Sharon Van Etten ohlásila výroční edici alba "Tramp", láká na ni nevydaným videoklipem k písni "Serpents"

11.02.2023 13:16 - Kateřina Spacek | foto: Sharon Van Etten

Letos to bude jedenáct let, co Sharon Van Etten vydala své třetí album "Tramp", které produkoval Aaron Dessner z The National, a tak nás 24. března čeká jeho výroční reedice. Ta, stejně jako původní verze, vyjde u vydavatelství Jagjaguwar. U něj to byla pro hudebnici před jedenácti lety debutová nahrávka.

Nová edice obsahuje dříve nevydanou skladbu "This Is Too Right" s doprovodnými vokály Jenn Wasner z Wye Oak. "Možná mi bylo třicet, když jsem tohle album natočila, ale uvnitř jsem byla ztracené, zlomené, zranitelné dítě," říká oblíbená písničkářka. "Všichni hudebníci na téhle desce mi pomohli ožít a vystupovat tak, jak jsem to nikdy předtím nedokázala," doplnila.

Sharon se nyní také podělila o dosud nevydaný videoklip k písni "Serpents", který režírovala Naomi Yang z kapely Galaxie 500. "Když jsem slyšela píseň ʻSerpentsʼ, zasáhly mě emoce v ní obsažené. Cítila jsem syrový hněv," píše Yang. "Představovala jsem si, jak tento vztek uniká a zachvacuje místnost, protože vztek Sharon vyjádřený v písni se projevuje ve fyzickém prostoru. Videoklip jsme natočili v chladném lednovém dni roku 2012 v podkrovním bytě v East Village, který jsme si půjčili od přátel."NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY