Nina Kohout vás songem "Moonlight" zve na pompézní upírský bál

18.12.2021 08:35 - Dan Hájek | foto: Natália Mikulášová

"Pandemonium", tak se bude jmenovat debutové épéčko Niny Kohout, kterého se dočkáme hned na počátku února příštího roku. Předznamenává jej singl "Moonlight", na němž spolupracovala se svým spolužákem Lucasem Armsteadem, s nímž se potkala v Londýně během studia hudebních technologií.

"Kdyby Dracula nebo jakýkoliv jiný upír organizoval bál, hrála by se na něm tato skladba. 'Moonlight' je lehce bizarním valčíkem, ironickým výsměchem sama sebe a své vlastní pompéznosti a strojenosti. Do široka se šklebí na ty, kteří se neustále za něčím, ale tragicky vůbec neznámo za čím, dychtivě ženou. Píseň končí až v nepohodlně rychlém tempu, zobrazujíc závěrečnou scénu, kde bálová kapela lapá po dechu po záchvatu smíchu nad hromadou popadaných tanečníků a tanečnic v dlouhých a nesmyslných róbách. 'Moonlight' je krátkým příběhem, který je ale jednoznačně spíše tragédií než humorným dílem," doplňuje sama Nina.

Song zahajuje komorní sólo pro vibrafon, jež odehrál Stroon, postupně se pak přidává smyčcová sekce. Tu pod vedením Jureše Líšky z Fallgrapp nahráli Michal Pagáč, Dominik Tuchyňa, Pavel Líška (všichni na housle) a Daniela Pastoreka na kontrabas. Smyčcům posléze konkuruje klarinet, na který ve studiu exceloval Ninin otec, Peter Kohout. Výsledek překvapí až kabaretním nádechem ve valčíkovém módu, jehož náladu doplňuje mysteriózní text.

Nina Kohout se do povědomí na slovenské scéně dostala trackem "Blue Sunray". Dále se objevila na výroční kompilaci "Deadred XX", pro kterou si připravila netradiční cover skladby "Tiny Bit" projektu Autumnist. Zmíněné minialbum "Pandemonium" doputuje na streamovací platformy 2. února.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY