shop.musicserver.cz
Nové desky 48/2021 - od Tomáše Kluse přes LP po Ewu Farnou

Nové desky 48/2021 - od Tomáše Kluse přes LP po Ewu Farnou

Vydáno: 08.12.2021 17:30 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Tomáš Rozkovec | foto: PIAS

Na začátku prosince jsme přivítali hned tři české desky - od Tomáše Kluse, Ewy Farne a UDG. K nim se přidali ještě LP, Kenny G, Khalid a navrátivší se JLS. Dominovat budou rockeři zastoupení vánočními New Found Glory, Volbeat, Of Mice & Men, Failure a Tomem Morellem s deskou plnou hostů.

V pátek 3. prosince vyšly tyto nové tituly:

Tomáš Klus - Cítím
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: pop folk

Tomáš Klus - Cítím
S odstupem tří let od vydání alba "Spolu" a po dvou speciálních minialbech - lockdownovém "Pět pohromadě" a politickém "ČauČesku" - přichází Tomáš Klus s plnohodnotnou nahrávkou "Cítím". Přichystal pro ni celkem šestnáct písní včetně bonusové "Vánoční čas" z projektu Městských divadel pražských a sám je označuje coby první popovou desku. Svůj vliv na tom může mít producent alba Jiří Burian, s nímž Klus spolupracoval na singlu "Lockdown", a vedle něj pochopitelně i členové jeho kapely Cílová skupina v čele s Jiřím Kučerovským. Ukázky všech skladeb nabízejí stránky vydavatelství Supraphon.


LP - Churches
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: pop rock / alternative rock

LP - Churches
Tři roky si museli fanoušci charismatické rockerky LP počkat na její šestou řadovku. Odměnou za několikanásobný odklad vydání alba "Churches" jim je hned patnáctka písniček. Desku předznamenalo pět singlů - "The One That You Love", "How Low Can You Go", "One Last Time", "Goodbye", "Angels" - a do světa ji doprovodil šestý, nazvaný "Conversation". Dá se předpokládat, že většinu z nich muzikantka zahraje naživo během (rovněž překládaného) příštího ročníku festivalu Colours Of Ostrava, do té doby je můžete naposlouchávat na jejím YouTube.


Ewa Farna - Umami
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: pop

Ewa Farna - Umami
Možná to nikomu díky singlům ani tak nepřišlo, ale poslední deska úřadující Slavice Ewy Farne "Leporelo" před pár dny oslavila sedm let. Zpěvačka se mezitím stala matkou, odešla od Leška Wronky, vyzrála a vše toto se podepsalo i na jejím novém albu. Dostalo pro někoho možná zvláštní název "Umami", což je pátá chuť pocházející z japonské kuchyně, která zvýrazňuje všechny ostatní a díky níž jídlo chutná kompletně. Dvanáct songů tvořila společně s různorodým týmem autorů, jehož členy byli například Lukáš Chromek, Jan Vávra a Jana Infeldová z Jananas, Marcell, Jan Steinsdorfer, Tomáš Belko, Robin Král nebo debutující Annabelle. Nahrávka nejdříve vyšla ve fyzické podobě na CD, příznivci downloadů a streamů si musejí ještě týden vystačit s prvními singly na Ewině YouTube.


Tip týdne

Khalid - Scenic Drive (The Tape)
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: urban music / r'n'b / pop

Khalid - Scenic Drive (The Tape)
Někam mezi minialbum a klasickou desku by se dal zařadit nový mixtape Khalida "Scenic Drive (The Tape)". Původně mělo jít o EP, ale nakonec nahrávka nabobtnala na devět skladeb přesahujících osmadvacet minut, v nichž rozhodně nezůstal sám. Vypomohli mu s nimi Alicia Keys, 6lack, Lucky Daye, Quin, JID, Kiana Ledé, Majid Jordan, Smimo a Ari Lennox. Proč je sám zpěvák označil jako velmi speciální pro něj samotného, můžete zjišťovat na jeho YouTube.


Tom Morello - The Atlas Underground Flood
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: alternativní rock / pop rock / new wave / house

Tom Morello - The Atlas Underground Flood
Tom Morello známý z Rage Against The Machine, Audioslave nebo nejnověji Prophets Of Rage před třemi roky společně s řadou slavných hostů nahrál album "The Atlas Underground", na které letos navázal druhým dílem s přízviskem "Fire". A zřejmě měl dostatek materiálu, protože se hlásí ještě s jedním, které dostalo přídomek "Flood". Těšit se můžete na dvanáct skladeb různých stylů, které ovlivnili další spolupracující interpreti a muzikanti. Těmi jsou San Holo, Barns Courtney, Nathaniel Rateliff, Jim Jones, Chipotle Joe, X Ambassadors, Alex Lifeson z Rush, Kirk Hammett, Dr. Fresch, Manchester Orchestra, Andrew McMahon, BreakCode, Ben Harper, IDLES, Jim James z My Morning Jacket a duo Rodrigo y Gabriela. Kam se s nimi vydal, zjistíte na Morellově bandcampu.


Epica - Omega Alive
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: symfonický metal

Epica - Omega Alive
Události posledních let přiměly muzikanty hledat nové cesty, jak se spojit a po hudební stránce naživo uspokojit své fanoušky. Výjimkou není ani holandská symfo-metalová formace Epica, která loni v červnu prostřednictvím online přenosu naservírovala příznivcům své poslední dílo "Omega". Posluchači si lístky mohli zakoupit přes web kapely, kde na ně pak po dobu sedmdesáti dvou hodin čekal hudební zážitek. Záznam této online akce nyní míří i na pulty obchodů. Co od něj můžete čekat, naznačuje trailer na YouTube.


UDG - Přístav
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: pop / rock / filmová hudba

UDG - Přístav
"Život s kapelou je jako život námořníků, krásný, ale také destruktivní pro osobnost člověka nebo pro život ve vztahu. Přístav je symbolem domova, kam se člověk vrací, ale také místo, ze kterého zase mizí na širé moře, které ho osudově přitahuje," těmito slovy osvětluje bubeník UDG, kde se vzal název jejich nového alba "Přístav". Následovníka pět let starého "Emotikonu" naplnili dvanácti kousky, které vznikaly v Sun Studiu Michala Šenbauera z Českého srdce. Zda vás zaujmou, můžete zjišťovat na YouTube kapely.


EP

 • William Orbit - Starbeam
  Prakticky na sedm let se odmlčel strůjce velkého návratu Madonny s albem "Ray Of Light". Nyní to ovšem vypadá, že opět našel chuť tvořit a dělat elektronickou taneční hudbu, house a techno. Dokazuje to ve čtveřici skladeb, které sdílí prostřednictvím bandcampu. V jedné z nich si zahostovala Lido Pimienta.
 • Eyes Set To Kill - Damna
  Americká post metalcoreová formace v čele s Alexií Rodriguez navazuje na čtyři roky starou eponyní desku šesticí nových songů, které produkoval Hiram Hernandez. Ten ke spolupráci nalákal i dvojici hostů, kterými jsou Howard Jones z Killswitch Engage a Heidi Shepherd z Butcher Babies. Výsledek uslyšíte na bandcampu.
 • Aisha Badru - The Way Back Home
  Folk popová písničkářka z Orlanda, která na sebe upozornila před třemi lety debutem "Pendulum", na svém novém EP nabídne šesti skladeb, na nichž pokračuje ve spolupráce s producentem Chrisem Hutchisonem. Seznámit se s ní můžete na jejím bandcampu.

Dále stojí za pozornost:
Everglow - Return Of The Girl: třetí EP k-popového girlbanduYouTube
Beauty Pill - Instant Night: americká post-rocková kapela a jejich druhé EP v řaděbandcamp
ONF - Goosebumps: šesté minialbum k-popového boybanduYouTube
No Bragging Rights - No Bragging Rights: návrat melodických hardcoreové party z Kaliforniebandcamp


New Found Glory - December’s Here
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: pop punk

New Found Glory - December’S Here
New Found Glory na letošek připravili vánoční album "December’s Here". Věří, že pomůžou fanouškům dostat se do sváteční nálady jedenácti originálními písněmi, včetně nového singlu a videoklipu "Somber Christmas", který je právě venku. "Rozhodli jsme se udělat vánoční album, protože členové NFG se vždy na každé Vánoce naladí, ale hlavně protože jsme tyto svátky chtěli trochu zpestřit našim příznivcům," říká kytarista Chad Gilbert. Jak se jim to povedlo, můžete posoudit na jejich YouTube.


Volbeat - Servant Of The Mind
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: heavy metal / punk 'n' roll

Volbeat - Servant Of The Mind
Dánští metalisté Volbeat, hrající od roku 2001, na své osmé řadovce "Servant of the Mind" posouvají svůj charakteristický heavy metal křížený psychobilly a punk 'n' rollem opět do popředí. Album obsahuje skladbu "Wait a Minute My Girl", která se umístila na devátém místě v Billboard Mainstream Rock žebříčku, také a nový singl "Shotgun Blues". Nahrávku bude možné taktéž opatřit v deluxe 2CD digipaku se čtyřmi bonusovými kousky a dvacetiosmistránkovým bookletem. Ochutnávat můžete už nyní na YouTube profilu formace.


Kenny G - New Standards
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: smooth jazz

Kenny G - New Standards
Nekorunovaný král smooth jazzu, americký saxofonista Kenneth Bruce Gorelick alias Kenny G se vrací po poměrně dlouhé šestileté odmlce a na předchozí album "Brazilian Nights" navazuje novinkou "New Standards". Jedenáct skladeb, které pro ni nahrál, složil společně se svým dlouholetým spolupracovníkem Walterem Afanasieffem (Céline Dion, Mariah Carey, Toni Braxton), Samem Hirshem, který se podílel i na předchůdci a spolupracovníkem Barbry Streisand, klavíristou Randy Waldmanem. V "Legacy" se k němu navíc posmrtně připojil další saxofonista Stan Getz. Příjemné zklidnění v době svátků vánočních můžete nalézt na hudebníkově YouTube.


Of Mice & Men - Echo
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: metalcore

Of Mice & Men - Echo
Kalifornská metalcorová sebranka Of Mice & Men nazvala svou sedmou studiovku "Echo". Desítka skladeb na ní reflektuje poslední rok a půl života kapely - natáčelo se během loňského roku kompletně na dálku přes Zoom, kde si muzikanti navzájem sdíleli soubory. Během příprav desky vznikala průběžně ípíčka - "Timeless", "Bloom" a finální "Ad Infinitum" - songy z nich najdete i na albu. Na YouTube si můžete poslechnout kousek "Fighting Gravity".


Výroční edice

  Eva Cassidy - Live At Blues Alley (25th Anniversary Edition)
  Eva Cassidy - Live At Blues Alley (25th Anniversary Edition)
  "Live At Blues Alley" je jediné sólové album vydané během krátkého života zpěvačky Evy Cassidy. Nyní vychází jako speciální edice remasterována samotným Robertem Vosgienem, který masteroval už původní desku. Nyní na ni použil nezpracované mixy první generace tak, aby plně předvedl fenomenální zvuk původních nahrávek. Kolekce ke dvacátému pátému výročí od vydání je k dispozici na CD, v digitálních formátech a vůbec poprvé i na vinylu. K mání bude ve verzi 2LP v 45 rpm. Více o ní najdete na YouTube.


  Travis - The Invisible Band (20th Anniversary)
  Travis - The Invisible Band (20th Anniversary)
  "The Invisible Band", multiplatinové album od skotské rockové kapely Travis, se po dvaceti letech dočkalo svého znovuvydání. Luxusní edice obsahuje původní album remasterované zvukovou inženýrkou a držitelkou Grammy Emily Lazar. Dále tu jsou všechny původní b-strany a výběr zcela nevydaných dem, živých vystoupení a alternativních verzí. Předpremiérou bylo vydání singlu "Swing", dříve neslyšené pracovní verze jejich britského top 3 singlu "Sing". Více nejen o něm, ale i o celé rozšířené výroční kolekci prozradila skupina na You Tube.


  U2 - Achtung Baby (30th Anniversary Edition)
  U2 - Achtung Baby (30th Anniversary Edition)
  Slavné album "Achtung Baby" od irských velikánů U2 slaví své třicátiny a nebyli by to Bono & spol., aby je nepřipomněli bombasticky. Celosvětově úspěšná nahrávka totiž vychází v mnoha verzích zahrnujících spoustu doprovodného materiálu. Tady je jen výčet toho nejdůležitějšího: "Achtung Baby" bude k dispozici na standardním černém vinylu a luxusním barevném vinylu, dále jako box s padesáti skladbami rozdělenými do Uber Remixes, Unter Remixes a taky B-Sides s dvaadvaceti songy, které nebyly dosud digitálně dostupné. Více o všech verzích naleznete na oficiálních stránkách kapely.


  The Doors - L.A. Woman (50th Anniversary Deluxe Edition)
  The Doors - L.A. Woman (50th Anniversary Deluxe Edition)
  Nejen fanoušky The Doors potěší rozšířená verze alba "L.A.Woman" vycházející k padesátému výročí od vydání. Sada tří CD a jednoho LP obsahuje původní kolekci nově remasterovanou dlouholetým inženýrem a mixerem skupiny Brucem Botnickem, dva bonusové disky obsahující více než dvě hodiny nevydaných session outtakes a stereo mix alba na vinylu. Zajímavostí je i vydání dema "Riders on the Storm", po desetiletí považovaného za ztracené a nedávno objeveného na neoznačené pásce v trezoru kapely. Detailněji o luxusním vydání a vyčištění nahrávek vypraví klip na You Tube.


JLS - 2.0
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: pop / r'n'b / taneční pop

JLS - 2.0
Britský boyband JLS, který svou pouť započal v roce 2008 v páté sérii britského X Factoru, o pět let později, čtyřech albech a stejném počtu úspěšných turné ukončil svoji činnost. Před dvěma roky se ovšem objevily první zprávy o jejich návratu a i když covid vše trochu zbrzdil, čtveřice se před pár měsíci objevila zpět na koncertních pódiích a nyní jsou tu i s novým albem "2.0". Čtrnáct písniček produkovali především Kiris Houston (Kylie Minogue, Little Mix) a Will Simms ( Pussycat Dolls, Tomorrow X Together, The Vamps), které v jednotlivých písničkách vystřídali například Lostboy, TMS, Steve Mac či Dom Decoy. Výsledkem žije YouTube formace.


Failure - Wild Type Droid
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: space rock / independece rock

Failure - Wild Type Droid
Spacerockové trio Failure přichází po delší odmlce se svým šestým albem s názvem "Wild Type Droid". Hudebnící Ken Andrews (zpěv, kytara, basa, programování), Greg Edwards (zpěv, kytara, baskytara, klávesy) a Kellii Scott (bicí, perkuse) jím chtějí vyjádřit nejen svůj návrat na scénu, ale i slet z kosmických výšin zpět na Zemi, aby se vrátili zpět do svých fyzických těl, což skvěle dokresluje přebal této kolekce. Zaposlouchat se můžete na jejich YouTube profilu


Polo G - Hall Of Fame 2.0
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: trap / drill

Polo G - Hall Of Fame 2.0
V polovině června jsme vám představili novou desku Polo G "Hall Of Fame". Už tehdy měla dvacet tracků, které nyní americký rapper rozšířil o dalších čtrnáct stop, které otevírá vysamplovaný "Smooth Criminal" Michaela Jacksona. Dále pokračuje ve spolupráci s méně známými producenty jako Southside, 1040, King Wizard, Sevn Thomas, Smatt, Taz Taylor nebo Lowrenz a s hosty byl také zdrženlivější. Vypomohli mu pouze Lil Baby, Moneybagg Yo, YungLiV, NLE Choppa a Lil Tjay. Vydáním žije jeho YouTube kanál


V krátkosti

 • Arca - Kick II, Kick III, Kick IIII, Kick IIIII
  Na loňskou řadovku "Kick I" navázala elektronická čarodějka Arca dalšími čtyřmi částmi, které vydala během čtyř dní. Celkem 47 experimentálních tracků na ploše více než dvou hodin streamuje na svém YouTube.
 • The Mother Hips - Glowing Lantern
  Jedenáctá řadovka "Glowing Lantern" završuje významný rok, ve kterém sanfranciská rocková kapela oslavila třicáté výročí existence reedicí svých devíti předchozích studiových alb na vinylu. První singl z jedenáctiskladbové kolekce "Looking At Long Days" můžete zhlédnout na YouTube.
 • The Cutthroat Brothers And Mike Watt - Devil In Berlin
  The Cutthroat Brothers a Mike Watt jsou tu, aby vás okouzlili albem "Devil In Berlin". Novinka je onou pověstnou otevřenou Pandořinou skříňkou, ze které se sypou hudební lahůdky prazvláštně mixnutých stylů od blues přes boogie směrem až k punku. Dráždivý klip k titulce můžete zhlédnout na YouTube.
 • Mike Block - Planispheres
  Americký cellista a skladatel, který spolupracoval s esy jako Yo-Yo Ma, Bobby McFerrin, Lenny Kravitz, Shakira, The National, Joe Zawinul či Alison Krauss vydává konceptuální nahrávku založenou na astronomii. Ukázky z desky na pomezí word music, folku, moderní vážné hudby a improvizace, včetně povídání o ní, naleznete na jeho bandcampu.
 • Beans On Toast - Survival Of The Friendliest
  Anglický písničkář, který v minulosti nahrával s členy Mumford & Sons, Frankem Turnerem či Laurou Marling, jako již tradičně vydal 1. prosince nové album. Pro produkci letošní kolekce jedenácti písniček si vybral frontmana Mystery Jets Blainea Harrisona. Jak jejich spolupráce dopadla, zjistíte na hudebníkově bandcampu.
 • Crown Lands - Odyssey Vol. 1
  Kanadské prog rockové duo, které letos získalo Juno Awards za Objev roku, se rozhodlo, že nahraje devět svých skladeb živě. Jak to dopadlo, zjistíte na jejich YouTube.
 • Lecrae & 1K Phew - No Church In A While
  Jeden z předních představitelů křesťanského hip hopu se spojil s o něco méně známějším kolegou a společnými silami nahráli deset skladeb včetně jedné, s níž jim vypomohli dále Hulvey a Whatuprg. První ukázky sdílí na YouTube.
 • Jason Boland & The Stragglers - The Light Saw Me
  Představitele stylu red dirt, což je countryová odnož pocházející z Oklahomy, zde nemáme tak často. Pokud by vás tedy zajímalo, jak zní jedenáct songů jeho předních představitelů, které navíc produkoval Shooter Jennings, zjistíte to na YouTube.
 • Kenny Lattimore - Here To Stay
  Po čtyřech rocích se vrací americký r'n'b zpěvák s novou deskou, pro niž připravil celkem deset písniček. Chlubí se s nimi na svém YouTube.
 • The Browning - End Of Existence
  Metalová formace, která sama popisuje svůj zvuk jako electronicore, na pátou studiovku "End Of Existence" umístila dvanáct položek. Podle muzikantů jsou "tvrdší nad očekávaní" a díky vymazlené produkci si prý laťku nasadili pekelně vysoko. Ukázku najdete na YouTube.
 • Jesse Cook - Libre
  Kanadský kytarista, který svůj styl staví na novém flamenku, do nějž dále přimíchává prvky world music a ethno jazzu, navazuje na album "Beyond Borders" z roku 2017 a k nahrání desítky skladeb si přizval i Fethiho Nadjema. Seznámení s nimi podnikněte na YouTube.
 • Blue Rodeo - Many A Mile
  Pět let trvala příprava nové desky country rockové formaci z kanadského Ontaria. Na dvanácti písních se vedle jejích členů podílela i pětice jejich hudebních přátel jako Melissa Payne, Ian McKeown nebo James McKenty. Výsledek uslyšíte na jejich YouTube.


  Dále stojí za pozornost

  Nils Frahm - Old Friends New Friends:návrat ke klavírním kořenům německého muzikantaYouTube
  Marissa Paternoster - Peace Meter: členka punk rockových Screaming Females sólobandcamp
  Static Dress - Prologue… (soundtrack): angličtí hardcore punkeři a jejich soundtrack ke komiksubandcamp
  Rival Consoles - Overflow:působivý soundtrack k divadelní hře inspirované psychologickou knihou Byung-Chul HanaYouTube
  Andrew Gabbard - Homemade:sólovka člena blues rockových Buffalo Killersbandcamp
  Heiress - Distant Fires:čtvrté album americké heavy metalové formace bandcamp


  Dále vychází:

  Aaron Ray Vaughan - Sparks
  Abraham Fogg - Blåkulla
  Acid Tongue - Arboretum
  Ali Shaheed Muhammad And Adrian Younge - Remixes Jid010
  Anders Fridén (Of In Flames) - Offair: Lullabies For The Damned
  Aquilis - Bellum I
  Atræ Bilis - Apexapien
  Berner - Gotti
  Blake Shelton - Body Language (Deluxe)
  Bo Burnham - Inside (The Songs)(Physical Release)
  Can - Can Live In Brighton 1975
  Carleigh Aikins - Junk Jewelry
  Civic - Future Forecast
  Closet Disco Queen - Stadium Rock For Punk Bums
  Cold Collective - Weathervane
  Deep Throat Choir - In Order To Know You
  Depeche Mode - 101 (Live)
  Depeche Mode - 101 - Deluxe (2Cd+2Dvd+Blr)
  Doodswens - Lichtvrees
  Dormant Ordeal - The Grand Scheme Of Things
  Dream Theater - Lost Not Forgotten Archives : When Dream And Day Reunite
  Dusty Locane - Untamed
  Eera - Speak
  Elujay - Crkmvnt
  Erdling - Helheim
  Ernte - Geist Und Hexeri
  Feiertag - Living In Slow
  Firehouse - The Story Of Italian A.o.r. Band 1987/1994
  Fruit Juice - Mirke Vs. The Dreamy Llc
  Gas - Der Lange Marsch
  Geese - Projector (Physical Release)
  Genocide Pact - Genocide Pact
  Godford - I You She
  Gomorran - Excerpts From The Dark Age
  Green Carnation - The Acoustic Verses (15th Anniversary Edition)
  Husqwarnah - Front Toward Enemy
  Hypno5E - A Distant Dark Source Experience
  Ichiko Aoba - Windswept Adan
  Iscuron - The Pursuit Of Unhappiness
  Jaah SLT - One Year Later
  Jena - Graboid
  Kathryn Williams & Carol Ann Duffy - Midnight Chorus
  King Buffalo - Acheron
  Kirinji - Crepuscular
  Late Night Thoughts - Bridges & Tunnels
  Leisure - Sunsetter
  Love Object - New Flesh
  Luttrell - Music For My Memories
  Madeintyo And Unotheactivist - Yokohama
  Manimal - Armageddon
  Mario Batkovic - Introspectio
  Mary Wilson - The Motown Anthology
  Michal David - Moje zapomenuté ploužáky 2
  Milan Ring - I’m Feeling Hopeful
  Nekromant - Temple Of Haal
  No Rome - It’s All Smiles
  Noir Disco - Now! 2073
  Ofermod - Mysterium Iniquitatis
  Pearly Gate Music - Mainly Gestalt Pornography
  Psy:code - Psvcode
  Raibard - Dark Realm Of The Daylight
  Ram Dass - And Now He Has Wings
  Rebreather - The Line, Its Width, And The War Drone
  Redemptor - Agonia
  Rejekts - Adamo
  Rostam - Changephobia Remixes: Part Ii
  Různí - Almost Christmas
  Různí - Junior Eurovision Song Contest: Paris 2021
  Senior Citizen X Tim Walker - What Was That
  Skat Injector - Bled Under A Burning Sky
  Skid Row - Skid Row: The Atlantic Years 1989-1996
  Sky H1 - Azure
  So Hideous - None But A Pure Heart Can Sing
  Sons Of The Sun - Sons Of The Sun
  Sugarplum Fairies - Altar Songs (1998-2021)
  The Communards - Communards (35th Anniversary Edition)
  The Moody Blues - Collected
  The Ritualists - Baroque & Bleeding
  The Shape - In The Age Of Doom And Fear
  The Sun And The Mirror And Pseudodoxia - The Eerie And Radiant Doorless Rooms Of Pain
  The Swaggerlies - The Last Of The One And Onlys
  The Two Man Travelling Medicine Show - Going Nowhere Fast
  The Waterboys - The Magnificent Seven The Waterboys Fisherman's Blues - Room To Roam Band, 1989-90 (5CD,1DVD Box)
  Tom Jones - Surrounded By Time (The Hourglass Edition) / Deluxe
  Touched By Ghoul - Cancel The World
  Treetop Flyers - Old Habits
  Trini Lopez - The Rare Reprise Singles
  Unanimated - Victory In Blood
  Víz - Veils
  Weedpecker - Iv: The Stream Of Forgotten Thoughts
  Wolftooth - Blood & Iron
  Wreckage Manner (Styles P And Havoc) - Wreckage Manner
  Youth Lagoon - The Year Of Hibernation Deluxe Edition

  Vychází na vinylu:
  Andrew Gabbard - Homemade
  Beans On Toast - Survival Of The Friendliest
  Civic - Future Forecast
  Deep Throat Choir - In Order To Know You
  Dr. Lonnie Smith - Breath
  Elán - Ôsmy svetadiel (4th Anniversary Edition)
  Epica - Omega Live (Lp+Dvd+Brd)
  Epica - Omega Live
  Gwen Stefani - You Make It Feel Like Christmas / Deluxe
  Harlej - Hodný holky zlý kluky chtěj
  Heiress - Distant Fires
  Hiromi - Silver Lining Suite
  Horkýže Slíže - Festival Chorobná
  Hrdinové nové fronty - Když se bombardéry vracejí
  Hudba Praha Band - Barevný sny
  Ichiko Aoba - Windswept Adan
  Jena - Graboid
  Joe Strummer - Johnny Appleseed (12'' Maxi Single RSD BF 2021 Exclusive)
  Johnny Cash - Bear's Sonic Journals - Johnny Cash At The Carousel Ballroom - April 24 1968
  K.d. Lang - All You Can Eat
  Kehlani - While We Wait
  King Buffalo - Acheron
  LP - Churches
  Manimal - Armageddon
  Marissa Paternoster (Of Screaming Females) - Peace Meter
  Marvin Gaye - What’s Going On (50th Anniversary Vinyl Edition)
  Milan Ring - I’M Feeling Hopeful
  Modern Nature (Feat. Jack Cooper Of Ultimate Painting) - Island Of Noise
  Natalie Hemby - Pins And Needles
  Nekromant - Temple Of Haal
  Peter Nagy - Aj tak sme frajeri
  Prokop, Andršt, Hrubý - Unplugged Live
  Rival Consoles - Overflow
  Různí - The Matrix (Soundtrack)
  Různí - Vanilla Sky (Soundtrack)
  Sixx A.M. - Hits
  Sly And The Family Stone - There’s A Riot Goin On’
  Sons Of The Sun - Sons Of The Sun
  Sturgill Simpson - The Ballad Of Dood And Juanita
  The Cutthroat Brothers And Mike Watt - Devil In Berlin
  The Doors - L.a. Woman
  The Mother Hips - Glowing Lantern
  The World Is A Beautiful Place & I Am No Longer Afraid To Die - Illusory Walls
  Tom Morello - The Atlas Underground Flood
  Tragically Hip - Road Apples
  Travis - The Invisible Band (20th Anniversary) (2LP+2CD) / Limited
  Unanimated - Victory In Blood
  Volbeat - Servant Of The Mind
  Weedpecker - Iv: The Stream Of Forgotten Thoughts
  Wolftooth - Blood & Iron

  EP:
  All Bite - Get Well Soon
  Cayn Borthwick - Big City Remixes
  Cian Ducrot - Make Believe
  Dead War - Grandfather Of War
  Dylan Cox - A Place To Meet
  Emilia Anastazja - Flower House
  Enst - Vier Gesichter
  Feral Vices - With Offerings
  Fft - Disturb Roqe
  Full Bush - Movie Night
  Gabe Coulter - I Heard A Whispe
  Gabriels - Bloodline
  G’Emma - Types Of Water
  Chrome Sparks & Reo Cragun - Void
  Kings Elliot - Chaos In My Court
  Lou Ridley - Angel/outlaw
  Malacoda - The Year Walk
  Massage - Lane Lines
  Morgen - Unaccompanied Minor
  Nick Dorian - Rooster
  Nisa - Time To Plant Tears
  Pepper Lewis - She Told Me To Sing My Heart Out
  Pick A Piper - Sea Steps
  Salt House - Working For Zeus
  Sanctuary - Sanctuary Vol. 1 & Vol. 2
  Stuck - Remixes That Make You Feel Good
  Texas King - Changes
  The Coyote - Bad Killer
  Winter Grain - Hollywood & Hard
  Woolfy - Shooting Stars

  Reedice:
  Calvin Keys - Proceed With Caution
  Doug Carn - Adam’s Apple
  Eddie Hazel - Game, Dames And Guitar Thangs
  Lisa Stansfield - Affection
  Nina Simone - Nina Simone And Her Friends
  Suma - Ashes
  Suma - The Order Of Things
  The Black Keys - El Camino
  The Stranglers - 10

  DOPORUČENÉ ČLÁNKY
  Basinfirefest 2024 rozezní Spálené Poříčí. Koho určitě nevynechat?
  Publicistika: Basinfirefest 2024 rozezní Spálené Poříčí. Koho určitě nevynechat? Milovníci metalové muziky, zbystřete! Již ve středu 26. června vypukne osmnáctý ročník Basinfirefestu ve Spáleném Poříčí na Plzeňsku. Čeká vás nabitý program plný skvělých kapel z celého světa, které rozezní areál až do... čtěte zde
  Vydáno: 23.06.2024 08:00 v sekci Publicistika
  Ghost - Rite Here Rite Now 8/10
  Hudba v TV: Snímek "Rite Here Rite Now" dává magii Ghost hravou filmovou podobu a důkladně zachycuje její esenci Ghost dokázali za téměř dvě dekády z malých klubů a stanů na festivalech vyrůst do pozice globálního fenoménu, který vyprodává haly. Nyní završují albový cyklus dalším krokem kupředu - filmem. Snímek "Rite Here Rite Now" měl... čtěte zde
  Vydáno: 22.06.2024 08:00 v sekci Recenze | Hudba v TV
  Metronome Prague - den první, Výstaviště, Praha, 20.6.2024
  Naživo: V Praze začal festival Metronome Prague Slepý mezi jednookými. Festival korporátů. Colours jen se třemi barvami. Tyto a mnohé další nálepky si pořadatelé Metronomu museli letos vyslechnout či přečíst na sociálních sítích. Není to nic hezkého, tím spíš, když si... čtěte zde
  Vydáno: 21.06.2024 15:20 v sekci Naživo
  K.K. Downing - Heavy Duty: Dny a noci v Judas Priest 7/10
  Hudba v tisku: Kyselá autobiografie K.K. Downinga "Heavy Duty: Dny a noci v Judas Priest" zve do zákulisí světa heavymetalových králů K.K. Downing patří mezi kováře, kteří dali podobu žánru známému jako heavy metal. Jistě, po něm přišli tací, kteří tvrdé kytary převedli do dalších extrémů. V každém případě na kapely jako Judas Priest dodnes přísahá... čtěte zde
  Vydáno: 21.06.2024 08:40 v sekci Recenze | Hudba v tisku
  Pet Shop Boys - Nonetheless 8/10
  Recenze: Pet Shop Boys na "Nonetheless" vyhlížejí budoucnost a zároveň kvitují svou minulost Na následovnici desky "Hotspot" jsme si museli počkat čtyři roky. Tohoto času však Pet Shop Boys na "Nonetheless" naplno využili - předkládají nám totiž svou nejkomplexněji pojatou nahrávku za dlouhé roky. Zároveň ukazují své... čtěte zde
  Vydáno: 20.06.2024 15:15 v sekci Recenze
  SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
  - Publicistika: Basinfirefest 2024 rozezní Spálené Poříčí. Koho určitě nevynechat? (23.06.2024 08:00)
  - Nové desky 24/2024 - od Mobyho přes Black Country Communion po Lindsey Stirling (19.06.2024 12:15)
  - Video: Ewa Farna vytěžila ze spojení s filmem "Vlny" Jiřího Mádla svůj zřejmě nejodvážnější singl (14.06.2024 18:00)
  - Fotogalerie: První den Rock for People připravil dynamickou smršť (13.06.2024 14:20)
  - Naživo: Rock for People v prvním dni rozzářili hlavně P.O.D. a rohlíky (13.06.2024 13:00)
  - Nové desky 23/2024 - od Bon Jovi přes Charli XCX po Auroru (12.06.2024 08:00)
  - Nové desky 22/2024 - od Bat For Lashes přes Crowded House po Becky Hill (05.06.2024 13:00)
  - Nové desky 21/2024 - od Bring Me The Horizon přes Lennyho Kravitze po Twenty One Pilots (29.05.2024 12:00)
  - Nové desky 20/2024 - od Billie Eilish přes Slashe po Zayna (22.05.2024 11:00)
  - Nové desky 19/2024 - od Kings Of Leon přes Anguse & Julii Stoneovy po Aleka Benjamina (15.05.2024 13:36)

  ALBUM TÝDNE 25/2024

  Aurora
  What Happened to the Heart?

  Roztančená, rozhekaná a rozjařená Aurora se dva roky po desce "The Gods We Can Touch" vrací s novým materiálem. Už dříve zveřejněné singly naznačily, že norská zpěvačka je znovu ve formě. A to se potvrdilo: vydává ze sebe to nejlepší, aby v dnešní válkami a nenávistí zmítané době zažehla pochodeň naděje.

  9/10

  NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

  FILMSERVER.CZ PÍŠE

  FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

  SPARK PÍŠE

  CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

  Út 25.06.
  The Gaslight Anthem (US) (Roxy, Praha)
  St 03.07.
  Rod Stewart (UK) (O2 Arena, Praha)
  St 03.07.
  Beats For Love (Dolní Vítkovice, Ostrava)
  Čt 04.07.
  The Smashing Pumpkins (US) (O2 Universum, Praha)
  Ne 07.07.
  Laid Back Country Picker (US) (Café V Lese, Praha)
  St 17.07.
  Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
  Čt 18.07.
  Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
  Pá 19.07.
  Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
  So 20.07.
  Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
  So 27.07.
  Ed Sheeran (UK) (Park 360, Hradec Králové)

  » zobrazit všechny akce «

  OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

  The Prodigy Justin Bieber Vladimír Mišík Prince Dario G Beyoncé Bring Me The Horizon Avril Lavigne Parkway Drive Queen Taylor Swift Billie Eilish Adam Lambert Mirai Sia The Offspring Kabát Nita Strauss mp3.com Lucie Vondráčková
  filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
  musicserver.cz - hudba od začátku do konce
  ©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
  Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
  Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
  Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
  smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe