Metallica musela odložit koncert, James Hetfield chytil covid

04.09.2023 12:28 - Honza Balušek | foto: Tom Jajo Rozkovec / musicserver.cz

Pandemie covidu-19 je sice již za námi, ale samotná nemoc nikam nezmizela. Přesvědčila se o tom i Metallica, kterou pozitivní test zasáhl na místě nejcitlivějším. Vir totiž zaútočil na frontmana Jamese Hetfielda, a kapela tak musela odložit koncert v rámci své M72 World Tour v arizonském Phoenixu, který měla odehrát v neděli 3. září.

"Je nám to velmi líto, ale zítřejší plánovaný termín M72 na State Farm Stadium byl odložen na sobotu 9. září 2023, protože Jamese bohužel dostihl covid. Jsme nesmírně zklamáni a litujeme všech nepříjemností, které vám to způsobilo. Těšíme se, že se příští sobotu vrátíme a dokončíme M72 No Repeat Weekend v Glendale," sdělila formace v sobotu a přiložila i fotku Hetfieldova pozitivního testu.

Důvodem odložení druhého z vystoupení není žádná nařízená izolace, ale fakt, že zpěvák a kytarista je prostě nemocný. Podle informací fanoušků se Hetfield už během show 1. září na stejném místě (band jede speciální turné, na němž ve stejném městě hraje během dvou večerů dva různé setlisty) ztrácel hlas a nechával zpívat fanoušky více než obvykle. Skupina ten večer dokonce ze seznamu skladeb vypustila i dva plánované kousky - "The Day That Never Comes" a "Master Of Puppets".

Štěstí v neštěstí pro Metalliku i fanoušky je to, že kapela měla mít měsíční koncertní volno, a tak nahrazení vystoupení o týden později není problém. Poté se legendární metalisté ukážou až 8. října na novém kalifornském festivalu Power Trip.DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY