shop.musicserver.cz
Nové desky 14/2022 - od Camily Cabello přes Jacka Whitea po Papa Roach

Nové desky 14/2022 - od Camily Cabello přes Jacka Whitea po Papa Roach

Vydáno: 13.04.2022 08:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Tomáš Rozkovec | foto: Camila Cabello

V dalším pestrém týdnu vás novými alby potěší Camila Cabello, Calexico, Lucius, Jack White, Kae Tempest, Papa Roach, projekt Alexe Lifesona z Rush, Joe Satriani, Destruction, Orville Peck, Vince Staples, Archive, Health, Fivio Foreign, Banks, The Regrettes, fůra ípíček a taky domácí Holeček & Marcel Project.

V pátek 8. dubna vyšly tyto nové tituly:

Camila Cabello - Familia
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: latin pop

Camila Cabello - Familia
"Celé toto album je inspirované dvěma věcmi: rodinou a jídlem - rodinou pokrevní, ale také tou, kterou si vyberete, tedy tím člověkem, se kterým se podělíte o chleba, se kterým chcete sedět u jídelního stolu, vařit pro něj jídlo, popíjet víno a tančit v obývacím pokoji. Je inspirované okamžiky, kdy jídlo, které jste společně uvařili, nakrmí vaši duši stejně jako smích, povídání a emocionální intimita." Takto představuje Camila Cabello své třetí album s výmluvným názvem "Familia". Inspirace vychází pochopitelně z covidových lockdownů, které zpěvačka s mexicko-kubánskými kořeny trávila společně s rodinou. Výsledkem je tucet písniček, v nichž se prolíná angličtina a španělština. O většinu se produkčně postarali Ricky Reed, Jose Castillo, Edgar Barrera a Mike Sabath. S velkou pravděpodobností jste již zaznamenali společný singl s Edem Sheeranem, dalšími hosty jsou Willow, María Becerra a kubánský zpěvák Yotuel. Všechny uslyšíte na YouTube profilu zpěvačky. Pokud byste si chtěli "Familiu" doma pouštět z fyzického nosiče, zamiřte na shop musicserveru, kde si můžete koupit CD v běžné i speciální edici a také vinyl.


Father John Misty - Chloë And The Next 20th Century
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: jazz / big band / tradiční pop

Father John Misty - Chloë And The Next 20th Century
Josh Tillman už deset let vystupuje pod jménem Father John Misty a je takovým hudebním chameleonem, který se nebojí vydat k nejrůznějším žánrům. Na svém aktuálním albu "Chloë And The Next 20th Century", prvním po čtyřech letech od "God's Favorite Customer", se vrací hodně do hudební historie od jazzu a big bandu přes tradiční pop až po klasické americké písničkářství sedmdesátých let ve stylu Harryho Nilssona. Na jedenácti písničkách opěr spolupracoval se svým kolegou Jonathanem Wilsonem, který vedle něj má ve svém portfoliu interprety jako Dawes, Erin Rae nebo Bonnie 'Prince' Billy. Co společně stvořili tentokrát, zjistíte na YouTube.


Jack White - Fear Of The Dawn
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: rock

Jack White - Fear Of The Dawn
"Fear of the Dawn" je čtvrtá řadovka Jacka Whitea, zakládajícího člena The White Stripes, The Raconteurs a The Dead Weather. Věrný svým DIY kořenům ji autor natočil loni ve svém Third Man Studiu. Jde navíc o první ze dvou plánovaných sólových alb na tento rok, na nichž chce Jack potvrdit svou roli výstředního umělce. Dvanáct tracků, které Jack nástrojově obstaral zcela sám, nabízí neotřelou a nápaditou fúzi blues-rocku a karnevalového progu a představuje jeden z nejpodivnějších stylistických experimentů jeho kariéry. Posuďte sami na jeho YouTube profilu nebo si na shopu musicserveru kupte CD či jeden z barevných vinylů.


Papa Roach - Ego Trip
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: moderní metal

Papa Roach - Ego Trip
Již s jedenáctou studiovkou míří ke svým fanouškům Papa Roach. Jejich "Ego Trip" nabízí čtrnáct songů, přičemž pár z nich včetně titulního kousku budete znát z rádií. Dosavadní recenze hovoří o velmi vydařeném díle, nicméně nás víc zajímá váš názor. Podívejte se na YouTube profilu skupiny na klipy a podělte se s námi v komentářích pod článkem! A pokud máte rádi cédéčka, můžete si ho koupit na shopu musicserveru.


Tip týdne

Kae Tempest - The Line Is A Curve
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: rap / mluvené slovo / poezie

Kae Tempest - The Line Is A Curve
Básnířka, spisovatelka, performerka a hudebnice, dříve známá jako Kate Tempest se dnes prezentuje bez písmene T v křestním jméně a jako nebinární osoba, jež preferuje oslovení they (oni). Na svém kontě má, co se hudby týče, čtyři alba, k nimž aktuálně přidává páté. Jmenuje se "The Line Is A Curve" a posluchačům nabízí dvanáct skladeb pohybujících se na pomezí sofistikovaného rapu a poezie. Dvě z předchozích řadovek této činorodé umělkyně si vysloužily nominaci na Mercury Prize. Zda má šanci získat toto ocenění i ta nejnovější, můžete posoudit poslechem ukázek na YouTube.


Archive - Call To Arms & Angels
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: Progresivní trip hop

Archive - Call To Arms & Angels
Po šesti letech přichází s další řadovkou londýnská parta Archive. "Call To Arms & Angels" je její již dvanáctý hudební počin, přičemž sedmnáct položek v tracklistu zabírá na ploše dvojalba více než sto minut hudby. Tématem tohoto rozsáhlého díla jsou temnota, zranitelnost a hněv, tedy směs, která se po dvou letech izolace stala umělcům inspirací. "V posledních dvou letech jsme byli svědky toho, jak neustálý strach a nejistota mohou ovlivnit lidské vztahy. Lidé se cítí tak rozzlobení, tak paralyzovaní a tak zranitelní, že se chytí do propasti. Touží po spojení, ale bojí se kontaktu," říká zpěvačka souboru Holly Martin. Deluxe edice kolekce obsahuje navíc disky plný nových a exkluzivních instrumentálek. Promo singly můžete poslouchat na YouTube.


Calexico - El Mirador
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: latin rock / alternativní country / tejano / cumbia

Calexico - El Mirador
Latin-rockoví Calexico si dva roky po albu "Seasonal Shift" přichystali pro své fanoušky novinku s číslem dvanáct, kterou pojmenovali "El Mirador". Začali ji tvořit v létě loňského roku v domácím studiu klávesisty Sergia Mendozy po návratu do domovského Tusconu. Nahráli zde celkem dvanáct písniček, které jsou opět prosycené různými latino styly jako tejano či cumbia. Vedle členů formace se na nich podíleli také Gaby Moreno, Tom Hagerman a Alessandro Stefana. Blíže létu se dostanete při návštěvě jejich YouTube.


Aerosmith - Road Starts Hear
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: rock

Aerosmith - Road Starts Hear
Američtí rockoví veteráni Aerosmith oficiálně představují demo/zkušební kazetu z Vindaloo Vaults. V archivech ji objevili teprve nedávno a původně ji vydali jako velmi limitovanou edici v loňském roce. Nahrávka pojmenovaná jako "Road Starts Hear" zachycuje kapelu v celé její hrubé a rodící se kráse dva roky před vlastním debutem. Je špinavá a zaprášená, ale pořád moc dobrá na to, aby zůstala navždy zavřená v trezoru. Posluchači tak dostanou nejen rané verze skladeb z prvotiny, ale i kousky, které se na ni nedostaly. Více nabízí YouTube profil skupiny.


Lucius - Second Nature
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: indie pop

 Lucius - Second Nature
Je až neskutečné, jak často jsme psali o indiepopových Lucius po vydání jejich druhého alba "Good Grief" v souvislosti s nahrávkami jiných hudebníků. Ke spolupráci si je postupně přizvali například Dawes, Roger Waters, Jackson Browne, John Legend, Mavis Staples, John Prine, Sheryl Crow, Grace Potter, The War On Drugs, Nathaniel Rateliff & The Night Sweats, Lukas Nelson & Promise Of The Real nebo Brandi Carlile. A právě poslední jmenovaná se společně s Davem Cobbem ujala produkce deseti písniček jejich třetí řadovky "Second Nature". Tu už připravovali bez Andrewa Burriho, jenž odešel před šesti roky. Zda se oni sami propracují na ta největší pódia jako kolegové, kterým hostují, odhadujte u brouzdání po jejich YouTube kanálu.


Orville Peck - Bronco
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: country

Orville Peck - Bronco
Prakticky přesně po třech letech navazuje maskovaný kanadský countryový zpěvák Orville Peck na svůj debut "Pony". Prvních osm ochutnávek z něj nám naservíroval již prostřednictvím dvou ípíček v únoru a březnu, na finální podobu desky je rozšířil o dalších sedm. Všech patnáct produkoval Jay Jones, dvorní spolupracovníkem Erica Churche, jehož služeb dále využili Carrie Underwood, Little Big Town, Ashley McBryde nebo Halestorm. Společně s Peckem do jeho country včlenili opět i rock, psychedelii a prvky bluegrassu. Lepší představu si uděláte na YouTube. Pokud máte rádi vinyly, 2LP verzi koupíte na shopu musicserveru.


Vince Staples - Ramona Park Broke My Heart
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: rap

Vince Staples - Ramona Park Broke My Heart
Americký rapper, zpěvák a producent Vince Staples se rozhodl, že na svém novém albu "Ramona Park Broke My Heart" zabrousí do svého dospívání, konkrétně do příhody, která se mu stala právě v zábavním parku Ramona Park. Připomíná ji hned v šestnácti skladbách, pro něž využil kolonu producentů se jmény jako Mingo, Cardo, Tommy Parker, Mike Hector, DJ Dahi nebo Reske. Jiank si ale vystačil pouze s trojicí hostů ve složení Ty Dolla Sign, Lil Baby a Mustard. Vydáním nahrávky žije jeho YouTube profil.


Vážná hudba

 • Česká filharmonie, Semyon Bychkov, Chen Reiss - Mahler : Symphony No.4
  Česká filharmonie pod vedením Semyona Bychkova se po Čajkovského trilogii tentokrát pustila do "Čtvrté symfonie G-dur" Gustava Mahlera, hudebního skladatele, který je úzce spjatý s Českomoravskou vysočinou. V poslední větě je navíc doplnila izraelská sopranistka Chen Reiss. Ukázky nabízí e-shop Presto Classical.
 • Rachel Willis-Sørensen - Rachel
  Americká sopranistka, sólistka oper v New Yorku, San Francisku, Berlíně, Vídni, Mnichově nebo Chicagu, na svém prvním sólovém albu shrnuje své nejlepší výkony. Do výběru se jí dostaly árie z Verdiho "La traviaty", "Trubadúra" a "Otella", Mozartova "Dona Giovanniho", Pucciniho "Bohémy", Lehárovy "Veselé vdovy", ovšem jako první singl zvolila Dvořákovu "Rusalku", respektive "Měsíčku na nebi hlubokém". V jedné skladbě ji doplnil i Jonas Kaufmann. Více odhalí Presto Classical.
 • Leif Ove Andsnes & Mahler Chamber Orchestra - Wolfgang Amadeus Mozart: Momentum 1786
  Norský klavírista se se svým Mahlerovým komorním orchestrem rozhodl ztvárnit Mozartovo "Momentum 1786". Zda vám jejich provedení sedne, poodhalí ukázky v e-shopu Presto Classical.


Health - Disco4 :: Part II
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: experimentální rock / noise rock

Health - Disco4 :: Part II
Losangeleská formace Health navazuje na rok a půl starý první díl "Disco4" pokračováním a opět u toho nechybí fůra hudebníků a interpretů různého zaměření a stylu. Ve dvanácti skladbách, v nichž se míchá industrial, experimentální rock, elektronika a noise rock, se k triu připojili Nine Inch Nails, Poppy, Lamb Of God, The Neighbourhood, Pertubator, Street Sects, Ekkstacy, Ada Rook, PlaThatBoiZay, The Body, Backwash, Ho99o9 a Maenad Veyl. Co z toho vzniklo, uslyšíte na YouTube a předpokládáme, že něco zazní i během jejich vystoupení na ostravských Colours.


Fivio Foreign - B.I.B.L.E
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: rap / brooklyn drill

Fivio Foreign - B.I.B.L.E
Newyorský rapper patří k dalším vycházejícím hvězdám americké scény. Na ni vtrhnul v roce 2020, následovala spousta singlů včetně spolupráce s Drakem, Nicki Minaj, French Montana, jeho jméno najdete i na albu "Donda" Kanye Westa. Yeezy mu hostovačku následně oplatil na jeho debutu "B.I.B.L.E" a zdaleka nebyl jediným. Přidali se k němu Alicia Keys, Quavo, KayCyy, Coi Leray, Queen Naija, ASAP Rocky, Lil Yachty, Lil Tjay, Yung Bleu, DJ Khaled, Ne-Yo, Polo G, Blueface, Playboi Carti a Vory. Mezi samply jsou písničky od The Chainsmokers, Destiny's Child, DMX a Ellie Goulding. Seznamte se na YouTube.


Michelle Willis - Just One Voice
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: pop / folk

Michelle Willis - Just One Voice
Jestliže vám jméno Michelle Willis nic moc neříká, pak vězte, že jde o kanadskou, v Británii narozenou hudebnici, která vystupuje buď sólo nebo společně s Davidem Crosbym a Beccou Stevens. Mimo to ale spolupracovala i s dalšími hudebníky jako Iggy & The Stooges, Laura Mvula, Snarky Puppy, The Parachute Club a Zac Brown Band. "Just One Voice" je její druhou řadovkou, jež navazuje na šest let starou prvotinu "See Us Through". Jedenáct písniček produkoval Fab Dupont, známý ze spolupráce s Gregorym Portertem a Andre3000, a coby hosté se zde mihnou Taylor Ashton, Michael McDonald, Grégoire Maret a již zmíněná Becca Stevens. Seznámit se můžete prostřednictvím YouTube.


Girl Talk, Wiz Khalifa, Big K.R.I.T., Smoke DZA - Full Court Press
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: rap

Girl Talk, Wiz Khalifa, Big K.R.I.T., Smoke DZA - Full Court Press
Po dlouhých osmi letech se vrací americký DJ a hudebník Gregg Michael Gillis aka Girl Talk. "Full Court Press" navíc zdaleka netvořil sám; připojili se k němu kolegové Wiz Khalifa, Big K.R.I.T. a Smoke DZA, s nimiž nahrál celkem desítku tracků, které prezentuje na svém YouTube profilu. Posledním do party se pak stal ještě rapper Curren$y.


Envy Of None - Envy Of None
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: ambient dark rock

Envy Of None - Envy Of None
Kytarista kanadských Rush Alex Lifeson po ukončení kariéry domovské kapely nezahálí a do světa vypouští debut svého projektu Envy Of None. Eponymní jedenáctipísňová sbírka má výrazně odlišný zvuk od toho tvrdě kytarového říznutého prog rockem, který posluchači znají z minula. "Musíte jít dál a musíte vše prozkoumat a pak přijmout změnu a užít si ji. Mám to štěstí, že pracuji se skvělými, velmi talentovanými hudebníky - zejména s Mariah. Máme velmi jedinečný vztah, plný porozumění," komentuje legendární kytarista slyšitelný odklon od stylu Rush. Album natočila sestava složená krom něj ze zpěvačky Mariah Wynne, baskytaristy Andyho Currana (z kanadské rockové skupiny Coney Hatch) a kytaristy/klávesisty Alfia Annibaliniho. Klip k songu "Liar" a další ukázky si můžete poslechnout na YouTube.


EP a minialba

 • The Vaccines - Planet Of The Youth
  Anglická indierocková formace má od loňského eponymního alba slušně našlápnuta, a tak pokračuje v tvorbě. Ke svým fanouškům vysílá dalších šest songů, jejichž produkce se ujal frYars. Uslyšíte je na jejich YouTube.
 • Caitlyn Smith - High
  Sedmi písničkami ve stopáži lehce přesahující pětadvacet minut se připomíná dva roky po druhém albu "Supernova" americká country popová zpěvačka z Minnesoty, která si letos vysloužila po jedné nominaci na cenu CMT a ACM. Najdete mezi nimi i její verzi "High", kterou napsala společně s Miley Cyrus pro její předloňské album "Plastic Hearts", nebo skladby, které s ní skládali Lori McKenna, Shane McAnally a Gordie Sampson. Sdílí je na svém YouTube.
 • Chloe Moriondo - Puppy Luv
  Ani ne rok po své druhé desce "Blood Bunny" se hlásí o slovo zpěvačka z Detroitu a ve svém mixu indie popu a bedroom popu s kapkou rocku pro letošní ípíčko nahrála pět písniček. Představuje je také na YouTube.
 • Kacey Fassett - Drained Drama Queen
  Pokud by vás zajímalo, jak může znít klasicky vycvičená hudebnice, jazzová saxofonistka, která se rozhodne, že začne zpívat pop šmrncnutý folkem a ještě si vše sama složí a zprodukuje, pak máme pro vás její debutové ípíčko se sedmi písničkami. Seznamte se prostřednictvím YouTube.
 • Belief - Versions
  Projekt, v němž se sešla členka indie rockových Warpaint, bubenice Stella Mozgawa a polovina dua Neon Neon, americký producent Boom Bip, vydává své debutové EP. Nabídne tři skladby a další tři remixy, na nichž se podíleli FaltyDL, HAAi a Vanishing Twin. Poměrně náročnou elektroniku, okuste na jejich YouTube.

Dále stojí za pozornost:
The Sweeplings - Debris: americké pop-folkové duo a jeho šest novinek
Kwon Eun Bi - Color: druhé ípíčko někdejší členky k-popových Iz*One
Rosie Thomas - Lullabies For Parents, Vol. 1: americká indie folková písničkářka a s ní i Sufjan Stevens, The Shins a Josh Ottum
Suho - Grey Suit: člen k-popových Exo a jeho druhé sólové minialbum
John Mark Nelson - Hideaway: kalifornský popový písničkář a s ním Jenny Owen Youngs a Sofia Mills
Budjerah - Conversations: třetí EP australského indie popového zpěváka
Matt Maltese - Quiet Recordings: anglický písničkář a tichá podoba jeho písniček


Joe Satriani - The Elephants Of Mars
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: rock

Joe Satriani - The Elephants Of Mars
Tvůrčího kreativce Joea Satrianiho nezastavil ani lockdown - společně s dalšími hudebníky (byť každý na jiném konci světa) nahrál desku "The Elephants Of Mars". Nepostrádá nic z hravosti a pestrosti, na kterou jsou fanoušci světoznámého kytaristy už dobře zvyklí. Sám autor si dal za cíl vytyčit své tvorbě nové standardy a podle dosavadních ohlasů se mu to skutečně povedlo. Přesvědčte se sami a vychutnejte si na YouTube ukázku v podobě titulní skladby alba. Jak se vám líbí?


Holeček & Marcel Project - Light Up Your Fire
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: blues rock / jižanský rock / hard rock

Holeček & Marcel Project - Light Up Your Fire
Zpěvák, klávesista Honza Holeček (Energit, Flamengo reunion session, Luboš Andršt) spojil síly s kytaristou Pavlem Marcelem (Michal Prokop), aby společně - jako Holeček & Marcel Project - nahráli své debutové album s názvem "Light Up Your Fire". To obsahuje devět skladeb - čtyři z vlastního repertoáru a pět překvapujících coververzí rozličných stylů. Všechny však mají jedno společné. Propojují elektrickou kytarovou jízdu, akustickou průzračnost s hammondkami, a když k tomu připočteme hosty na bicí, vibrafon, foukací harmoniku nebo kontrabas, dostáváme skutečnou zvukovou barevnost. Přesvědčte se poslechem ukázek na stránkách vydavatelství Supraphon.


The Regrettes - Further Joy
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: indie pop

The Regrettes - Further Joy
Od svého vzniku v roce 2015 urazila americká parta The Regrettes dlouhou cestu zdobenou punk-rockovými ostruhami s rokenrolovou náctiletou rebélií. Nyní došla k hledanému cíli. Výsledkem je kolekce "Further Joy". Jestliže na předchozích albech muzikanti své sklony a úlitby směrem k popu umně maskovali, tady přicházejí se stylovým veletočem. Novinka se netají vyššími ambicemi, kterými The Regrettes hodlají opustit dívčí rozjařilost a pustit se naplno do popových vod. Jak se jim to podařilo, zjišťujte na jejich YouTube.


Coi Leray - Trendsetter
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: alternativní rap / trap / pop

Coi Leray - Trendsetter
Co jsme napsali o Fivio Foreign, to samé platí o Coi Leray v ženském rapu. Poprvé se ukázala v roce 2018 a naplno to rozjela v loňském roce, kdy vydala patnáctku singlů, díky nimž získala dvě nominace na BET Awards a jednu na BET Hip Hop Awards. Ačkoli je neproměnila, získala pro svůj aktuální debut "Trendsetter" náležitou pozornost nejen fanoušků a kritiků, ale také svých kolegů a producentů. Na dvacítce tracků se tak podílela celá armáda producentů, jako třeba Dr. Luke, Rocco Did It Again!, Ryan Ogren, Needlz, Maaly Raw, Chief Keef, Mustard nebo Nic Nac. Přímo za mikrofonem ji doplnili Nicki Minaj, Yung Bleu, Fivio Foreign, Young M.A, G Herbo, H.E.R., Nav, Lil Durk, Wallo267, King Gillie, Polo G, Lil Tecca, A Boogie wit da Hoodie a Pooh Shiesty. Co je na téhle čtyřiadvacetileté rodačce z Bostonu tak cool, zjistíte na jejím YouTube.


Destruction - Diabolical
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: thrash metal

Destruction - Diabolical
Německá thrashmetalová ikona Destruction obohacuje svou diskografii o počin s názvem "Diabolical". Přináší třináct skladeb a hned několik z nich najdete na YouTube kanálu vydavatelství Napalm Records. Vzhledem k tomu, že z původní sestavy zůstal nyní už jen zpěvák a baskytarista Schmier, byla dosavadní kritika spíše zdrženlivá. Podělte se proto s námi o svůj názor na čerstvé songy v komentářích. Pokud nějaký metalista dočetl až sem, snad ho potěší, že i CD a LP "Diabolical" si může pořídit na shopu musicserveru. A třeba si k tomu koupí i tričko nebo mikinu s motivem alba.


V krátkosti

 • Wet Leg - Wet Leg
  Britská indierocková kapela navazuje na loňský virální debutový singl "Chaise Longue" a druhé místo v anketě BBC Sound of 2022 plnohodnotným albem. (YouTube)

 • Son Lux - Everything Everywhere All At Once (soundtrack)
  Americké experimentální trio podmalovalo svým elektronickým post rockem černou sci-fi komedii s Michelle Yeoh v hlavní roli. Na soundtracku ji naleznete rozdělenou do bezmála padesáti kompozic. (YouTube)

 • HVOB - Too
  Oblíbené elektronické duo se po třech letech hlásí o slovo s pátou řadovkou a osmičkou hypnotických tracků. (YouTube)

 • Josh Ramsey - The Josh Ramsay Show
  Kanadský frontman pop-rockových Marianas Trench se vydal na sólovou dráhu, kde kombinuje rock, pop a doo wop. (YouTube).

 • Cole Swindell - Stereotype
  Americký countryový zpěvák, jehož písničky zpívají i Thomas Rhett nebo Luke Bryan, vydává svoji čtvrtou desku. (bandcamp)

 • Hayden James - Lifted
  Australský DJ ze Sydney navazuje na svůj debut "Between Us". (YouTube)

 • Syd - Broken Hearts Club
  Americká zpěvačka a členka alternativně rapových Odd Future na své druhé sólovce kombinuje spíše alternativní r'n'b, neo soul s prvky rapu. (YouTube)

 • Jonny Greenwood - Spencer (soundtrack)
  Kytarista a klávesák Radiohead se ujal filmové hudby k novému snímku o princezně Dianě. Na soundtracku se třináct skladeb nese na pomezí free jazzu a klasické hudby. (Supraphonline)

 • Omar Apollo - Ivory
  Americký písničkář s mexickými kořeny, který si minulý rok vysloužil dvě nominace na Latin Grammy, konečně vydává své debutové album. Hostují Kali Uchis a Daniel Caesar. (bandcamp)

 • Yung Lean - Stardust
  Švédský rapper, zpěvák a skladatel vydává svůj čtvrtý mixtape, s nímž navazuje na dva roky starou řadovku "Starz". Mezi jeho hosty se zařadil Skrillex, FKA Twigs, ThaiBoy Digital, Ant Wan, Bladee a Ecco2K. (YouTube)

 • Lizzy McAlpine - Five Seconds Flat
  Americká písničkářka si pro své třetí album nachystala celkem čtrnáct písniček. Ke spolupráci se nechali přemluvit Finneas, Jacob Collier, Ben Kessler a Laura Elliot. (svém bandcampu)

 • Johnnyswim - Johnnyswim
  Eponymní novinka amerického dua kombinujícího folk, pop, soul a blues. (YouTube).

 • Carla Geneve - Learn To Like It
  Debut australské indierockové písničkářky, která má na svém kontě již řadu lokálních hudebních cen. (bandcamp)

 • Zachary Cale - Skywriting
  Americký neofolkový písničkář srovnávaný s legendami jako Bob Dylan, Leonard Cohen nebo John Fahey. (bandcamp)

 • Michael Giacchino - Spider-Man - No Way Home (soundtrack)
  Scénická hudba k nové marvelovce v pětadvaceti kompozicích. (Amazon)

 • River Whyless - Monoflora
  Americký folk-rockový kvartet a jeho představa jiného Měsíce. (bandcamp)

 • Andy Frasco & The U.N. - Wash, Rinse, Repeat
  Americká blues-rocková formace a tucet nových kousků. (YouTube).

 • Isak Danielson - King Of A Tragedy
  Čtvrté album švédského popového zpěváka, který svoji kariéru odstartoval před deseti lety v tamním X Factoru. (YouTube)

 • Albert Cummings - Ten
  Americký bluesman a jeho deska číslo deset. (YouTube)

 • John Carroll Kirby - Dance Ancestral
  Americký klavírista, který jazz koření new age a soulem. (bandcamp)

 • The Linda Lindas - Growing Up
  Punkerky z Los Angeles debutují chytlavou směsí klasického punku, post-punku, power popu, nové vlny a dalších překvapení. (YouTube)

 • Daniel Rossen - You Belong There
  Prvotina klíčového skladatele, multiinstrumentalisty a hlavního hlasu kapel Grizzly Bear a Department of Eagles. (YouTube kanálu)

 • Fortune - Level Ground
  Kultovní hrdinové AOR jsou zpět se svou třetí řadovkou. (YouTube)

 • Banks - Serpentina
  Čtvrté album americké zpěvačky a třináct chodů pro příznivce alternativního popu. (YouTube)

 • Niia - Offair: Mouthful Of Salt
  Sophisti-pop a alternativní R&B v podání americké muzikantky. (YouTube)

 • Treat - Endgame
  Devátá studiovka švédské melodické rockové formace potěší posluchače dvanáctkou nových skladeb. (YouTube)


  Dále vychází:

  A Deer A Horse - Grind
  Aadal - Lost Songs
  Abhorrent Expense - Gateways To Resplendence
  Alan Braufman - Live In New York City, February 8, 1975
  Angel Nation - Antares
  Annie Blackman - All Of It
  Arre! Arre! - We Ride The Universe
  Auditorium - Be Brave (Deluxe Edition)
  B.Knox - Far From Folk
  Belushi Speed Ball - What Us, Worry?
  Black Swan - Generation Mind
  Bonnie Pointer - Like A Picasso
  Carley Arrowood - Goin’ Home Comin’ On
  Dahlia Sleeps - Overflow
  Dallas Ugly - Watch Me Learn
  Darkher - The Buried Storm
  DCG Brothers - Jungle Life
  Deanna Petcoff - To Hell With You, I Love You
  Decasia - An Endless Feast For Hyenas
  Decrapted - Bloody Rivers Of Death
  Distant Fires Burning - Inperspectycon Vol.2
  Dom Martin - A Savage Life
  Dream Theater - Lost Not Forgotten Archives: ...and Beyond (Live In Japan 2017)
  Droopy Eye - Embruja
  Drum & Lace - Natura
  Ear Danger - Still Going Strong (40 Years Of Ear Danger)
  Emét - Carlin’s Farm
  End Boss - They Seek My Head
  Exopulse - The Darkness In You
  Falsehoods Of Today - If Our Dreams Collapsed By The Seams
  First Signal - Closer To The Edge
  Genus Ordinis Dei - The Entropic Queen
  Good Looks - Bummer Year
  Greenbeard - Variant
  Gregory Porter - Water
  Hällas - Isle Of Wisdom
  Henning - Skymningsmusik För Dagdrömmare
  Hiatus Kaiyote - Mood Variant
  Hot Hell Room - Kingdom Genesis
  Chloranthy - Solace In The Arms Of Thy B Eauty
  Ike - The Great Escape
  In The Last Days - Do What Thou Wilt
  Infertvm - Death’s Embrace
  Inglorious - MMXXI Live At The Phoneix (BluRay)
  Inglorious - MMXXI Live At The Phoneix (Cd+Dvd)
  Jack Broadbent - Ride
  Jahmiel - Legend
  Jamie Beale - Borderline
  Jesse Mac Cormack - Solo
  John Gurd - Phoenix
  Kalkas - Envoûtante sève
  King Satan - Occult Spiritual Anarchy
  Le Big Zero - A Proper Mess
  Le Caravanserail / Bertrand Cuiller - Domenco Scarlatti : Stabat Mater
  Lia Hide - The Missing Fourth Guest
  Loraine James - Whatever The Weather
  Lux Incerta - Dark Odyssey
  Maddox Jones - Believe It
  Major Parkinson - A Night At The Library
  Manx Dreams - Of Past Lives
  Marigold - A Better Place
  Matt Gold - Midnight Choir
  Max Zt - Daybreak
  Michael Beharie - Promise
  Michael Kane & The Morning Afters - Broke But Not Broken
  Mondo Cozmo - This Is For The Barbarians
  Mors Principium Est - Liberate The Unborn Inhumanity
  Mosaic MSC - This Is How I Thank The Lord
  Mothé - I Don’t Want You To Worry Anymore
  Nicole Faux Naiv - Moon Rally
  No Swoon - Take Your Time
  November Ultra - Bedroom Walls
  Nyos - Celebration
  Oceanator - Nothing’s Ever Fine
  One Hidden Frame - I Am Not Here
  Or - Pariah
  Orangepurplebeach (John Vanderslice) - D E A T H ~ B U G
  Parris Hyde - Unlock Your Freedom
  Paul Wall & Termanology - Start 2 Finish
  Pauwel - Dear
  Pavement - Terror Twilight: Farewell Horizontal
  Pendant - Harp
  Pigeons Playing Ping Pong - Perspective
  Planepacked - Transactinides
  Pulsar - Nebula
  Renata Zeiguer - Picnic In The Dark
  Revolt - Deity
  Riis Bjorn - Everything To Everyone
  Role Model - RX
  Romero - Turn It On!
  Různí - Crash! Bang! Wallop!
  Různí - Greatest Ever 60s Legends
  Ryan Egan - Soft Power
  Saleka - Seance
  Separate Bed - Kid Phoenix
  Seth Swirsky - Songs From The Green Couch
  Signals Midwest - Dent
  Skumstrike - Deadly Intrusions
  Sontag Shogun X Lau Nau - Valo Siroutuu
  Soulja Boy - The Biggest Opp
  Speedfossil - No Anesthesia
  Spencer Elliott - Se3
  Susan Cattaneo - All Is Quiet
  The Dogs - El Verdugo
  The Good Ones - Rwanda…You See Ghosts, I See Sky
  The Good The Bad And The Zugly - Research And Destroy
  The Kompressor Experiment - Ebb & Flow
  The Waymores - Stone Sessions
  Theigns & Thralls - Theigns & Thralls
  Tody Castillo - Old Rodriguez
  Tom The Mail Man - Sunset Visionary, Vol. 2
  Treasvre - Stick The Knife In
  Vermörd - Nostalgic Predictions
  Vicky Farewell - Sweet Company
  Wet Tuna - Warping All By Yourself
  Yesterday Will Be Great - The Weather Is Fantastic
  Yob - Atma (Deluxe Version) (Physical Release)

  Vychází na vinylu:
  Aerosmith - 1971 - Road Starts Hear
  Alessia Cara - In The Meantime
  Area21 - Greatest Hits Vol. 1
  Archive - Call To Arms & Angels
  Arre! Arre! - We Ride The Universe
  Bob Dylan - Blonde On Blonde
  Bob Dylan - Bringing It All Back Home
  Bob Dylan - Highway 61 Revisited
  Calexico - El Mirador
  Darkher - The Buried Storm
  Deanna Petcoff - To Hell With You, I Love You
  Decasia - An Endless Feast For Hyenas
  Dengue Fever - Dengue Fever
  Dengue Fever - Escape From Dragon House
  Dengue Fever - Venus On Earth
  Destruction - Diabolical
  Dream Theater - Lost Not Forgotten Archives: ...and Beyond (Live In Japan 2017)
  Duke Ellington - Meets Coleman Hawkins
  Envy Of None - Envy Of None
  Father John Misty - Chloë And The Next 20th Century
  Gregory Porter - Water
  Hällas - Isle Of Wisdom
  Hayden James - Lifted
  Hvob - Too
  Ike - The Great Escape
  Immolation - Acts Of God
  Jack White - Fear Of The Dawn
  Jesse Mac Cormack - Solo
  Joe Satriani - The Elephants Of Mars
  John Coltrane - Blue Train
  Jonny Greenwood - Spencer Ost
  Kae Tempest - The Line Is A Curve
  Lin-Manuel Miranda - Encanto (soundtrack)
  Lucius - Second Nature
  Mors Principium Est - Liberate The Unborn Inhumanity
  Nicole Faux Naiv - Moon Rally
  November Ultra - Bedroom Walls
  One Hidden Frame - I Am Not Here
  Orville Peck - Bronco
  Paula Hartmann - Nie Verliebt
  Pauwel - Dear
  Pavement - Terror Twilight: Farewell Horizontal
  Pendant - Harp
  Pigeons Playing Ping Pong - Perspective
  Regrettes - Further Joy
  Riis Bjorn - Everything To Everyone
  River Whyless - Monoflora
  Romero - Turn It On!
  Různí - Crash! Bang! Wallop!
  Různí - Motown Collected
  Signals Midwest - Dent
  Solefald - In Harmonia Universali
  Susumu Yokota - Symbol
  The Good The Bad And The Zugly - Research And Destroy
  The Regrettes - Further Joy
  Tin Machine - Tin Machine Ii
  Tody Castillo - Old Rodriguez
  Tool - Fear Inoculum / Limited Deluxe Edition
  Traktor - Sedmá strana kostky
  Van Der Graaf Generator - Godbluff
  Van Der Graaf Generator - H To He Who Am The Only One
  Van Der Graaf Generator - Pawn Hearts
  Van Der Graaf Generator - The Least We Can Do Is Wave To Each Others
  Wet Leg - Wet Leg
  Zachary Cale - Skywriting

  EP:
  Aldae - Aldae
  Andy Partridge (Of XTC) - My Failed Songwriting Career Volume 2
  Bobby Mahoney And The Seventh Son - We Go On
  DMVU - Tools For Those Who’ve Lost Their Way
  Dylan - No Romeo
  Elyotto - Hellscape Suburbia
  Eydís Evensen - Frost
  Hagalas - As A Unit
  Homeschool - Homeschool: Book Ii
  Knogjärn - Tungrott
  Kzrn - Lost Amongst The Living
  Laya - Um, Hello
  Marzz - Love Letterz (Deluxe Edition)
  Mylar - Elsewhere
  No Tin Godz - No Tin Godz
  Overmono - Cash Romantic
  Pavement - Spit On A Stranger (Reissue)
  Ralph Of London - Yellow Sky Highway
  Roxi Copeland - I Come From Crazy
  Saya - Ready To Burn
  Seek Harbour - Far From Home
  The Blackwall - The Blackwall
  Whokilledxix - Lore Vol. 1

  Reedice:
  Bonnie Pointer - Like A Picasso
  Coil - Musick To Play In The Dark 2
  Gregory Porter - Water
  Joni Mitchell - Blue
  Therion - Beyond Sanctorum
  Therion - Lepaca Kliffoth
  Therion - Symphony Masses: Ho Drakon Ho Megas

 • NÁZORY

  DOPORUČENÉ ČLÁNKY
  Znouzectnost - The End...? 7/10
  Recenze: "Temnota je na vzestupu." Znouzectnost na albu "The End...?" předvídá konec Plzeňská Znouzectnost je takovou domácí klubovou jistotou, na kterou se dá spolehnout. Tentokrát o sobě ale nedala vědět celých deset let a fanoušci si její originální punk mohli užívat pouze na koncertech. S novou porcí hudby... čtěte zde
  Vydáno: 21.05.2024 17:00 v sekci Recenze
  The Valentines - Vždycky se v hloubi duše najde nějaký černý místo, který vyškrábne trochu múzy
  Rozhovory: The Valentines - Vždycky se v hloubi duše najde nějaký černý místo, který vyškrábne trochu múzy Královéhradecká parta The Valentines přišla po řadě singlů s debutovým albem "You All Look Beautiful When You Dance". Slyšet na něm můžeme kytary, synťáky, ale také indie i moderní pop s osmdesátkovými zvuky. Výsledek svádí k... čtěte zde
  Vydáno: 21.05.2024 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
  Billie Eilish - Hit Me Hard And Soft 9/10
  Recenze: Billie Eilish na "Hit Me Hard And Soft" (opět) definuje sama sebe. Výsledkem je její nejlepší album Už ve dvaadvaceti letech se její polička prohýbá pod tíhou Grammy, Oscarů a mnoha dalších prestižních ocenění. Vstupenky na koncert v Praze, který se uskuteční za více než rok, fanoušci vykoupili za pár minut. Nyní Billie Eilish... čtěte zde
  Vydáno: 20.05.2024 00:00 v sekci Recenze
  Serj Tankian - A.F. Day 8/10
  Video: Serj Tankian se v syrové písni "A.F. Day" vrací ke kořenům Zpěvák System Of A Down a v současnosti také mnohostranný umělec a aktivista Serj Tankian plánuje během letošního podzimu vydat pod svým jménem nové EP "Foundations", na které právě poutá singlem "A.F. Day". Ten napsal v pradávných... čtěte zde
  Vydáno: 19.05.2024 08:00 v sekci Audio / Video | Video
  Poly Noir - K mýmu ohni nesedej 7/10
  Video: Temná country Polyho z Insanie se představuje komiksovým klipem "K mýmu ohni nesedej" Dark-country projekt frontmana Insanie Polyho nazvaný Poly Noir dostává konkrétnější kontury s prvním singlem - a rovnou titulním. Skladba "K mýmu ohni nesedej" totiž pojmenovala celé album, které by na značce Smile Music mělo vyjít... čtěte zde
  Vydáno: 18.05.2024 14:30 v sekci Audio / Video | Video
  SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
  - Nové desky 19/2024 - od Kings Of Leon přes Anguse & Julii Stoneovy po Aleka Benjamina (15.05.2024 13:36)
  - Nové desky 18/2024 - od Sii přes Duu Lipu po Willow (08.05.2024 13:00)
  - Nové desky 17/2024 - od Pet Shop Boys přes Justice po St. Vincent (01.05.2024 12:00)
  - Nové desky 16/2024 - od Taylor Swift přes Pearl Jam po My Dying Bride (24.04.2024 10:00)
  - Nové desky 15/2024 - od Marka Knopflera přes Mirai po girl in red (17.04.2024 09:30)
  - Video: Orville Peck a Willie Nelson si notují v gay duetu "Cowboys Are Frequently Secretly Fond Of Each Other" (13.04.2024 08:12)
  - Nové desky 14/2024 - od X Ambassadors přes The Black Keys po Bensona Boona (10.04.2024 10:00)
  - Video: Kytaroví velmistři Joe Satriani a Steve Vai spojili síly v bizarním klipu "The Sea Of Emotion, Pt.1" (05.04.2024 12:19)
  - Nové desky 13/2024 - od Beyoncé přes Sum 41 po Sheryl Crow (03.04.2024 15:00)
  - Video: Nepovedený pokus o novou hudební tvář. Camila Cabello si v "I LUV IT" hraje na zlobivou holku (31.03.2024 17:00)

  ALBUM TÝDNE 21/2024

  Billie Eilish
  Hit Me Hard And Soft

  Už ve dvaadvaceti letech se její polička prohýbá pod tíhou Grammy, Oscarů a mnoha dalších prestižních ocenění. Vstupenky na koncert v Praze, který se uskuteční za více než rok, fanoušci vykoupili za pár minut. Nyní Billie Eilish vyslala do světa své třetí album "Hit Me Hard And Soft".

  9/10

  NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

  FILMSERVER.CZ PÍŠE

  FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

  SPARK PÍŠE

  CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

  Ne 26.05.
  Myles Smith (UK) (Rock Café, Praha)
  Út 28.05.
  Bruce Springsteen & The E Street Band (US) (Letiště Letňany, Praha)
  Po 03.06.
  Rakim (US) (Lucerna Music Bar, Praha)
  Út 04.06.
  Sting (UK) (Amfiteátr Lochotín, Praha)
  St 05.06.
  Charlotte Sands (US) (Chapeau Rouge, Praha)
  Čt 06.06.
  Nickelback (CAN) (O2 Arena, Praha)
  Čt 06.06.
  ††† (Crosses) (US) (Roxy, Praha)
  Pá 07.06.
  Alfie Jukes (UK) (Café V Lese, Praha)
  So 08.06.
  Dropkick Murphys (US) (Velký sál Lucerna, Praha)
  Po 10.06.
  Machine Head (US) (Forum Karlín, Praha)

  » zobrazit všechny akce «

  OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

  Justin Bieber Prince Vladimír Mišík The Prodigy Adele Queen Sia Kabát Taylor Swift Dua Lipa Bono Rush Mirai Imagine Dragons Beyoncé mp3.com Billie Eilish AC/DC Lady Gaga Rammstein
  filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
  musicserver.cz - hudba od začátku do konce
  ©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
  Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
  Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
  Tento server byl v roce 2023 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
  smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
  Zavřít reklamu