Atlantská rapová dvojice Earthgang, hlas gen Z Role Model a rapper Yung Gravy se představí v Praze

Atlantská rapová dvojice Earthgang, hlas gen Z Role Model a rapper Yung Gravy se představí v Praze

Vydáno: 02.03.2022 18:24 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: Fource PR
V Praze během letošního roku přivítáme trojici jedinečných hudebníků, ať už se jedná o na Grammy nominované kultovní rapové duo Earthgang, jednoho z nejskloňovanějších hlasů generace Z Role Model nebo na sociálních sítích oblíbeného rappera Yung Gravy.

Earthgang
Pokud by mělo hlavní město rapu Atlantu reprezentovat jediné jméno, těžko by se našel někdo vhodnější než kultovní duo Earthgang. Olu a WowGr8 jsou architekti i evangelisté originálního stylu, ve kterém zní bok po boku klasická hiphopová škola a afrofuturismus společně se současnými, minimalistickými trapovými beaty. Za sebou mají úspěšný debut "Mirrorland", nominace na cenu Grammy a brzy bychom se měli dočkat i druhé desky.

Jsou pověstní nezaměnitelnou flow a energickými koncerty, během kterých vyniká sehranost obou rapperů. Ve svých propracovaných textech pak střídají odlehčené popkulturní reference s politicky živými tématy, která otevřeně reflektují afroamerickou zkušenost. V Praze se poprvé představí 14. prosince v klubu Roxy. Vstupenky (590 Kč) budou v prodeji od 25. února na Fource.cz a v sítích GoOut a Ticketmaster.

Mezi umělce, se kterými spolupracovali, se řadí Gorillaz, Tokimonsta nebo Rico Nasty. Společnou halovou tour odjeli jak s J. Colem tak Billie Eilish, přes svou slávu se ale stále drží jasného motta: "Přemýšlej globálně, jednej lokálně." Díky jejich aktivitám se třeba pravidelně daří motivovat mladé voliče, aby se účastnili voleb. Do Prahy přijede dvojice se svou druhou deskou "Ghetto Gods", trailer k nahrávce uvádí sám legendární 2 Chainz. A Olu + WowGr8 dodávají: "Album pojednává o dobrých lidských stránkách. Je také studií našeho okolí i toho, jaké má na nás samotné vliv."

Role Model
Za uměleckým jménem Role Model se skrývá třiadvacetiletý hudebník Tucker Pillsbury, který se ve své indiepopové tvorbě vyrovnává s celou škálou vlastních emocí. Začínal na soundcloudu jako rapper, ale během střední se rozhodl pro citlivý alternativní pop. V pražském Rock Café vystoupí 17. srpna. Vstupenky (490 Kč) v prodeji na Fource.cz a u prodejců GoOut a Ticketmaster.

V jeho hudbě se nadále odráží vliv hudebníků jako Brockhampton nebo Tyler, The Creator. První EP "Arizona in The Summer" inspirované vlastními depresemi a úzkostmi vydal v roce 2017. Úspěch mu brzy zajistil smlouvu u labelu Mad Love vedeného producentem Bennym Blancem. Role Model spolupracoval i s novozélandskou hudebnicí Benee a nahrál cover hitu "The Climb" od Miley Cyrus.

Debutové album "Rx" vychází 8. dubna a Role Model na něj už teď láká singlem "If Jesus Saves, She's My Type". "Přestože si rád užívám samotu, minulý rok byl opravdu něco. I ty nejsilnější povahy si sáhly na dno. Celý rok jsem žil sám a došel jsem do bodu, kdy potřebuji pomoc. Nakonec jsem potkal lásku, díky které se mi podařilo tohle období lépe překonat. Tenhle singl je přesně o tom zlomovém bodě v našich životech, ve kterém se začneme upínat k něčemu většímu. Ten zoufalý moment, kdy klečíte a prosíte o něco nebo někoho, kdo vám pomůže, skvěle navozuje celé album."

Yung Gravy
V jeho hudbě jsou stopy padesátých i šedesátých let, americký rapper Yung Gravy ale cvičí hlavně s nejmladšími posluchači, kteří dokáží nejlépe vychytat dobové trendy. Kromě retro motivů je totiž jeho tvorba plná pulzujícího trapu. A dohromady to vše dává explozivní a taky mimořádně optimistickou směs. "Hey Alexa/ How many bitches can we fit in the Tesla?" ptá se rozverně v tracku "Whip a Tesla". V pražském Rock Café premiérově vystoupí už 6. června. Vstupenky (490 Kč) jsou v prodeji na Fource.cz a v sítích GoOut a Ticketmaster.

Za sebou má průlomový debut z roku 2017 a řadu dalších úspěšných desek i singlů (hitový "Mr Clean") anebo vyprodaných turné (spolu s umělci jako Ugly God), prosadil se taky jako producent. Na evropském turné ho teď doprovodí minnesotský DJ Tiiiiiiiiiip.

Yung Gravy má mimořádně úspěšné kanály i na YouTube a TikToku, které vystihují i vibe jeho hudby. Na sítích se prezentuje jako citlivý kluk, který je ale pro každou špatnost. Život je příliš krátký, než abychom do něj nepustili podobně zábavnou hudbu.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Srdce jako kníže Rohan, Studio DVA, Praha, 7.1.2026
Naživo: "Srdce jako kníže Rohan": Byli jsme na premiéře nového recitálu Michala Horáčka s Michaelem Kocábem a Naďou Válovou Michal Horáček má nový recitál "Srdce jako kníže Rohan". V něm rekapituluje svou spolupráci s Michaelem Kocábem a také nechává nahlédnout do připravovaného projektu "Pozemský prach a Boží dech", na němž pracuje zejména s Ivem... čtěte zde
Vydáno: 08.01.2026 19:00 v sekci Naživo
Pohled do českých hitparád - 1. týden 2026
První místo v rádiích i ve streamování. Taylor Swift se pyšní aktuálně největším hitem v Česku O zatím poslední studiovce Taylor Swift "The Life of a Showgirl" se navzdory prodejním a streamovacím rekordům většinou nepsalo moc lichotivě. Singl "The Fate of Ophelia" se nicméně stal velkým hitem, což dokládají i aktuální české... čtěte zde
Vydáno: 08.01.2026 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Radim Kopáč - Všechno je špatně, zpátky na stromy! (český punk a hardcore v textech 1979 - 1989) 7/10
Hudba v tisku: Kniha "Všechno je špatně, zpátky na stromy!" nás vrací do těžké doby normalizace, kdy i u nás začal vznikat punk Kdo by neznal skupiny jako Visací zámek, Plexis, SPS nebo Wanastowi Vjecy? Všechny začínaly v osmdesátých letech minulého století. Jak se český punk a hardcore ještě za minulého režimu rodily, se snaží přiblížit kniha "Všechno je... čtěte zde
Vydáno: 07.01.2026 08:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
Michal Hrůza - Samota slouží mně. Koncert je největší odměna pro muzikanta
Rozhovory: Michal Hrůza - Samota slouží mně. Koncert je největší odměna pro muzikanta Zpěvák a skladatel Michal Hrůza si pro své fanoušky po pěti letech připravil nové album. Autentická deska plná příběhů a bezprostředních emocí dostala jméno "Kouzlo samoty". V jedenácti písních můžeme slyšet hudebníkův... čtěte zde
Vydáno: 06.01.2026 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Vítěze Cen Anděl poznáme v dubnu, vyhlášení se uskuteční na pražském Výstavišti
Vítěze Cen Anděl poznáme v dubnu, vyhlášení se uskuteční na pražském Výstavišti Po skončení kalendářního roku 2025 přichází čas bilancování. V pestré nabídce různých odborných hudebních anket nebude chybět ani ta nejznámější - Ceny Anděl. Okřídlené sošky doletí ke svým majitelům už 11.... čtěte zde
Vydáno: 05.01.2026 16:00 v sekci Novinky
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 44/2024 - od The Cure přes Tylera, The Creatora po Willieho Nelsona (06.11.2024 13:00)
- Každý rozchod přebolí a šťastný Role Model přijede do Prahy se svým druhým albem (05.09.2024 19:16)
- Video: Role Model v "cross your mind" zamilovaně tančí po domě (11.09.2022 08:34)
- Fotogalerie: První den festivalu Sziget zachycený objektivem fotoaparátu (11.08.2022 13:42)

ALBUM TÝDNE 01/2026

Tom Smith
There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light

Tom Smith je jako nezaměnitelný hlas formace přes dvě dekády napevno spojen s Editors. Až nyní zjevně přišel ten správný čas na jeho sólový debut "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light". Název o něm prozrazuje mnohé. Jeho komorní pojetí vás naplno vtáhne a s emocemi jde až na dřeň.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 11.01.
Pocta Davidu Stypkovi (CZ) (O2 universum, Praha)
So 17.01.
Stodola Michala Tučného (O2 arena, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince Justin Bieber The Prodigy Madonna Beyoncé Lady Gaga Ewa Farna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe