Miley Cyrus díky "Flowers" vyrovnala letitý rekord Nelly Furtado, Daniel Landa startuje v albech na druhém místě

08.06.2023 08:00 - Josef Martínek | foto: Prokop Bořek

České hitparády dál pokračují v zajetých kolejích. Miley Cyrus přidává v rádiovém žebříčku už sedmnácté prvenství, čímž vyrovnala počínání Nelly Furtado z roku 2007. Calin a Viktor Sheen vítězí v albech pošestnácté. Sesadit je nedokázal ani Daniel Landa, kterému patří druhá pozice.
Miley Cyrus - Flowers
© Columbia Records
RÁDIA - Dlouhé šňůry triumfů nejsou v českých žebříčcích ničím neobvyklým, vítězné tažení Miley Cyrus má přesto punc výjimečnosti. Zpěvačka totiž s hitem "Flowers" kraluje pořadí sedmnáct týdnů bez jediného přerušení. To se naposledy podařilo Nelly Furtado, jejíž píseň "Say It Right" se na čele vyhřívala od jednadvacátého do sedmatřicátého týdne roku 2007. Její primát zatím mladší kolegyně dorovnala, příště ho může dokonce pokořit.

Zatímco Miley se na jedničce vytrvale drží, její nejbližší pronásledovatelé se střídají. Překonat ji nedokázali Poetika, Linkin Park, ClockClock ani posledně Pink, která nyní s "Trustfall" klesla na číslo čtyři. Aktuálně si stříbro nárokuje George Ezra se songem "Dance All Over Me". Zmínění ClockClock berou se "Someone Else" bronz.

Z hlediska počtu novinek patří toto kolo k těm plodnějším. V top stovce jich najdeme hned devět, z toho tři v první polovině žebříčku. Nejvýše to dotáhla tuzemská zpěvačka Elly ve spolupráci s The Carsleepers: jejich "Lady" začíná jako třicátá osmá nejhranější.

Miley Cyrus vysílá do boje dalšího koně z letošní desky "Endless Summer Vacation" - emotivní singl "Jaded" startuje na čtyřicáté třetí řádce. O další čerstvou hudbu se postarali Fast Boy a Topic (48. "Forget You"), Ellie Goulding (56. "Like A Saviour"), Dirty Heads (57. "Rescue Me"), Lewis Capaldi (64. "Pointless") nebo R3hab, Inna a Sash! (78. "Rock My Body").

V závěru pořadí bodují Calin a Viktor Sheen (97. "Safír") a Mikolas Josef, který na devadesátém osmém místě konstatuje: "Boys Don't Cry".

Top 10 ČR - rádia:
 1. Miley Cyrus - Flowers
 2. George Ezra - Dance All Over Me
 3. ClockClock - Someone Else
 4. Pink - Trustfall
 5. Poetika - Půlnoc
 6. Gabry Ponte feat. Alessandra - Dance Dance
 7. Chinaski - Měl bych si boty zout
 8. Dynoro feat. Sophie Simmons - Live And Die
 9. Ed Sheeran - Eyes Closed
 10. Lewis Capaldi - Forget Me


Calin & Viktor Sheen - ROADTRIP
© Mike Roft Records
ALBA - Sedm týdnů stará porážka zůstává pro duo Calin a Viktor Sheen s deskou "ROADTRIP" stále tou jedinou. Oba monstrózně streamovaní interpreti dosud zvítězili šestnáctkrát ze sedmnácti pokusů a jejich cesta k říjnovému společnému koncertu v O2 areně se zatím jeví jako snová. Avizovaná show v největší české hale se navíc, soudě dle nízkého počtu zbývajících míst v předprodejních sítích, nezadržitelně blíží k vyprodání.

Na druhé pozici odstartoval zpěvák, který jako již tradičně vzbuzuje kontroverzi: Daniel Landa vydal po dlouhých osmi letech novinku "Minový pole" obsahující nejeden protestsong. "Je to zpráva o stavu společnosti a světa od člověka, který ve svém životě a tvorbě sice vyvolal nejeden konflikt a rozbouřil mnoho emocí, ale jako jeden z mála nikdy neuhnul ze svojí cesty, a proto mu lze uvěřit slova: 'Ten, kdo se nevzdá / Napije se z grálu / Vyryje svý jméno / Do koruny králů'," nechal se slyšet ředitel vydavatelství Warner Music Vladimír Kočandrle.

Třetí příčku obsadil Viktor Sheen, tentokrát se sólovým počinem "Příběhy a sny". Pravidelným čtenářům komentářů není třeba dodávat, že v top desítce se tento hudebník s kazašskými kořeny nachází ještě se dvěma staršími alby.

Vyjma Landy už v přehledu deseti nejžádanějších nahrávek nenajdeme žádnou mimo rapový žánr. V elitní společnosti se vyskytují stálice jako Yzomandias a Nik Tendo, Calin, Ektor, Hard Rico nebo Separ.

Na dvanáctce navíc tuto dominanci podtrhuje Renne Dang s novinkou "Navzdory". Naopak zpívající herečka Barbora Poláková se svou dlouho očekávanou třetí studiovkou "ON/OFF" v konkurenci rapperů trochu zapadla a zabrala si až šedesátou pátou pozici. Podstatný vliv na tomto výsledku může mít skutečnost, že album zatím vyšlo pouze digitálně.

Top 10 - alba:
 1. Calin & Viktor Sheen - ROADTRIP
 2. N Daniel Landa - Minový pole
 3. Viktor Sheen - Příběhy a sny
 4. Yzomandias & Nik Tendo - Kruhy & vlny (217 Twins Edition)
 5. Calin - POPSTAR
 6. Ektor - Detektor III
 7. Hard Rico - Secret Eyes
 8. Viktor Sheen - Černobílej svět
 9. Separ - FLOWDEMORT
 10. Viktor Sheen - Barvy

Úplnou rádiovou i prodejní hitparádu pro 22. najdete na stránkách IFPI zde.


NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY