The Faces po více než čtyřiceti letech chystají novou desku

26.09.2021 15:13 - Honza Balušek | foto: Jim Dyson

Zázraky se dějí. Někdy. Není žádnou výjimkou, že se dlouhé roky rozpadlé skupiny dají zase dohromady. Většinou v tom hlavní roli hrají peníze, někdy si ale muzikanti prostě jen chtějí spolu zahrát. Ale že by se dohromady dala formace The Faces, to asi nečekal nikdo. Přece jen už jsou to poněkud starší pánové.

Z původní pětice jsou nyní naživu již jen Kenney Jones, Ronnie Wood (jinak také člen Rolling Stones) a Rod Stewart. Muzikanti si ale po letech opět velmi rozumějí a nejenže v roce 2020 zahráli živě na Brit Awards, ale podle Jonese mají natočených čtrnáct písniček. Některé pocházejí z dávných dob, jiné jsou zbrusu nové. Je tak jen otázkou času, kdy se tyto skladby dostanou na veřejnost v podobě nového alba. Trojice také počítá s tím, že vyjede na velké turné, případně že alespoň vystoupí na několika velkých koncertech, například v londýnské The O2 nebo neyworské Madison Square Garden.

The Faces se původně dali dohromady v roce 1969 jako pokračovatelé The Small Faces. Nahráli společně čtyři desky, poslední "Ooh La La" v roce 1973, a rozpadli se v roce 1975, když Rod Stewart vyrazil vstříc sólové kariéře. Kapela se dala znovu dohromady již v roce 2010, tehdy ale post zpěváka na turné zastal Mick Hucknall ze Simply Red.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY