Živelní rockoví baviči Royal Republic znovu slibují pořádnou koncertní jízdu

21.09.2022 15:26 - Tisková zpráva | foto: Fource PR

Švédští mistři návykového rock'n'rollu jsou zpět. Ostřílení muzikanti se zabijáckým instinktem pro skvělé refrény, ale i hudební nadšenci se zálibou v popu, garážovém rocku i hiphopu se po fenomenální tour k minulé discem ovlivněné desce "Club Majesty" vracejí do Prahy.

Jak už napovídá loňský singl "Rata-tata", Royal Republic neubírají ze svého tempa a snahy tvořit rock, který se nebere příliš vážně a bude bavit fanoušky i kapelu samotnou. V Praze se jejich "Rata-tata Tour" dočkáme už 6. ledna 2023 v Křižíkově pavilonu B na pražském Výstavišti. Jako speciální host vystoupí také rockeři Ko Ko Mo. Vstupenky (780 Kč) jsou v prodeji od 19. září na fource.cz a v sítích GoOut a Ticketmaster.

Dohromady se dali v roce 2007 na hudební akademii v Malmö, celá Evropa je poznala díky úspěšnému hitu "Tommy-Gun" a desce "We Are the Royal" (2010). Už na své první nahrávce s podtitulem "žádné hranice, žádné limity" definovali svůj těžko zařaditelný a mimořádně živelný styl.

Z malých klubů pro stovku posluchačů to přes festivalové stage dotáhli do velkých koncertních síní. Pražští fanoušci je mohli vidět například v klubu Roxy nebo dvakrát ve Velkém sále Lucerny. Tam ostatně předvedli nezapomenutelnou, dosud poslední show k albu "Club Majesty" s tanečními hity jako "Fireman & Dancer" nebo "Anna-Leight".

Jestli něco tvorbu Royal Republic neopouští, je to sebevědomí a lehkost. Právě to odkoukali ve svých hudebních začátcích od populárních metalových kapel. "Sledovat rockové kapely v televizi pro nás bylo naprosto sebeurčující, tolik sebevědomí a energie jsme nikde jindy neviděli," shodují se členové Royal Republic a dodávají: "Ať už jsi kdokoliv a máš jakékoliv chutě, Royal Republic tě vždy přijmou a můžeš si být jistý, že spolu zažijeme pořádnou jízdu."NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY