Na oslavě 150. vydání magazínu Full Moon zahrají Amelie Siba, Fvck_Kvlt a Kalle

Na oslavě 150. vydání magazínu Full Moon zahrají Amelie Siba, Fvck_Kvlt a Kalle

Vydáno: 14.09.2023 17:47 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: Romana Kovácsová
Magazín Full Moon oznamuje kompletní program slavnostního večera nazvaného Full Moon #150 a pořádaného u příležitosti jubilejního vydání. Na něm vystoupí Amelie Siba, slovenský rapper Fvck_Kvlt (na snímku) a skupina Kalle, DJs Isama Zing a Toyota Vangelis a všechno otevře publicistická debata pod vedením Pavla Turka. Full Moon #150 proběhne ve středu 11. října 2023 v pražské MeetFactory.

Full Moon #150
© Full Moon
Vstupenky v ceně 390 Kč jsou k dispozici na webových stránkách MeetFactory a v předprodejní síti GoOut.cz (plus poplatky). Kapacita klubu bude omezená, k dispozici jsou také dvě supporterské edice vstupenek, v hodnotách 800 Kč a 1 500 Kč (včetně poplatků). Pořadatelé z Full Moonu připravili pro návštěvníky vybraný program.

"Vybírali jsme ze jmen, která jsou s časopisem nějakým způsobem spojená," říká šéfredaktor Michal Pařízek a doplňuje: "Pro všechny vystupující rovněž platí, že v posledních měsících vydali výjimečná a oceňovaná alba. Nehrajeme na headlinery, všichni dostanou adekvátní prostor." Táborská dvojice Kalle získala za svou desku "Under the Black Moss" již druhou Cenu Anděl, odvážná kolekce "Gently Double A" patří k tomu nejpovedenějšímu, co nadějná umělkyně Amelie Siba nabídla, a novinka "Cigán" trnavského rapera a producenta Fvck_Kvlta aspiruje na slovenské album roku.

Podobně cenění jsou DJs, kteří na akci vystoupí - Jonatan Pastirčák získal za první desku pod nickem Isama Zing cenu Radio_Head Awards, za soundtrack k filmu "Arvéd" pak nedávno s producentem Aid Kidem obdržel i Českého lva. A debut "Výklopný světlomety" od Václava Pelouška, vystupujícího jako Toyota Vangelis, patří k nejlépe hodnoceným nahrávkám letošního roku. Večer zahájí debata "Měsíční svít nebo měsíční krajina: perspektivy současné hudební publicistiky", kterou bude moderovat uznávaný publicista Pavel Turek z týdeníku Respekt.

Obsazení diskuze bude oznámeno před akcí, proběhne v 18:00 v Divadelním sále s volným vstupem, kapacita je omezená. Pro akci Full Moon #150 vznikla také limitovaná série merchandise vyrobeného z reklamních bannerů Full Moonu a soutěže Cover Moon. K dispozici budou čtyři varianty výrobků, od malého psaníčka po velký batoh, všechny v omezené edici několika málo kusů, každý z nich je originál.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Radim Kopáč - Všechno je špatně, zpátky na stromy! (český punk a hardcore v textech 1979 - 1989) 7/10
Hudba v tisku: Kniha "Všechno je špatně, zpátky na stromy!" nás vrací do těžké doby normalizace, kdy i u nás začal vznikat punk Kdo by neznal skupiny jako Visací zámek, Plexis, SPS nebo Wanastowi Vjecy? Všechny začínaly v osmdesátých letech minulého století. Jak se český punk a hardcore ještě za minulého režimu rodily, se snaží přiblížit kniha "Všechno je... čtěte zde
Vydáno: 07.01.2026 08:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
Michal Hrůza - Samota slouží mně. Koncert je největší odměna pro muzikanta
Rozhovory: Michal Hrůza - Samota slouží mně. Koncert je největší odměna pro muzikanta Zpěvák a skladatel Michal Hrůza si pro své fanoušky po pěti letech připravil nové album. Autentická deska plná příběhů a bezprostředních emocí dostala jméno "Kouzlo samoty". V jedenácti písních můžeme slyšet hudebníkův... čtěte zde
Vydáno: 06.01.2026 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Vítěze Cen Anděl poznáme v dubnu, vyhlášení se uskuteční na pražském Výstavišti
Vítěze Cen Anděl poznáme v dubnu, vyhlášení se uskuteční na pražském Výstavišti Po skončení kalendářního roku 2025 přichází čas bilancování. V pestré nabídce různých odborných hudebních anket nebude chybět ani ta nejznámější - Ceny Anděl. Okřídlené sošky doletí ke svým majitelům už 11.... čtěte zde
Vydáno: 05.01.2026 16:00 v sekci Novinky
Tom Smith - There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light 9/10
Recenze: Tom Smith chce na "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light" slyšet, jak s ním rozmlouváte Tom Smith je jako nezaměnitelný hlas formace přes dvě dekády napevno spojen s Editors. Až nyní zjevně přišel ten správný čas na jeho sólový debut "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light". Název o něm prozrazuje... čtěte zde
Vydáno: 05.01.2026 00:00 v sekci Recenze
Tři sestry - Pub Art 7/10
Recenze: Tři sestry povznesli svůj hospodský um na "Pub Art" Po čtyřiceti letech fungování může málokdo zcela bez výčitek pojmenovat své album "Pub Art". Jenže skupina Tři sestry se svou nezaměnitelnou poetikou piva, cigár a lascivního humoru skutečně povznesla hospodský punk na umění.... čtěte zde
Vydáno: 04.01.2026 08:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Recenze: Fvck_Kvlt na desce "Mŕtva revolúcia" ukazuje, že změna začíná pochybností (01.11.2025 09:00)
- Fotogalerie: Festival Slunovrat opět po roce rozzářil Opavu (26.06.2025 12:00)
- Denis Bango aka Fvck_Kvlt vydává album "Mŕtva revolúcia" (15.03.2025 10:12)
- Fotogalerie: Festival Battlefield Rituals v čele s Heilung roztančil davy (08.09.2024 18:19)
- Rozhovory: Martin Kozumplík (Full Moon, Smile Music) - Mým úkolem je na celou věc nějak shlížet a moc se do toho nemíchat (04.10.2023 08:00)
- Festival Pop Messe přidává nová jména! Do Brna dorazí Spiritualized, Tommy Cash, Kokoko!, Mareux, Gilla Band, Kode9, Berlin Manson, Kalle a mnoho dalších (10.05.2023 16:58)
- Fotogalerie: Kalle v olomouckém Jazz Tibet Clubu pohledem objektivu (06.05.2023 18:15)
- Publicistika: Dvacet nejlepších domácích desek roku 2022 podle musicserveru (10-6) (26.01.2023 12:15)
- Amelie Siba je nominovaná na Music Moves Europe Awards 2023. Cenu má na poličce třeba Dua Lipa (13.10.2022 18:44)
- Vivat Moody Moon Noize vol. 3 oživí historické centrum Prachatic (27.07.2022 09:27)

ALBUM TÝDNE 01/2026

Tom Smith
There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light

Tom Smith je jako nezaměnitelný hlas formace přes dvě dekády napevno spojen s Editors. Až nyní zjevně přišel ten správný čas na jeho sólový debut "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light". Název o něm prozrazuje mnohé. Jeho komorní pojetí vás naplno vtáhne a s emocemi jde až na dřeň.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 11.01.
Pocta Davidu Stypkovi (CZ) (O2 universum, Praha)
So 17.01.
Stodola Michala Tučného (O2 arena, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Prince Justin Bieber Vladimír Mišík The Prodigy Lady Gaga Madonna Beyoncé Ewa Farna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe