Post-doomoví Elbe vítají v klipu "Your Sorrow?" nového zpěváka

24.05.2023 12:06 - Jiří V. Matýsek | foto: Elbe

Domácí post-doomová formace Elbe prošla v minulých měsících významnou změnou - kapelu, jejíž vůdčí osobností je Martin "Spacosh" Peřina (mimo jiné Between The Planets nebo Martians), opustil zpěvák. Nyní už má skupina frontmana nového, stal se jím Pavel Hrnčíř, který působí též v řadách moravských folk-metalistů Silent Stream of Godless Elegy.

Potvrzením toho, že to v aktualizované sestavě šlape, je čerstvý singl "Your Sorrow", který Elbe posílají do světa i s videoklipem.

Skladba stojí na hutném zvuku a celkové naléhavosti. "Text není o nikom konkrétním, ale lehce se dotýká schizofrenie. Myslíš si, že jsi v pohodě, ale zároveň vnímáš, že tě někdo pozoruje. Snaží se s tebou manipulovat a lhát ti. Přitom je to ale vlastně celé jen ve tvé hlavě a svět okolo je 'normální'. Ovšem na druhou stranu, co je normální svět?" dodává k tématu songu Hrnčíř.

O video se postaral Stanislav Jelínek společně s kameramanem Tomášem Nechanickým. Ústředním bodem snímku je herečka šumperského divadla Eliška Navrátilová. Ta v klipu prochází celou škálou emocí od radosti, zmatku, strachu až ke hněvu. Do těchto scén jsou prostřiženy záběry na muzikanty. Je to jednoduché, ale společně s energií a naléhavostí písně velmi působivé.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY