na festivalové dějiště, kam ale za běžných okolností hudba nemíří tak často. I v tomto ohledu tak bude první open-air Groove Brno jedinečný. Jak organizátoři zdůrazňují, kapacita areálu bude omezená, a navíc bude celá Kozí horka patřit jen a pouze návštěvníkům Groove Brno. V sobotu tak může letní groovy pohoda začít už od rána. Připraven bude doprovodný program a o hudební kulisu se postarají pečlivě zvolení DJ’s.

"Těšíme se na to, že vám nabídneme výjimečný zážitek. Klíčové pro nás je, aby se vám s Groove Brno líbilo po všech stránkách - cesta na místo konání lodí, odpočinek u vody, vynikající hudba, útulné prostředí. Kromě skvělé muziky si vychutnáte také široký výběr lahodných pochoutek, které brněnská gastro scéna nabízí, užijete si relax na trávě, připraveny budou sportovní aktivity ve vodě i na souši. A co je nejdůležitější a čeho si velmi vážíme: Budete s námi u přerodu Groove Brno v plnohodnotný letní open air festival, a tak s námi můžete klidně i v plavkách oslavit jeho plnoletost," říká s nadšením Josef Buchta.

Veškeré informace o možnostech ubytování v místě konání, dopravě - ať už lodní či pozemní -, gastro zóně, doprovodném programu a dalším budou postupně během jarních měsíců přibývat na webových stránkách groovebrno.cz.

Vstupenky na osmnáctý ročník festivalu Groove Brno zakoupíte nejsnáze online na GoOut.net nebo v partnerském kamenném předprodeji v Turistickém informačním centru, Panenská 1, Brno či jiných kamenných prodejnách v dalších městech.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Lucie, LOGSPEED CZ Aréna, Plzeň, 19.12.2025
Naživo: Sedm tisíc lidí, dvacet dva hitů a jedna jistota. Lucie uzavřela turné k oslavě 40 let v Plzni Lucie odehrála poslední koncert své výroční šňůry. Ten potvrdil její sílu v aktuální sestavě, stále rostoucí jistotu Viktora Dyka i fakt, že skupina není skanzenem, ale živou a fungující kapelou, která se sice také chce a umí... čtěte zde
Vydáno: 20.12.2025 16:30 v sekci Naživo
Lewis Capaldi - Survive 8/10
Minirecenze: Lewis Capaldi přináší na EP "Survive" comeback bez vaty Hudební i životní cesta Lewise Capaldiho by nedojala snad jen člověka se srdcem z kamene. Nijak zvlášť pohledný mladík s obrovským smyslem pro humor a psychickými i fyzickými problémy si svými písněmi dokázal podmanit spoustu... čtěte zde
Vydáno: 20.12.2025 08:00 v sekci Recenze | Minirecenze
Till Lindemann, O2 arena, Praha, 18.12.2025
Naživo: Till Lindemann nahradil v Praze šok mírnou rutinou Till Lindemann se vrátil do Prahy s vizuálně extrémní, ale téměř totožnou show jako minule, možná i proto byla O2 arena jen částečně zaplněná. Zatímco nováčky ohromily explicitní projekce a dekadentní cirkus, zkušenější... čtěte zde
Vydáno: 19.12.2025 16:00 v sekci Naživo
Pavel Čadek - Nebaví mě dělat věci stále stejně, nechci vypadat zajímavě jako cvičený medvěd na koloběžce
Rozhovory: Pavel Čadek - Nebaví mě dělat věci stále stejně, nechci vypadat zajímavě jako cvičený medvěd na koloběžce Písničkář Pavel Čadek patří do podobné krevní skupiny jako kolegové Pokáč či Michal Horák. Zkraje října vydal povedené čtvrté album "Cellem vpřed!", kterým se náladou odklonil od předchozího melancholického "Stepního vlka".... čtěte zde
Vydáno: 19.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Tame Impala - Deadbeat 7/10
Recenze: Tame Impala se na "Deadbeat" v pravidelném tepotu taneční elektroniky poněkud vytrácejí Kevin Parker se znovu pouští za hranice toho, co si pod zvukem Tame Impala běžně představujeme. Projekt, kdysi ukotvený v neo-psychedelii, postupně nasákl r'n'b, popem i elektronikou, aniž by přišel o svou barevnost a typické kouřmo.... čtěte zde
Vydáno: 18.12.2025 13:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Fotogalerie: Vyvrcholení Colours Of Ostrava ve všech jeho barvách (20.07.2025 22:12)
- Naživo: Candy Dulfer přivezla párty, Dirty Loops energii a Jana Kirschner uhrančivost. Groove Brno pokračoval druhým dnem (14.07.2025 14:00)
- Fotogalerie: Druhý den festivalu Groove Brno v obrazech (13.07.2025 20:00)
- Naživo: První den festivalu Groove Brno si pro sebe ukradli střelci Cory Wong a Vincen García (12.07.2025 17:00)
- Fotogalerie: První den festivalu Groove Brno v obrazech (12.07.2025 13:15)
- Festival Groove Brno slibuje letní hudební pohodu s Corym Wongem, Candy Dulfer a mnoha dalšími (03.07.2025 14:58)
- Fotogalerie: Festival Slunovrat opět po roce rozzářil Opavu (26.06.2025 12:00)
- Video: Klára Vytisková s Janou Kirschner radí, že máte věci nechat plynout jako "Řeku" (08.02.2025 19:36)
- Nejvíc nej: Rok 2024 v hudbě podle Honzy Průši (26.01.2025 10:00)
- Nejvíc nej: Dvacet nejlepších domácích desek roku 2024 podle musicserveru (5-1) (24.01.2025 15:00)

ALBUM TÝDNE 50/2025

Honza Nedvěd mladší a Příbuzní
Chlapský slovo

Jeden návrat je definitivně dokonán. Honza Nedvěd mladší s Příbuznými brázdí s úspěchem česká i slovenská pódia už nějaký čas, na nové písničky jsme si však museli počkat. Album "Chlapský slovo" navazuje tam, kde jeho táta s bráchou Františkem skončili - a to v té nejlepší podobě.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Justin Bieber The Prodigy Prince Ewa Farna Lady Gaga Beyoncé Madonna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe