Robert Cray, ikona americké bluesové hudby a pětinásobný držitel Grammy, představí 29. května v Praze nové album

20.05.2023 10:31 - Tisková zpráva | foto: Turner Cray

Přichází další z koncertů, na kterém ctitelé světové, nejen bluesové hudby nesmějí chybět - po dlouhé době přijede do Prahy pětinásobný držitel Grammy a ikona americké bluesové hudby Robert Cray se svojí kapelou. Člen Bluesové síně slávy, který byl také nominován na šestnáct cen Grammy, inovátor spojující blues, soul, R&B a gospel, který vydal přes dvacet oceňovaných alb a prodal milióny kopií po celém světě, představí naživo 29. května v Lucerna Music Baru své zatím poslední album nazvané "That’s What I Heard". Domácí support mu obstará Jan Fic. Vstupenky jsou v prodeji v síti GoOut. Koncert pořádá v rámci série Prague International Bluenight agentura Liver Music.

Poprvé od roku 2020 vyjede Robert Cray se svojí kapelou na turné - na podporu svého zatím posledního alba "That’s What I Heard". "Funky a cool," popisuje Robert Cray tuto desku, která byla nominována na Grammy. Produkoval ji dlouholetý spolupracovník Steve Jordan, který dodává: "Myslel jsem si, že pokud dokážeme znít podobně jako rané nahrávky Sama Cooka, pak jsme vyhráli."

"Robert Cray vytváří nejen hudbu, ale tvoří i historii," napsal o něm magazín Guitar Player. Za čtyřicet let hudební kariéry se Cray proslavil osobitým zvukem, který vychází z americké roots hudby, blues, soulu a R&B. Na albu "That’s What I Heard" vedle vlastních skladeb vzdává poctu hudbě Curtise Mayfielda, Bobbyho "Blue" Blanda nebo The Sensational Nightingales.

Robert Cray a Steve Jordan se potkali v roce 1987 při vzniku dokumentu o Chucku Berrym "Hail! Hail! Rock ’n’ Roll". Začali spolupracovat v roce 1999, když Jordan produkoval Grammy oceněné album "Take Your Shoes Off" a také nedávné "Robert Cray & Hi Rhythm". "That’s What I Heard" je jejich šestý společný počin. "Když začnete spolupracovat se Stevem, je dost těžké přestat," říká Robert. A Jordan dodává: "Robert je vedle svého neobyčejného talentu skvělým člověkem. Na první poslech lidé oceňují jeho hru na kytaru, ale myslím si, že vedle toho patří k nejlepším zpěvákům, které jsem kdy slyšel. Nejen kvůli technice, ale i výrazu. Považuji ho za upřímnou duši."

Roberta Craye na koncertech doprovází Richard Cousins (baskytara), Dover Weinberg (klávesy), Terence F. Clark (bubny) a Steve Jordan (bubny, perkuse). "Kapela pokračuje i po tolika letech se stejným nadšením a radostí v tom, co děláme. Dnešek je to jediné, na čem záleží," uzavírá Robert Cray.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY