Olomoučtí Tak co? představují "Podzim", skladbu vzniklou ve spolupráci s producentem Honzou Ponocným

09.04.2023 14:54 - Jiří V. Matýsek | foto: Lukáš Uchytil

Olomoucká kapela s nepřehlédnutelným názvem Tak co? posílá do světa nový singl "Podzim". Ten vychází poměrně krátce po nostalgické písni "Chodí sem i doktor Foltýn" a představuje druhou v sérii postupně vydávaných skladeb. V současné době se nejedná o přípravu na dlouhohrající album, ale skutečně jen o jednotlivé střípky, přičemž každý je vybaven vlastním doprovodným videem. Na následovníka nahrávky "Utajený výtah" ale Tak co? myslejí.

"Podzim se zavěsil na stromy," zní nosná metafora songu, jehož autory jsou David Hrbek (text) a Marcel Harvánek (hudba), ačkoliv jaro už buší na dveře. Jedná se o první spolupráci formace s producentem Honzou "Ponorkou" Ponocným. Po společné domluvě mu skupina zaslala řadu demo snímků, z nichž si jako první vybral právě "Podzim".

Ponocný ke skladbě říká: "Někdy se objeví skladby, které jsou zajímavé melodií, textem anebo atmosférou a jsou tak dobré, že ať je zahrajete skoro v jakékoli aranži, zní dobře. Takové výjimečné songy můžete jako kapela, aranžér anebo producent pokazit, pokud song nerespektujete. Tak jsem se jen snažil ho respektovat a klukům to moc nepokazit, naopak vyždímat z té skvělé atmosféry, která už v písničce byla, to nejlepší."

Ke "Podzimu" vzniklo i syrové, podzimní lyric video, o které se postaral výtvarník Lukáš Uchytil. Před kamerou se, byť vlastně ukrytá za velkým, ve větru se třepotajícím listem papíru, mihne celá kapela.

V přípravě je další singl, který produkuje Honza Ponocný. Bude se jmenovat "Zpívej", vznikl již před dvěma lety jako reakce na smrt písničkáře a zpěváka Davida Stypky a nyní je ve fázi dokončování zpěvů.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY