shop.musicserver.cz
Monika Bagárová - Slovenští producenti mají r'n'b více v krvi

Monika Bagárová - Slovenští producenti mají r'n'b více v krvi

Vydáno: 07.02.2023 17:00 v sekci Rozhovory - Hana Bukáčková | foto: Lukáš Kimlička

Monika Bagárová vydala na konci roku album "Silnější". Jak název napovídá, zrcadlí tato deska zpěvaččin život, zkušenosti, novou éru i hudbu jako celek. A je tu i druhá spolupráce s Benem Cristovao. O jejím natáčení, ale třeba i o SuperStar jsme si povídali v rozhovoru.

Předchozí řadovku jste vydala v roce 2017. Za tu dobu se z vás stala matka, poslední rok jste prožila rozchod s otcem své dcerky a stihla se i znovu zamilovat. Jak moc se to odrazilo do novinky?

Úplně kompletně. Cédéčko je o mém životě. Jsou tam i texty, není jich moc, inspirované někým jiným. A je super, že jsem se do té jiné role mohla vžít a nazpívat to. Album "Silnější" je velký odraz mého života.

Také jste byla porotkyní v SuperStar. Jaké to je stát na druhé straně barikády?

Je to obrovská zodpovědnost. Musíte podat profesionální výkon, čeká se od vás určitý nadhled. Zároveň víte, jaký je to tam stát. Je to obrovská zkušenost a přála bych si tam stát znovu. Hrozně mě to bavilo. Bylo to úžasný.

Monika Bagárová

Mladá talentová zpěvačka pocházející z Brna zaujala v roce 2009 svým hlasem nejen porotu soutěže Česko Slovenská SuperStar, ale i publikum. O pár let později se karta otáčí a je porotkyní. V roce 2011 natočila svůj debut "Shining", ke kterému v roce 2017 přidala své druhé album "Flashback" plné předělávek a tvorby od různých autorů. Na konci roku 2022 vydala třetí studiovku "Silnější", která dle jejích slov zrcadlí její život. Sama uznává klasiku v r'n'b, soulu či jazzu.

Když jsme se spolu bavily před těmi pěti lety, byla v plánu cesta do LA za producenty. Měla jste zde nahrávat další song a točit videoklip v rámci projektu pro japonský trh. Jak to ve finále dopadlo?

Dopadlo to z části, ale díky tomu, že jsem se vrátila zpátky a moje cesty tam už nesměřovaly, dodělali jsme videoklip, projekt a tím jsme to rozpustili.

Na předchozí desce byly i coververze a na výsledném zvuku se velkou měrou podílel vás otec. Mluvil vám do práce i tentokrát?

Ne. Byl jenom posluchač. Všechno se mu líbilo. Byl rád, že je producentem Tomi Popovič. Táta na cédéčko udělal jednu skladbu, ale třešničku tomu dal Tomi. Je to ten song s Kalim "Užívej co máš". Táta se naučil poslouchat moderní muziku a má radost, že máme co hrát s kapelou. On je totiž bubeník a zároveň kapelník. Těší se na novou muziku i další projekty.

Také jste mi tehdy prozradila, že byste jednou ráda napsala desku, která by byla v češtině a zároveň v r'n'b duchu. Což je podle mě právě případ alba "Silnější". Jak dlouho vznikalo? Chopila jste se už i psaní textů?

Pár textů jsem napsala a podílela se na nich, ještě než jsem měla Ruminku. Tentokrát mi to čas už úplně neumožnil. Každopádně i když jsem texty na novou studiovku nepsala, hodně jsem řešila jejich témata. Album vznikalo dlouho, ale reálné natáčení trvalo necelý měsíc.

Jak už bylo řečeno, nahrávku produkoval Tomi Popovič. O výsledku a o vás mluví jako o vysněné spolupráci. Měla jste to tak i vy?

Je to milý. Vždy jsem k Tomimu vzhlížela. Věděla jsem, že je nejlepší cesta, nejlepší producent a umělec. Ano, dá se to říct i opačně, že on je moje vysněná spolupráce.

Monika Bagárová a Tomi Popovič
© Championship Music
Vždy jste inklinovala ke slovenským producentům. Proč? Mají r'n'b více v krvi než Češi?

Řekla bych, že ano. Rozhodně je na Slovensku více producentů, kteří tuto hudbu dělají.

Před pěti lety v souvislosti s "Flashbackem" jste uvedla, že "dnešní doba je přehlcena moderní hudbou s elektronickými prvky, občas jsou to závody. Proto jsem si říkala, že udělám něco se živými nástroji na pohodu a pro radost". Aktuální kolekce je asi pravý opak, ne? Změnila jste tedy názor?

Je to určitý vývoj. Minulá deska byla přesně tohoto typu, takto jsme to cítili a chtěli. Domluvili jsme se na tom s vydavatelstvím. Novinka je moderní a je dělaná jinak. Je to v podstatě opak.

Před jejím vydáním vyšlo několik singlů, které se do finálního tracklistu nedostaly. Nezapadly konceptem, nebo mají svůj život?

Vybírali jsme si z písniček ty nejlepší, proto tam ty jiné nejsou.

Na albu je poměrně dost hostů včetně vaší sestry, švagra, ale třeba i bývalého přítele Bena Cristovao. Jakou měrou se podíleli na písních? Nebo přišli vždy jen k hotovému?

Moje ségra a její přítel jsou taky producenti umělci. Napsali asi tři songy, buď to byly texty nebo texty s melodiemi. Byli výraznou součástí cédéčka, hodně jsem to s nimi konzultovala a oni ho tvořili společně s námi.

S Benem jste před jedenácti lety nazpívali song "Chci". Jak se vám spolupracovalo nyní?

Teď to bylo jiné. Jsme dva dospělí lidé, kteří si už něčím v životě prošli. Bylo fajn si popovídat o muzice, názorech na hudbu, pustit si nějaké věci. Vidět, jak druhý tvoří, kam se posunul. Byla to jedna z nejmilejších spoluprací, opravdu.

Píseň "Něco víc" se dočkala i klipového zpracování. Jaké máte zatím ohlasy?

Krásné. Jsem hrozně ráda, že jsme potěšili naše fanoušky, že se jim toto spojení tak strašně zalíbilo, že jako první klip po dlouhé době byl právě song s Benem.

Monika Bagárová
© Lukáš Kimlička
Na nové studiovce také poprvé nezpíváte anglicky. Čím to, že nakonec u vás zvítězila čeština, potažmo slovenština?

Pochopila jsem, že je to hezký a že to sem patří. Že takhle můžu být nejblíž svým fanouškům.

Jmenuje se "Silnější" - prý jste oslovila i fanoušky, aby vám pomohli s názvem. Co je na tom pravdy?

Je to pravda a hrozně mě překvapilo, jak mě znají a jakým směrem všechny ty názvy vedly. A to slyšeli pár úryvků songů, které jsem dávala do storýček. Všechny se točily kolem slov a spojení jako silná, nová etapa, láska. Názvy často vedly tam, kam jsem chtěla a kde jsem to čekala. Mám skvělý fanoušky.

Cítíte se opravdu být silnější, jak titul říká?

Ano. Cítím se tak i proto, že jsem máma a protože jsem si v životě něčím prošla. Jsem tady a jsem šťastná.

Co pro vás vlastně toto album znamená?

Start. Nový start. Nová hudba. Nová já. Láska, radost, úsměv. To, že chci zase naplno znovu tvořit a být vám blízko.

V čem je ještě jiné oproti předchozí tvorbě?

Zpívám o svém životě a svých zkušenostech. Jsem starší, něco jsem si prožila, takže je mnohem víc ze života.

Před časem jste ještě s Honzou Bendigem nazpívala duet "Město" k reality show Praha - den & noc. Kolikátá je to vaše společná píseň? Nenapadlo vás udělat dohromady i desku? Koukala jste pak na tuto show, nebo to nazpíváním pro vás skončilo?

Je to náš třetí společný singl. Vůbec jsem to neviděla. Řešili jsme a konzultovali celý projekt. Když nás tenkrát oslovili, chtěli jsme samozřejmě vědět, o čem to je, co to přesně obsahuje. Přišlo mi to jako fajn nápad, super pro mladé lidi, ale neměla jsem vůbec čas to vidět, takže možná je na čase to udělat. O společném albu zatím neuvažujeme, ale určitě plánujeme další songy.

Je začátek roku. S čím do něj jdete? Co máte v plánu?

Chci, ať je to na klid, na pohodu, chci mít radost ze života a čas na hudbu. Chci dělat, co mě dělá šťastnou ve všech směrech.

NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Nové desky 12/2023 - od Depeche Mode přes Lanu Del Rey po Fall Out Boy
Nové desky 12/2023 - od Depeche Mode přes Lanu Del Rey po Fall Out Boy Hudební novinky dvanáctého týdne jsou opět nabité hvězdami. Vedle sebe se tu potkali Depeche Mode, Lana Del Rey, Fall Out Boy, Luke Combs, Katie Melua, po dlouhé odmlce Nickel Creek, jazzová Cécile McLorin Salvant, artpopová Meg Myers,... čtěte zde
Vydáno: 28.03.2023 17:30 v sekci Novinky | Nové desky
0
Damien Rice, Sílvia Pérez Cruz, Divadlo Hybernia, Praha, 26.3.2023
Naživo: Damien Rice v Divadle Hybernia zpíval o lásce bez příkras Písničkáře z Irska nebo punk-rock z Británie? Fanoušci dobré muziky měli ve studený nedělní večer nelehkou volbu. Zatímco v Lucerna Music Baru skákali z pódia The Subways, v nedalekém Divadle Hybernia jste se naopak báli nahlas... čtěte zde
Vydáno: 28.03.2023 07:33 v sekci Naživo
0
Depeche Mode - Memento Mori 9/10
Recenze: Depeche Mode na desce "Memento Mori" tančí se smrtí Memento Mori. Carpe Diem. Danse Macabre. Toto není lekce latiny a francouzštiny pro začátečníky, toto je recenze posledního (ve smyslu aktuálního, ale také možná opravdu finálního) alba Depeche Mode. Dave Gahan a Martin Gore na něm... čtěte zde
Vydáno: 27.03.2023 00:00 v sekci Recenze
0
Cannibal Corpse, Dark Funeral, Holešovická tržnice - Hala 13, Praha, 25.3.2023
Naživo: Krvavá flákota na černém ledu. Metalové kulty Cannibal Corpse a Dark Funeral rozpálily Halu 13 Cannibal Corpse a Dark Funeral. Ve své podstatě dnes už klasici dvou pólů metalového extrému, death metalu i black metalu. Není divu, že se po lístcích do původně ohlášeného Paláce Akropolis jen zaprášilo. A tak se přesouvalo do... čtěte zde
Vydáno: 26.03.2023 21:55 v sekci Naživo
0
Pet Shop Boys - Living In The Past 8/10
Audio: Pet Shop Boys v dojemném songu "Living In The Past" reflektují současnost srovnáním se stalinistickým Ruskem Dvojice Pet Shop Boys má na letošek v plánu pokračování turné "Dreamworld", které se loni zastavilo i v Praze. Děje se toho kolem ní ale daleko víc. Kromě chystaného vydání ročenky "Annually" pánové potvrdili, že začínají... čtěte zde
Vydáno: 26.03.2023 13:27 v sekci Audio / Video | Audio
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Monika Bagárová a Tomi Popovič vydávají duet "Karma" o toxické lásce (25.08.2022 17:25)
- Naživo: Český slavík zblízka - jak to vypadalo na místě (20.11.2021 16:40)
- Video: Slza a Monika Bagárová v "Červáncích" mile vzpomínají na léto (11.10.2021 12:31)
- Video: Monika Bagárová a Markéta Konvičková provokativním vizuálem "Zůstaň tu se mnou" zakrývají prázdnotu písně (17.01.2019 08:46)
- Rozhovory: Monika Bagárová - Nejsem typ zpěvačky s obrovským hlasem (13.11.2017 09:00)
- Monika Bagárová posílá fanouškům svůj "Flashback" (25.10.2017 10:02)
- Video: Duet "Na nebe nečekej" Ezyho a Moniky Bagárové patří k průšvihům roku (11.05.2015 09:12)
- Video: Monice Bagárové pomohla Celeste Buckingham, krvavý klip "Never Had" vznikl v New Yorku (20.03.2015 12:20)
- Ezy připravuje duet s Monikou Bagárovou (28.01.2015 18:04)
- Top 10: Mladé české a slovenské popové zpěvačky (11.09.2013 06:00)

ALBUM TÝDNE 13/2023

Depeche Mode
Memento Mori

Memento Mori. Carpe Diem. Danse Macabre. Toto není lekce latiny a francouzštiny pro začátečníky, toto je recenze posledního (ve smyslu aktuálního, ale také možná opravdu finálního) alba Depeche Mode. Dave Gahan a Martin Gore na něm hrají šachy se samotným Smrťákem.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

St 29.03.
Carlos Cipa (DE) / Irena & Vojtěch Havlovi (CZ) / Petr Mazoch (CZ) (Klementinum, Praha)
Pá 31.03.
Pantha Du Prince (DE) / Badfocus (CZ) (Palác Akropolis, Praha)
So 01.04.
Max Cooper 3H DJ Set (UK) + Alex Banks (UK) + Llyr (UK) (Meet Factory, Praha)
Út 04.04.
Aldous Harding (NZ) (Palác Akropolis, Praha)
Pá 07.04.
We Are Scientists (US) (Futurum Music Bar, Praha)
Pá 07.04.
Kamelot (US) / Myrath (EGY) / Eleine (SWE) / League of Distortion (DE) (Meet Factory, Praha)
Ne 09.04.
Lil Tjay (US) (Malá Sportovní hala, Praha)
Pá 14.04.
Mathias Grassow (DE) / Arovane (DE) (Camp, Praha)
So 15.04.
Ramirez (US) (Underdogs, Praha)
Ne 16.04.
Only The Poets (UK) (Roxy, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber The Prodigy Prince Vladimír Mišík Madonna Beyoncé Adele Lady Gaga Coldplay Kryštof Lucie Vondráčková Rihanna Ewa Farna AC/DC Viktor Sheen Sia Miley Cyrus BTS The Weeknd Mirai
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2022 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu