<i>Co zmůžeme?</i>, ptají se v novém klipu Chief Bromden. Nové album "in/tense logic" vychází již příští týden.

Co zmůžeme?, ptají se v novém klipu Chief Bromden. Nové album "in/tense logic" vychází již příští týden.

Vydáno: 07.03.2024 13:27 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: Romana Kovacsová
Chief Bromden představují druhý singl z nové desky "in/tense logic", kterou 15. března vydává label Full Moon Forum. Videoklip k písni má na svědomí experimentální režisér Jonáš Svoboda. Představuje bezradného antihrdinu, který je nucen věnovat se nejasné a zdánlivě bezpředmětné činnosti. Klip nepřináší rozuzlení, pouze zmar, úzkost a únavu.

Text písně si pohrává s projevením hlubokého citu v bezcitném světě. Jednalo se o volnou obousměrnou inspiraci, asociační hru. Postava psychopatického supervizora v klipu je volným odrazem barvoslepého policisty v textu, touha "zničit se", oprostit se od tohoto světa, zachycena ve slokách je vyobrazena bezvýchodným vyčerpáním a sisyfoským denním cyklem zbídačeného antihrdiny.

"Původní myšlenkou klipu bylo točit den co nejtemněji, jako by byl noc, a noc co nejsvětleji, jako by byla den. Tato vizuální esej nakonec napsala příběh sama. A ten je až děsivě realistický," říká o videoklipu autor Jonáš Svoboda.

Samotná píseň a její text chytá volně padající střípky násilí, které se odehrává napříč dějinami a v současnosti na globální úrovni. "Česká totalitní zkušenost, probíhající ruská agrese na Ukrajině, protesty v Teheránu nebo palestinsko-izraelský konflikt; vnímavost k těmto událostem se volně propisuje do této písně. Není však politická. Asi nejdůležitější je tam ten kontrast se silným individualistickým citem, který je svobodný a krásný. Určitě je tam obava z nějaké formy pokrytectví v duchu: jak můžeme prožívat svobodnou lásku, opájet se a dělat muziku, když ostatní bojují o holý život? A co zmůžeme? Tyto otázky si asi pokládá každý a vím, že jsem na to hodně myslel, když jsme tuhle píseň s kapelou skládali," pojednává o písni zpěvák a kytarista Štěpán Pařízek.

Nové album Chief Bromden "in/tense logic" vychází 15. března u vydavatelství Full Moon Forum. Obsahuje devět skladeb a vychází v limitované edici 100 ks průsvitných zlatých vinylů, které můžete předobjednat již nyní. Kapela vyráží na koncerty v Česku a na Slovensku, včetně pražského i brněnského křtu.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Kensington - First Rodeo 9/10
Recenze: Velkolepý comeback Kensington se vydařil. "First Rodeo" připomíná otevření balíčku chipsů První místo v nizozemské albové hitparádě a natřikrát vyprodaná hala Ziggo Dome. Vzhledem k síle comebackových singlů s novým zpěvákem Jasonem Dowdem se dalo čekat, že velkolepý návrat na scénu nebude propadák. Ostře sledovaná... čtěte zde
Vydáno: 03.02.2026 15:00 v sekci Recenze
Apashe míří do Prahy. Podívejte se na šest jeho klipů, u kterých budete tančit skrz slzy
Nejvíc nej: Apashe míří do Prahy. Podívejte se na šest jeho klipů, u kterých budete tančit skrz slzy Belgický hudebník a producent proslul mixováním klasické a elektronické hudby. Léta s ním spolupracuje třeba videoherní společnost Ubisoft, která jeho díla použila do trailerů her jako "Assassin's Creed" nebo "Far Cry". Už 6. února... čtěte zde
Vydáno: 03.02.2026 08:00 v sekci Publicistika | Nejvíc nej
Gufrau, Viktor Kal. - Boyband 8/10
Recenze: Gufrau a Viktor na Kal. na desce "Boyband" dokazují, že nejsou pouze one-hit wonder Po vydání songu "Navždycky blázen" všichni bedlivě vyčkávali, jestli šlo jen o štěstí jednoho hitu, nebo si Gufrau a Viktor Kal. udrží nově nabyté fanoušky. Album "Boyband" naštěstí ukazuje, že úspěch nebyla náhoda a... čtěte zde
Vydáno: 02.02.2026 17:30 v sekci Recenze
V shortlistech Cen Anděl vyčnívají nová jména. Ve finále ale může být všechno jinak
Na okraj: V shortlistech Cen Anděl vyčnívají nová jména. Ve finále ale může být všechno jinak V posledních letech se stalo tradicí, že před konečnými nominacemi přicházejí Ceny Anděl s takzvanými shortlisty, tedy sedmičkou postupujících v každé z patnácti kategorií. Jde o první indicie možných favoritů. Z předešlých... čtěte zde
Vydáno: 02.02.2026 10:00 v sekci Publicistika | Na okraj
Blitz Union - Evolution 9/10
Recenze: Když se metal potká s osmdesátkami i budoucností. Tak zní Blitz Union na desce "Evolution" Blitz Union fungují už pár let, v Česku ale pořád zůstávají spíš neprobádaným zbožím. Po pěti letech nyní přicházejí s deskou "Evolution" vydanou u německého labelu a přinášejí vypilované songy, promyšlenou image, syrové... čtěte zde
Vydáno: 02.02.2026 00:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Od chaosu a hluku k síle písně. Chief Bromden v březnu vydají novou desku (04.02.2024 14:06)
- Fotogalerie: Na koncertě Shame stříkala energie až do stropu (13.11.2023 20:11)
- Full Moon Forum chystá v březnu label night (22.02.2022 15:19)
- Chief Bromden vydávají klip k písni "Soul Sucker" (09.01.2021 10:15)
- Chief Bromden oslavují s albem "Slunovrat" periferii (05.03.2020 09:08)

ALBUM TÝDNE 05/2026

Blitz Union
Evolution

Blitz Union fungují už pár let, v Česku ale pořád zůstávají spíš neprobádaným zbožím. Po pěti letech nyní přicházejí s deskou "Evolution" vydanou u německého labelu a přinášejí vypilované songy, promyšlenou image, syrové kytary i osmdesátkové klávesy. Nečekejte ale žádné "Ein Kessel Buntes".

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)
Čt 12.02.
Lenka Dusilová (CZ) (Archa+, Praha)
Ne 15.02.
BvdLvd (UK) / Changeline (FR) (Café V Lese, Praha)
Po 16.02.
Sombr (US) (Forum Karlín, Praha)
Út 17.02.
The Last Dinner Party (UK) (Forum Karlín, Praha)
St 18.02.
Hatari (ISL) (Fuchs2, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince Justin Bieber The Prodigy Lady Gaga Beyoncé Ewa Farna The Cure Madonna Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe