Vánoční píseň Adama Uličného "Ta pravá" tou pravou vůbec není. Ba naopak

30.12.2021 13:11 - Jaromír Koc | foto: Adam Uličný

Říká vám něco jméno Adam Uličný? Mně taky moc ne, ale internet pomohl, a tak jsem zjistil, že tento ostravský rodák má za sebou už i úspěch v zahraničí. Za autorské hudební dílo "Mountain Symphony" inspirované beskydskými Pustevnami a horou Radhošť získal letos prestižní ocenění Award Winner na mezinárodním festivalu Phoenix Shorts v Kanadě. Možná i toto ocenění mu dodalo kuráž, a tak se rozhodl letos natočit i svoji první vánoční píseň.

Je všeobecně známo, že Vánoce každoročně lákají mnoho interpretů, kteří se snaží na těchto svátcích trošku přiživit a třeba i získat větší popularitu. Některým se to v minulosti povedlo - třeba takový Michael Bublé svého vánočního alba prodal přes šestnáct milionů kusů, ve streamech překonalo dokonce hranici čtyř miliard. Někteří ale bohužel vytvoří něco, co posluchači od nich nejen nepotřebují a nechtějí slyšet, ale v čem od prvního tónu cítíte kalkul a křeč.

A to je přesně případ Adama Uličného a jeho písně "Ta pravá". Už popisek klipu vcelku mate - tvrdí totiž, že jde o feat. s modelkou Andreou Verešovou. A, světe, div se, ona tam jen hraje, ale nezpívá. Důvod této mystifikace je jasný. Když její jméno zadáte do vyhledávače (a to se asi děje mnohem častěji než v případě Adama), vyskočí vám odkaz i na video nebo na (často placené) články o něm. No, a každý klik se v dnešní době počítá, ne?

Ale zpět k písni. Vynechejme posměšky za rýmy typu "Stromeček zavoní, zvoneček zazvoní" nebo "Za okny sníh, tak trochu snít" a za nekonečně hloupé až trapné "Lááá lááá lááá láá" a věnujme se raději klipu. Sice chápu, sníh letos zatím moc nebyl, ale když už člověk použije místo něj pěnu, měl by jí mít k dispozici tolik, aby vydržela alespoň na dva záběry - tedy jak na ten venku, tak na ten ve chvíli, kdy milovaný muž přinese stromek ke dveřím bytu.

Ale těch blbostí je ve snímku víc. Poté, co hostující Andrea Verešová oběma nandá RUKOU řízek na talíř, zamilovaní se najedí a při sektu se vzájemně dlouze zadívají do očí, dojde na rozdávání dárků. A Adam? Ten to vymyslel. Svojí vyvolené věnuje švýcarský kolagen (tedy rovnou dva), který modelka propaguje na svých sociálních sítích, a navrch i její vlastní parfém Aver. A taky ještě pejska, který čas, kdy byl zavřený v krabici, bohudík v pohodě přežil. Třeba se pletu, ale pokud bych já ženě v mém okolí věnoval kolagen, asi by to pochopila tak, že stárne a vše už není takové, jaké bylo před léty. A pokud sám navrhuji nějaký parfém nebo jsem jeho tváří, asi jich mám doma plný šuplík a rozhodně ho nechci dostávat ještě pod vánočním stromkem jako dárek.

A tím bych klip asi raději uzavřel. Doporučuji ale podívat se až do konce, protože pokus o romantickou scénu, kdy si oba nesundají v posteli ani boty, totiž taky stojí za to. A co se Adama týče, tak tomu bych za sebe doporučil, aby se věnoval primárně tomu, co mu opravdu jde. Když si totiž poslechnete jeho instrumentální skladby, je to poslech velmi příjemný. O dost horší to je, když se snaží být textařem a zpívá. A úplně nejhorší je, když zpívá: "Lááá lááá lááá láá..."NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY