Lady Gaga se na novém albu "Mayhem" vrací ke své popové podstatě. Deska vyjde na začátku března

Lady Gaga se na novém albu "Mayhem" vrací ke své popové podstatě. Deska vyjde na začátku března

Vydáno: 28.01.2025 13:21 v sekci Novinky - Josef Martínek | foto: Interscope Records
Svou sedmou studiovku sice Lady Gaga fanouškům původně slibovala už na únor, nakonec si na ni ale počkáme ještě o pár dní déle, konkrétně do 7. března. Ponese název "Mayhem" a půjde prý o nefalšovaně popovou nahrávku.

Lady Gaga - Mayhem
© Interscope Records
K rozhodnutí dovolit si vrátit se k podstatě tvorby ze svých začátků prý zpěvačku inspiroval především její partner Michael Polansky. Už dříve se držitelka třinácti Grammy nechala slyšet, že "to nebude nic jako 'Chromatica'".

Svou zatím poslední řadovku tohoto jména vydala před pěti lety, loni na podzim se připomněla alespoň soundtrackovým počinem k filmu "Joker: Folie à Deux" a především hitem "Die With A Smile" s Brunem Marsem.

Píseň, která aktuálně už čtyři týdny vévodí americkému singlovému žebříčku, se navzdory původním předpokladům na chystané desce také objeví, stejně jako v říjnu vydaný darkpopový singl "Disease". Třetí ochutnávku představí LG 2. února během vyhlášení Grammy.

Pro Los Angeles Times osmatřicetiletá umělkyně prohlásila, že "songy z 'Mayhem' jsou vzpomínkami na všechna špatná rozhodnutí v jejím životě". Půjde tedy o zkoumání bolesti. "Ale končí to láskou. Ta je odpovědí na všechen chaos v mém životě, nacházím v ní mír," dodala.

Očekávaná novinka obsáhne těchto čtrnáct kousků: Disease, Abracadabra, Garden of Eden, Perfect Celebrity, Vanish into You, Killah (feat. Gesaffelstein), Zombieboy, Lovedrug, How Bad Do U Want Me, Don't Call Tonight, Shadow of a Man, The Beast, Blade of Grass, Die With A Smile (feat. Bruno Mars).


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Lucie, LOGSPEED CZ Aréna, Plzeň, 19.12.2025
Naživo: Sedm tisíc lidí, dvacet dva hitů a jedna jistota. Lucie uzavřela turné k oslavě 40 let v Plzni Lucie odehrála poslední koncert své výroční šňůry. Ten potvrdil její sílu v aktuální sestavě, stále rostoucí jistotu Viktora Dyka i fakt, že skupina není skanzenem, ale živou a fungující kapelou, která se sice také chce a umí... čtěte zde
Vydáno: 20.12.2025 16:30 v sekci Naživo
Lewis Capaldi - Survive 8/10
Minirecenze: Lewis Capaldi přináší na EP "Survive" comeback bez vaty Hudební i životní cesta Lewise Capaldiho by nedojala snad jen člověka se srdcem z kamene. Nijak zvlášť pohledný mladík s obrovským smyslem pro humor a psychickými i fyzickými problémy si svými písněmi dokázal podmanit spoustu... čtěte zde
Vydáno: 20.12.2025 08:00 v sekci Recenze | Minirecenze
Till Lindemann, O2 arena, Praha, 18.12.2025
Naživo: Till Lindemann nahradil v Praze šok mírnou rutinou Till Lindemann se vrátil do Prahy s vizuálně extrémní, ale téměř totožnou show jako minule, možná i proto byla O2 arena jen částečně zaplněná. Zatímco nováčky ohromily explicitní projekce a dekadentní cirkus, zkušenější... čtěte zde
Vydáno: 19.12.2025 16:00 v sekci Naživo
Pavel Čadek - Nebaví mě dělat věci stále stejně, nechci vypadat zajímavě jako cvičený medvěd na koloběžce
Rozhovory: Pavel Čadek - Nebaví mě dělat věci stále stejně, nechci vypadat zajímavě jako cvičený medvěd na koloběžce Písničkář Pavel Čadek patří do podobné krevní skupiny jako kolegové Pokáč či Michal Horák. Zkraje října vydal povedené čtvrté album "Cellem vpřed!", kterým se náladou odklonil od předchozího melancholického "Stepního vlka".... čtěte zde
Vydáno: 19.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Tame Impala - Deadbeat 7/10
Recenze: Tame Impala se na "Deadbeat" v pravidelném tepotu taneční elektroniky poněkud vytrácejí Kevin Parker se znovu pouští za hranice toho, co si pod zvukem Tame Impala běžně představujeme. Projekt, kdysi ukotvený v neo-psychedelii, postupně nasákl r'n'b, popem i elektronikou, aniž by přišel o svou barevnost a typické kouřmo.... čtěte zde
Vydáno: 18.12.2025 13:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- "Vánoce na míru" už úřadují. Ewa Farna boduje se svátečním hitem v rádiích i ve streamování (11.12.2025 08:00)
- Recenze: Babymetal bourají konvence: nová deska "Metal Forth" přináší chaos, odvahu i triumf (31.08.2025 08:00)
- Vyčerpala se česká scéna pro mladé? Domácímu albovému žebříčku vládnou Slováci (26.06.2025 08:00)
- Stačily tři týdny. Marek Ztracený se díky "Zastav mě" opět pyšní nejhranější českou písní (19.06.2025 08:00)
- Lady Gaga kraluje českým rádiím, Ewa Farna díky Dua Lipa efektu vyletěla ve streamování (12.06.2025 08:00)
- Na turné ji vzaly Taylor Swift i Olivia Rodrigo, teď Gracie Abrams kraluje českým rádiím (22.05.2025 08:00)
- Český albový žebříček ovládla Sara Rikas, v souboji generací předčila Michala Prokopa (08.05.2025 08:00)
- Lady Gaga v Riu zpívala pro dva a půl milionu lidí. Výrazně předčila i Madonnu (04.05.2025 18:18)
- Českými žebříčky zatřásla Slovenka Sara Rikas (01.05.2025 08:00)
- České žebříčky se obešly bez zásadních změn, novinky v rádiích obstaraly Miley Cyrus či Lady Gaga (24.04.2025 08:00)

ALBUM TÝDNE 50/2025

Honza Nedvěd mladší a Příbuzní
Chlapský slovo

Jeden návrat je definitivně dokonán. Honza Nedvěd mladší s Příbuznými brázdí s úspěchem česká i slovenská pódia už nějaký čas, na nové písničky jsme si však museli počkat. Album "Chlapský slovo" navazuje tam, kde jeho táta s bráchou Františkem skončili - a to v té nejlepší podobě.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber Vladimír Mišík The Prodigy Prince Ewa Farna Lady Gaga Beyoncé Madonna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe