TOPlist
shop.musicserver.cz
Nejoblíbenějším DJem se letos stává David Guetta, loňský vítěz Martin Garrix je až třetí

Nejoblíbenějším DJem se letos stává David Guetta, loňský vítěz Martin Garrix je až třetí

Vydáno: 27.11.2023 17:34 v sekci Novinky - Jaromír Koc | foto: Marie Trávníčková / musicserver.cz
Prestižní hudební magazín DJ Mag po roce opětovně zveřejnil výsledky ankety o nejpopulárnějšího DJe světa. Tentokrát to bylo již potřicáté, avšak zatímco v minulých letech se tak stalo v rámci velkolepé show v Amsterodamu, letos se vše odhalilo pouze internetově.

Letošní ročník Amsterdam Dance Event přinesl mnoho opravdu nádherných DJských vystoupení, vyhlášení ankety Top 100 DJs ale neobsahoval. Výsledky tohoto přehledu popularity a oblíbenosti mezi DJi a producenty tak trochu prošuměly, protože byly přenášeny pouze na sociálních sítích z Ibizy formou tříhodinového předtočeného streamu, kdy tedy i všichni hlavní aktéři o svém umístění a ocenění již věděli, a všichni se tak sporadicky připojili jen formou krátkého videa. Záznam celého streamu, který je proložen několika sety, najdete pod článkem.

Důležité je podotknout, že o celkovém výsledku rozhodlo více než 1,3 milionu hlasů, které po internetu zaslali fandové z celkem 237 zemí. Než se milovníci taneční hudby dozvěděli to nejpodstatnější, byl oceněn například legendární barbadoský DJ a producent Carl Cox, a to za neuvěřitelných třicet let, které nepřetržitě strávil v první stovce této ankety. Vyzdvižena byla i jihoafrická DJka a producentka Desiree, která získala ocenění jakožto Future Star.

Mezi první stovkou DJů a producentů najdeme letos hned devět nových jmen, tím nejvýše postaveným je britský producent, zpěvák a skladatel Fred Again.., který se vyhoupl až na 34. příčku. Zajímavými jmény však začíná i prestižní Top 10. Na jejím chvostu je poprvé brazilský DJ Vintage Culture, na devítku ze čtyřiadvacítky poskočila jihokorejská DJka Peggy Gou. Osmé místo bere Steve Aoki, sedmý je letos Afrojack, který v porovnání s minulým rokem ztratil pouhou jednu příčku.

Na šestce je letos stále populárnější Timmy Trumpet, taneční styl trance skvěle brání na pátém místě Armin van Buuren, který letos obhájil svou pozici. Totéž dokázal na čtvrtém místě Brazilec Alok, tudíž největší porážku letos zaznamenal na třetím místě Martin Garrix, který anketu v minulém roce vyhrál. Dvojku bere populární dvojice Dimitri Vegas & Like Mike, tudíž nejoblíbenějším DJem a producentem je po roční pauze opět David Guetta, který toto ocenění získává již počtvrté a dá se říci, že naprosto oprávněně.

Top 100 DJs Top 10:

10. Vintage Culture
9. Peggy Gou
8. Steve Aoki
7. Afrojack
6. Timmy Trumpet
5. Armin van Buuren
4. Alok
3. Martin Garrix
2. Dimitri Vegas & Like Mike
1. David Guetta


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Nové desky 6/2025 - od The Lumineers přes Lacuna Coil po Manic Street Preachers
Nové desky 6/2025 - od The Lumineers přes Lacuna Coil po Manic Street Preachers V hudebních novinkách se tentokrát sešla pestrá směsice interpretů. Společnou desku vydali Drake a PartyNextDoor, tvrdší žánry zastupují Lacuna Coil, britskou rockovou scénu Manic Street Preachers, folk-rock The Lumineers, r'n'b Alessia... čtěte zde
Vydáno: 19.02.2025 12:00 v sekci Novinky | Nové desky
Reverend Killjoy - The Outlaw’s Prayer 8/10
Recenze: Psanci z Reverend Killjoy střílí na debutu "Outlaw’s Prayer" proklatě přesnou municí Brňáci Reverend Killjoy o sobě dali vědět před rokem a půl podařeným EP "What Became of Reverend Killjoy?". Nyní konečně přichází plnokrevný debut "Outlaw’s Prayer", který přináší slušnou porci muziky nasycené atmosférou... čtěte zde
Vydáno: 19.02.2025 08:00 v sekci Recenze
Chef'Special, Neon Dreams, Rock Café, Praha, 17.2.2025
Naživo: Chef'Special spolu s Neon Dreams dovezli stadionový program do Rock Café a málem ho zbourali Rozhodně platí, že Chef'Special už výborná vystoupení odehráli. To se ví a spoustu svědků uvedeného najdete takřka po celém světě. Že už ale v půlce února budeme mít kandidáta na koncert roku, s tím asi nepočítal vůbec... čtěte zde
Vydáno: 18.02.2025 12:00 v sekci Naživo
Lacuna Coil - Sleepless Empire 7/10
Recenze: Na "Sleepless Empire" Lacuna Coil se střídají skvělé skladby s průměrnými Jedna z nejpopulárnějších italských metalových kapel Lacuna Coil si do svého katalogu nadělila jubilejní desáté studiové album "Sleepless Empire", na které fanoušci čekali dlouhých šest let. Povedlo se v posledních letech spíše... čtěte zde
Vydáno: 18.02.2025 08:00 v sekci Recenze
Chef’Special - Od Twenty One Pilots jsme se naučili hlavně pracovní morálku
Rozhovory: Chef’Special - Od Twenty One Pilots jsme se naučili hlavně pracovní morálku Festival Colours Of Ostrava už nizozemské Chef'Special přivezl do Ostravy v roce 2022. V pondělí 17. února si ale skupina, která si zahrála i v amsterodamské Ziggo Dome, vyzkouší pražské Rock Café. Na otázky musicserveru odpovídali... čtěte zde
Vydáno: 17.02.2025 10:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Neměnné české žebříčky oživil jen The Weeknd s novou deskou (13.02.2025 08:00)
- Českým rádiím dál vévodí Hozier, nejhranější domácí písní se pyšní Jelen (06.02.2025 08:00)
- Modly českých teenagerů se nemění: v žebříčcích bodují Calin, Sheen či Cristovao (30.01.2025 08:00)
- Nejoblíbenějším DJem letošního roku se stal Martin Garrix (22.10.2024 19:09)
- Nové desky 36/2024 - od Davida Gilmoura přes Paris Hilton po The Dead Daisies (11.09.2024 11:00)
- Naživo: V závěru Szigetu se potkávali staří známí. Skrillex si zahrál s Four Tet, ohromující show předvedli Fred Again i Raye zápasící s vosou (18.08.2024 19:30)
- Naživo: Bezradnému Martinu Garrixovi na Szigetu vypadl zvuk, Bebe Rexha rozmetala předsudky a Louis Tomlinson si mohl zajít na revival One Direction (11.08.2024 16:42)
- Fotogalerie: Třetí a čtvrtý den třicátého ročníku maďarského festivalu Sziget ve fotografiích (11.08.2024 14:27)
- Naživo: Závěrečné dva dny Beats for Love roztancovali Alok či David Guetta (11.07.2024 11:41)
- Fotogalerie: V poslední den Beats for Love přilákal David Guetta davy lidí (07.07.2024 10:39)

ALBUM TÝDNE 07/2025

Ludovico Einaudi
The Summer Portraits

Každá doba přináší nějakého hudebního génia, jehož tvorba se vám chtě nechtě vryje do paměti. Zatímco v období klasicismu to byl Mozart, o talentované skladatele není nouze ani v současné době. Pokud dáváte přednost minimalistickým dílům, neměl by vám uniknout Ludovico Einaudi.

10/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

St 19.02.
Saxon (UK) (Lucerna Music Bar, Praha)
Pá 21.02.
Ericdoa (US) (Rock Café, Praha)
Pá 21.02.
35 let Indies (Fléda, Brno)
So 22.02.
Bullet For My Valentine (UK) + Trivium (US) (Forum Karlín, Praha)
Ne 23.02.
Cyndi Lauper (US) (O2 arena, Praha)
Čt 27.02.
Loreen (SWE) (Roxy, Praha)
Čt 27.02.
JJ Grey & Mofro (US) (Lucerna Music Bar, Praha)
Pá 28.02.
Kiasmos (ISL) (SaSaZu, Praha)
Út 04.03.
Dean Lewis (AUS) (Forum Karlín, Praha)
Út 04.03.
Animals As Leaders (US) / Night Verses (US) (Roxy, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Justin Bieber Vladimír Mišík Prince Lady Gaga Lucie Vondráčková Beyoncé Madonna The Weeknd Kabát Mirai Viktor Sheen Taylor Swift Coldplay Queen Pink Floyd Vypsaná fiXa Linkin Park Avril Lavigne Karel Gott
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Souhlasím