Rita Ora v "Praising You" křísí dávný hit Fatboye Slima

08.05.2023 18:11 - Honza Balušek | foto: Rita Ora / Universal

Lepší, horší či úplně strašnou coververzi umí udělat každý, jen někteří však staré písni dokážou vdechnout nový život tím, že vezmou jen její část a vybudují kolem ní zcela novou skladbu. Přesně touto cestou se vydala Rita Ora ve své novince "Praising You", která je postavena na refrénu ze čtvrtstoletí starého hitu "Praise You" Fatboye Slima. A Norman Cook, který se za tímto pseudonymem ukrývá, se na nové verzi dokonce podílel.

Ritino podání slavného songu v roce 2023 sice poněkud ztratilo na oldschoolovém feelingu, o to více však šlape a je přijatelnější pro rádiové vlny. Skladba navíc skvěle funguje v kombinaci s videoklipem, který natočil zpěvaččin manžel, slavný režisér Taika Waititi. Minipříběh se odehrává na soutěži či castingu tanečních souborů, jehož se účastní i spolek odpadlic, jimž vévodí právě Ora. Ostatní účastníci se sice ze začátku ušklíbají, ale postupem času se všichni zapojí a nechybí ani závěrečných pár desítek sekund za plného světla ramp. Mimochodem, roličky producenta se zhostil sám Norman Cook.

Pro Ritu Oru se jedná o druhý singl z její připravované třetí desky, tím prvním byla v lednu hitovka "You Only Love Me". Album ponese název "You & I" a dočkáme se ho 14. července. Více detailů o něm prozatím nevíme, zpěvačka se prozatím podělila pouze o informaci, že se bude jednat o její dosud nejosobnější nahrávku.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY