Muse jsou zpět. V klipu "Won't Stand Down" ukazují temnou stránku manipulace

14.01.2022 14:27 - Dan Hájek | foto: Nick Fancher

Tento návrat byl již dlouho na spadnutí - Muse se po téměř čtyřech letech hlásí s novým songem. Dostal jméno "Won't Stand Down" a doprovází jej celkem zneklidňující videoklip. Zda je předvěstí následovníka alba "Simulation Theory", zatím zůstává bez přímé odpovědi, ačkoliv se skupina nechala slyšet, že na nové nahrávce v současnosti usilovně pracuje.

"Won't Stand Down" je našlápnutým, možná až atypicky agresivním trackem, který je i jakýmsi návratem ke kořenům této nepřeslechnutelné formace. Nechybějí ostré kytarové riffy, elektronika a zkreslené vokály. Sama píseň je vzdorem proti násilníkům, které můžete potkat nejenom coby protihráče na hřišti, ale i v osobním nebo pracovním životě. Matt Bellamy vše zakončuje slovy: "Chraňte se před nátlakem a sociopatické manipulaci. Čelte nepřízni osudu silou, sebedůvěrou a agresí."

Doprovodný snímek režíroval Jared Hogan, natáčel jej v Kyjevě. Celý příběh začíná prostřihem na bezvládnou postavu, která je po jakési havárii odkázána na invalidní vozík. V další fázi je pomocí armády tanečníků vyobrazen fiktivní souboj, který má jediný cíl: vysát z onoho člověka kompletně všechnu potřebnou energii, a nechat tak zrodit démona, vládce, jenž hodlá přebrat moc nad světem. Efektivní video nabídne ponurou náladu, skvělý drive a střih. Coby předkrm k dalším novinkám od Muse je to velmi vydařená záležitost.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY