zpívají Britney i Madonna - musicserver.cz">

Vengaboys po svém předělali "1999". V klipu jim zpívají Britney i Madonna

19.09.2021 15:19 - David Věžník | foto: Violent Music BV

Songy, na kterých je slyšet (a klipy, na kterých je vidět), že se jejich tvůrci při jejich výrobě náramně bavili, baví většinou i posluchače/diváky. Jedním z ukázkových příkladů je tři roky stará hitovka "1999", již mají na svědomí Charli XCX & Troye Sivan. Řadu popkulturních odkazů můžete odhalovat a prozkoumávat klidně ještě dnes, další hromádku vám nyní nabízejí Vengaboys.

Ano, ti Vengaboys. Jeden z fenoménů devadesátek má k magickému roku 1999 jistě co říci - byla to právě tahle nizozemská čtveřice, která tehdy ovládala étery svými eurodancovými songy "Boom, Boom, Boom, Boom" nebo "We're Going to Ibiza!".

Svou verzi písně kapela postavila na trademarkovém synťákovém kolovrátku, který jako by z přelomu tisíciletí vypadl. Přesto - možná právě díky správňáckému originálu - vlastně nijak zvlášť neirituje. Korunu zábavy tomu pak nasazuje klip, který v míře více než hojné využívá techniky DeepFake videa. Ve snímku si tak se skupinou z obalů svých desek zazpívají snad všichni, kdo v té době něco znamenali (včetně jí samotné). Koukejte a bavte se. O nic víc tady nejde.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY