Yzomandias dvojklipem "NEROZUMÍ NÁM / když jedeme v noci" oznamuje nový mixtape

14.01.2022 18:48 - Petr Foltys | foto: Milion Plus Entertainment

Od Yzomandiasova posledního mixtapeu "J. Eden Dva" uběhly už skoro tři roky. V únoru se rapper konečně vrátí s pokračováním. Aktuálně na ně upoutává dvojklip tracků "NEROZUMÍ NÁM" a "když jedeme v noci".

Yzomandias - NEROZUMÍ NÁM
© Milion Plus Entertainment
První z dvojice songů, které vyšly 12. ledna, pojednává o tématu neporozumění nezasvěcenými. To Yzomandias nezmiňuje ve své tvorbě poprvé. Posluchač, který rapem nežije a nezažil to, co Yzo, zkrátka jeho textům nemusí rozumět. Opět se objevuje také motiv vděčnosti přátelům. Napříč trackem lze zaslechnout sample textu ze skladby "Too Comfortable" od jeho amerického kolegy Futurea ("You can't understand us 'cause you're too soft").

Objevují se také slovní hrátky, které jsme mohli zaslechnout už v singlu "Jedna Dva" ("Zumí-nero můj slang, zumí-nero má řeč"). Nepřátelsky naráží také na bývalého kolegu Konexe, kterého označí jeho příjmením pozpátku ("Čivolag dluží za nájem, počkej, ty zm*de, až se potkáme"). Poté Yzo na svém instagramu uvedl, že takto jeho jméno uvedl pouze proto, že svůj dluh již splatil. Hudební podklad k této písni zpracoval HAARP, který by se s množstvím produkcí pro Milion Plus mohl klidně zařadit mezi jejich členy.

Yzomandias - když jedeme v noci
© Milion Plus Entertainment
Kdo ovšem členem labelu je a zpracoval beat ke druhé skladbě, je Decky. Jeho podkres krásně sedí k atmosféře tracku "když jedeme v noci". V něm rapper pojednává o tom, pro koho jsou jeho songy určeny, a opět se zde objevuje téma neporozumění. Oproti prvnímu singlu z dvojice tady předvádí i agresivnější flow, a to zejména v refrénu.

Videoklip si, už téměř klasicky, zrežíroval sám Yzomandias ve spolupráci s českým videomakerem Janem Strachem. Díky tomu, že oba songy pocházejí z připravovaného mixtapeu "J. Eden E-gen", navazují zde jeden na druhý, a to i přes náhlou změnu atmosféry klipu. Ač snímek nepatří mezi nejpropracovanější, jedná se stále o velmi povedený kousek.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY