Mirka Miškechová v novém klipu "Raz zistíš" dává rady svému prvorozenému synovi

12.01.2022 16:24 - Milan Menčík | foto: Pavol Varga

Mirku Miškechovou znají naši hudební fanoušci hlavně díky provařenému duetu s Xindlem X "Cudzinka v tvojej zemi" (video má neskutečných 32 milionů zhlédnutí), přitom samotná slovenská písničkářka natočila například spolupráci i s UDG "Oči".

Mirka Slančíková Miškechová - Je tu
© archiv zpěvačky
Trochu stranou také ke konci loňského roku přichystala nové studiové album "Je tu". Možná o to překvapivější, že svůj osobní život má důležitými událostmi v poslední době nabitý. Jednak se vdala, takže její celé jméno v současnosti zní Mirka Slančíková Miškechová, jednak v létě roku 2021 porodila syna.

Nové video "Raz zistíš" je toho jasným důkazem. Hraje v něm právě jenom tahle rodinka a Mirka přitom vypráví synkovi, co ho čeká a čeho by se měl varovat. "Klip sa natáčal v krásnej zimnej prírode v okolí Veľkého Krtíša a Modrého Kameňa. Videoklipom sme sa snažili zachovať príjemnú atmosféru skladby 'Raz zistíš' a v tomto hektickom období vyjadriť rodičovskú lásku k deťom. Pri pozeraní videoklipu dúfame, že tá láska, emócia a radosť, ktorú tento videoklip v sebe má, sa prenesie aj na divákov," věří Miškechová. To se rozhodně povedlo a svůj podíl na tom nese i režisér Pavol Varga.

Melodicky se v refrénu několik not jakoby v krátkých smyčkách opakuje stále dokola, textově je proto song daleko zajímavější. Českou stopu autorka neopouští ani tentokrát - krásné vokály nazpívala ostravská zpěvačka Barbara Kanyzová. Že je z Ostravy, není náhodou, protože hudbu Miškechové na desku skládali Jiří Krhut a Pavel Sotoniak. Aranžmá je poněkud minimalistické, bez rytmiky, s hlavní úlohou klavíru. Díky tomu ovšem vynikne poselství skladby: "Pokiaľ budem vládať / vždy ti s otcom na smeč prihrám."NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY